Merhaba
bec166d85d6c4050e53f474027e1e8dc.jpg

Merhaba, geleneksel tıraş araştırmalarım beni " Tıraş Keyfim" bloguyla tanıştırdı ve bir süredir de forumu takip etmekteyim. Forumda çok faydalı bilgiler mevcut paylaşımlarınız için teşekkür etmek isterim. Forumu takip ettiğim süre boyunca basit ekipmanlar tedarik etmeye çalıştım birazı Ankara'dan (Ankara'da yaşıyorum) birazı İstanbul'dan.

Şimdilik elimdeki rimei, ming shi TTO ve rapid üçlüsünden rimei verdiği hissiyat sebebiyle kullanmayı en sevdigim alet. Tıraş kalitesi olarak ming shi ile çok farklı gelmediler açıkcası. Jilet olarak feather ile açık ara konforlu tıraş oluyorum, onu polsilver si ve gillette sharp edge takip ediyor. Elimdeki diger jiletler çekistirme ve tahriş yapıyor maalesef.

Fırça olarak milyoncudan aldığım isimsiz bir fırça ( ilk aldığımda star yazısı olabilir üstünde emin değilim ama ) ve jaguarın kısa bir fırçasına sahibim, jaguar kısa loft oldugu icin biraz sert geliyor. Kremlerin nemlendirmesi hoşuma gidiyor ama sabun köpürtmek daha keyif verici geliyor. Dönüşümlü olarak kullanıyorum sabun ve kremi, hatta bazen karıştırıyorum .

Cildim biraz problemli sanırım alkollu after shaveler cildimde ciddi bir kuruma yapıyor genelde tıraşları şap ve Arko sensitive kremle bitiriyorum ama iki tıraşta bir Pinaud'u krem emildikten sonra kullanıyorum. Aqua velva'ya ısınamadım ama Pinaud çok hoşuma gidiyor. İlk kokladığımda yaşlı işi bir koku gibi geldi ama sonra da bağımlısı oldum sanırım arada banyoya gidip koklama ihtiyacı hissediyorum. Yanakta bıraktığı his de memnun edici ve kremsiz sadece Pinaud'u kullandığım zaman da Aqua velva'ya göre daha az kuruluk yapıyor.

Sakallarım oldukça seyrek ama çok sert, özellikle bıyık bölgelerim sorunlu. Aslında elektrikli makineyle hafif kaşıntıyla hallediyordum tıraş olayını ama geleneksel tıraşın verdiği duygu çok hoşuma gittiği için tercih ediyorum. Geleneksel traş kesinlikle traştan daha fazlası

İlerisi için ilk olarak nemlendiriciliği iyi olan bir sabun ve orta kalite finest porsuk fırça edinmek istiyorum. Sabun olarak cella ve MWF'i gözüme kestirdim, fırça olarak da Frank shaving düşünüyorum.

Kusura bakmayın biraz uzun ve yeni başlayanın günlüğü gibi oldu ama tecrübe ettiklerimi paylaşmak istedim.

Herkese bol köpüklü, keyifli tıraşlar dilerim
Hoşgeldiniz. Sessiz sedasız epey ekipman toplamışsınız, keyifli tıraşlar dilerim. Sormaktan çekinmeyin.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Hoşgeldiniz keyifli tıraşlar..
www.BarbarosRazors.com

Hoşgeldiniz sayın Ossan, keyifli tıraşlar.
Hoşgeldiniz. Sakallarınız sert ise eğer fotoğraftaki coolcut 4 boş durup paslanmasın =) Fırça olarak tabiki her şey keyfinize kalmış ama yurt dışından geldi gelecek diye bekleyip sonra kıl döktü geri mi yollasam acaba alır mı falan diye düşünene kadar Tipsoft fırçalar mantıklı bir seçim olur gibi.

Keyifli ve bol köpüklü tıraşlar=)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Hoşgeldiniz
satılık ilanlarım: http://www.geltir.com/thread-5888.html
Fırçayi sabunu DE yi kapan geliyor: ) ne güzel başlangiç ekipmanları temin edip gelmişsiniz, hoşgeldiniz.
Teşekkürler, hoş bulduk.

Fırça olarak Tipsoft değerlendirilebilir tabi ama hiç fiyat fikrim yok.

Coolcut'ı ilerde yavaş yavaş geniş zamanlı tıraşlarda elime almayı düşünüyorum ama daha vakti var sanırım.

Bu arada sabun diye bahsettiğim Arko sabun, bambu şekerliğe basılı olarak kullanıyorum. Metal tastaki Williams Mug Soap, maalesef bu sabunda köpük yok gibi bir şey. "Hah iyi köpürdü bu sefer" derken yüze uygulayınca buhar olup uçuyor sanki köpük. Yüzün bir tarafını alırken diğer taraf çıplak kalıyor.
Hoşgeldiniz.
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan