Paul S.Zazadze 5/8 Yeni Katalin Saplı Usturam
bu butce ıle hem DE hem straight koleksiyon yapılır ama hayırlısı olsun hocam
kuafordunuz sanırım barı musterıye kullanmayın
kısısel usturanız olsun bır eskı kasa sahın parası vermıssınız Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(18/09/2014, Saat: 18:17)zarali9058 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba; sitenin takipçilerinden biriyim bende kadıköyde antikacıda buldum bunun aynısı pazarlıkla cüzzi bir rakama kararmıştı temizliğini vs. yaptım ancak bileme konusunda malzeme yetersizliğinden elden birşey gelmiyor traş olunabilecek kıvamda ama tahriş ediyor... sadece paylaşmak istedim.
teşekkür ederim

elimde belçika honlama taşı ve paul s zazadze özel macun ve deri var hocam kargoları karşılarsan sana gayet güzel biçimde biler halleder gönderirim yada elimde filarmonica 12 var sana onu tavsiye ederim çok iyi çeliktir
(18/09/2014, Saat: 18:47)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu butce ıle hem DE hem straight koleksiyon yapılır ama hayırlısı olsun hocam
kuafordunuz sanırım barı musterıye kullanmayın
kısısel usturanız olsun bır eskı kasa sahın parası vermıssınız Sad

elimdeki usturalar toplamda 67 bin türk lirasıdır üstadım 14 adet sıfır antika var hepsini kendime kullanıyorum 417 adette kolleksiyonum var, 24 adetini müşterilerime kullanırım özel müşterilerime 20 -25 tl den yapıyorum ama komple professionel sakal traşı oluyorlar
(18/09/2014, Saat: 08:59)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Temizliğinden belli zaten. Hayırlı olsun komşum çok güzel. Iyi günlerde kullanılsın.
Metin Amca ya da acil şifalar olsun.

sağolasın hocam bu gün bir tane mavi saplı filarmonica 12 buldum sıfır 400 tl dedi güncel fiyatı nedir bilmiyorum yanlız
(18/09/2014, Saat: 18:12)yigitemre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siteyle alakası yok üstadım, ülkemizin insanı "AÇ". Karnı doysada (ki zor şu aralar), göz açlığı bitmiyor. Şahsen ben 1250 ye, üst seviye bir Dovo alınıp yanına kayış alınır hatta ve hatta Mastro Livi bile alınır diye düşünüyorum ki, çelikle daha hiç bir münasebetim olmadı, yanlışsam düzeltin.

ben profesyonelim beyfendi filarmonica 12 çeliğinin tadını demini hiç bir ustura vermez proflar bunu bilirler 2 perdah düz 3 üncü perdah ters yani damat sinek kaydı traşında sıfır yanma bilen bir üstada sor sana anlatsın dovo movo hikaye çeliğin hası yakmayanı tahriş etmeyenidir filarmonica seti olan bir berber bunu bilir siz peki berbermisiniz.?
işin ehlileri şahıslar veya kullanıcılar değildir dünyadaki her tür çelik ve her çeşit usturayı kullanırım bizzat fakat solingen veya sheffield hikayedir hele hele damascus fıss diyebilirim ispanyol çeliği filarmonica bambaşka bir taddadır bunu araştırın anlayacaksınız hem traş eden hem olan bunu bilir, damascusa gelince kat kat çeliği göve döve yapılır suriyeliler bulmuştur bu olayı kılıçta uygulamışlardır ne yapıyoruz peki sakala savaş mı açıyoruz nedir yani.? kırılmaz sertlikteki o çeliği birde överler yüksek karbon çeliği saftır pamuktur ve hassas olur itina özen ister uzun sürer bilemesi ve kayışlaması bundan kaçın bana solingen sheffield vs övün olacak iş değil, bakın ben ticaretini yapan üreticilerden örnek vereyim solingen alın model farketmez,kendiniz bileyin traş olun fark vardır hemde çok,çünki her üretici bilemeyide bilmezler,üretir ama napıcanı bilmezler, bu yüzden her şekilde ben 24 yıllık mesleki hayatımın 13 yılını ustura üzerine profesyonel olarak icraa ettiğim için tecrübedir yabana atmayın bu dediklerimi bana bir tane ustura 2 dakkalık bir bilgi ile ve hayatında dandik bir çeliği birkez olsun güzel bilemekle gelmeyiniz mümkünse saygılar dilerim.....
(18/09/2014, Saat: 23:51)HorizoN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben profesyonelim beyfendi filarmonica 12 çeliğinin tadını demini hiç bir ustura vermez proflar bunu bilirler 2 perdah düz 3 üncü perdah ters yani damat sinek kaydı traşında sıfır yanma bilen bir üstada sor sana anlatsın dovo movo hikaye çeliğin hası yakmayanı tahriş etmeyenidir filarmonica seti olan bir berber bunu bilir siz peki berbermisiniz.?
işin ehlileri şahıslar veya kullanıcılar değildir dünyadaki her tür çelik ve her çeşit usturayı kullanırım bizzat fakat solingen veya sheffield hikayedir hele hele damascus fıss diyebilirim ispanyol çeliği filarmonica bambaşka bir taddadır bunu araştırın anlayacaksınız hem traş eden hem olan bunu bilir, damascusa gelince kat kat çeliği göve döve yapılır suriyeliler bulmuştur bu olayı kılıçta uygulamışlardır ne yapıyoruz peki sakala savaş mı açıyoruz nedir yani.? kırılmaz sertlikteki o çeliği birde överler yüksek karbon çeliği saftır pamuktur ve hassas olur itina özen ister uzun sürer bilemesi ve kayışlaması bundan kaçın bana solingen sheffield vs övün olacak iş değil, bakın ben ticaretini yapan üreticilerden örnek vereyim solingen alın model farketmez,kendiniz bileyin traş olun fark vardır hemde çok,çünki her üretici bilemeyide bilmezler,üretir ama napıcanı bilmezler, bu yüzden her şekilde ben 24 yıllık mesleki hayatımın 13 yılını ustura üzerine profesyonel olarak icraa ettiğim için tecrübedir yabana atmayın bu dediklerimi bana bir tane ustura 2 dakkalık bir bilgi ile ve hayatında dandik bir çeliği birkez olsun güzel bilemekle gelmeyiniz mümkünse saygılar dilerim.....
Aman hoca kızmayın, ben İngilizlerin "layman" dedikleri türden bir adamım, bakarım alet keser mi kesmez mi diye, kesiyorsa tahrişi var mıdır yok mudur bide onu kontrol ederim, yürür geçerim. Daha sonradan ismi, estetiği şu su bu su girer benim için. İster hakiki damascus olsun, isterse kimyasaldan damascus deseni yapsınlar, isterse Kiku Matsuda'nın elinden çıkma olsun alet, kesiyorsa cildimi yormuyorsa bana tamamdır. Ayrıca bir berber olarak 1250 lira size fazla gelmediyse, Allah kazancınızı daha daha artırsın. Amcam belkide 40 yıllık berberlik hayatında aç gezmemesine rağmen, ben hatırlamıyorum ve bilmiyorum ki bir usturaya bu kadar para versin. Benim bütçeme göre aşırı pahalı geldi sadece belirttim. Bundan alınıcak birşey varsa tekrardan belirtin bana, bende düzelteyim amatör ruhlu bir tıraş sever olarak. Ayrıca belirtmeden geçemiycem, "AÇ" derken size değil 1250 liraya satan esnaf olmayan satıcıya dedim. Nüansı fark edip yazdıysanız zaten, problem yok Smile
Kolleksiyonumdan Birkaç Kareyi Sizlerle Paylaşmak İstedim Arkadaşlar :-D

2ikfuib.jpg
162kxy.jpg
jfaosw.jpg
8y4wn7.jpg
244ts1e.jpg
2hxqc8y.jpg
8y9gz9.jpg
2iscspz.jpg
wc1ggj.jpg
r0bgol.jpg
6pb8km.jpg
2ldv9sx.jpg
1zml2z6.jpg
5oegjm.jpg
(19/09/2014, Saat: 00:33)yigitemre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aman hoca kızmayın, ben İngilizlerin "layman" dedikleri türden bir adamım, bakarım alet keser mi kesmez mi diye, kesiyorsa tahrişi var mıdır yok mudur bide onu kontrol ederim, yürür geçerim. Daha sonradan ismi, estetiği şu su bu su girer benim için. İster hakiki damascus olsun, isterse kimyasaldan damascus deseni yapsınlar, isterse Kiku Matsuda'nın elinden çıkma olsun alet, kesiyorsa cildimi yormuyorsa bana tamamdır. Ayrıca bir berber olarak 1250 lira size fazla gelmediyse, Allah kazancınızı daha daha artırsın. Amcam belkide 40 yıllık berberlik hayatında aç gezmemesine rağmen, ben hatırlamıyorum ve bilmiyorum ki bir usturaya bu kadar para versin. Benim bütçeme göre aşırı pahalı geldi sadece belirttim. Bundan alınıcak birşey varsa tekrardan belirtin bana, bende düzelteyim amatör ruhlu bir tıraş sever olarak. Ayrıca belirtmeden geçemiycem, "AÇ" derken size değil 1250 liraya satan esnaf olmayan satıcıya dedim. Nüansı fark edip yazdıysanız zaten, problem yok Smile
:-D aslında doğru kardeş haklısın fakat sana ufak bir sorum eskiden her berber bir haftalık yani 8 yada 9 ustura alırlardı ve bu sete eş değer pahadada bileme vs seti alınırdı bi araştırsana mesela kaç tl lik bir sonuca varıcaksın, ben yıllardır araştırırım bilirim çok şaşırtıcı rakkamlardır berber deyip geçmemek gerek 400 den olsa 9x400 =3600 tl sadece usturaları tutar gerisini hesapla artık :-D nasıl berber dediğimiz ustalar dükkanlarında servet yatırıyomuş değilmi .?
(19/09/2014, Saat: 02:13)HorizoN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: :-D aslında doğru kardeş haklısın fakat sana ufak bir sorum eskiden her berber bir haftalık yani 8 yada 9 ustura alırlardı ve bu sete eş değer pahadada bileme vs seti alınırdı bi araştırsana mesela kaç tl lik bir sonuca varıcaksın, ben yıllardır araştırırım bilirim çok şaşırtıcı rakkamlardır berber deyip geçmemek gerek 400 den olsa 9x400 =3600 tl sadece usturaları tutar gerisini hesapla artık :-D nasıl berber dediğimiz ustalar dükkanlarında servet yatırıyomuş değilmi .?
Valla benim bildiğim berberler eskiden bileme seti almazlar(kayış hariç) Zaza Han ve civarındaki hanlara bilemeye götürürler bileyicilere. Benim amcam iyi berber değildi demek ki alet edevatı bileyiciye götürüp, bileyiciye para yediriyordu. Wink 3600 lira konusuna gelirsek, fiyat performans denilen verimlilik hesabı vardır bilmiyorum biliyormusunuz. 8-9 usturaya 4000 lira vermekle tek usturaya 1250 lira vermek arasında, dağlar kadar fark vardır (400 liralık ekipmanın cildi yormadığını varsayarak konuşuyoruz). Eğer yok olur mu öyle şey diyorsanız, ben bildiğim kadarını söylüyorum, forumda bir sürü işin piri insanlar var, belirtirler görüşlerini, yanlışsam ben özrümü diler otururum. Hı derseniz ki sırf bu benim enstrümanım değil, bu benim lüksüm o zaman 10.000 TL yede ustura alırsınız, 100.000 TL ye de alırsınız güle güle kullanırsınız. Bu tartışmanında ayrıca ne konuya ne foruma bir katkısı var. Ben konu kirliliği olmasın diye sorulmuş yada sorulmamış sorularımı, özelden iki üç kişiye soran birisiyim, toz tanesi kadar yaptığım katkıyıda kendim direkt yapmayıp özel mesajla, "Bakın üstad böyle bir şey var bu doğru mudur, bir bilgilendirin forum ahalisini." tadında paylaşan bir adamım konu hakkında tam bilgim olmadığı için, böyle post kasıyormuş gibi gözükmek gereksiz bir tartışmada hoşuma gitmedi açıkçası. Dediğim gibi forumun piri adamlar gelir, görüşlerini belirtirler, bende en fazla özür dilerim. Çelik ne olursa olsun, işçilik ne olursa olsun, eğer ben pürüzsüz, tahrişsiz tıraşı daha ucuza bir usturayla olabiliyorsam 1250 lira vermem. Mantığıma, aklıma, kalbime, kazandığım paraya ihanet etmiş gibi hissederim açıkçası. Konuşun forumun piri kişilerle, ister özelden bana mesaj atsınlar, ister buraya yazsınlar, 2-3 kişi bana çıkıp sen yanlışsın dediği an bende buraya en içten özürlerimi yazıcam size karşı. Onun dışında cevap vermeyi en azından buradan doğru bulmuyorum. Özür postu dışında (ki şartlar oluşursa) buraya yazacağım son posttur. İyi forumlar herkese.
Zemin kat komsum berber
Ve neredeyse yasitiz
Hergun iyi gunler iyi aksamlar diye selamlasiriz
40.000 50.000 ler oyle yer ettiki sayenizde kafamda
Bu aksam iyi aksamlar abi dedim selamlasirken Smile

Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Yeni başlayanlar için full rehber master44tr 7 2,643 07/06/2022, Saat: 22:20
Son Yorum: hasanandnexus
Exclamation Yeni başlayanlar için full rehber master44tr 0 1,154 04/06/2022, Saat: 01:09
Son Yorum: master44tr
  Paul S.Zazadze no:333 5/8 ve max reul solingen black08 15 23,080 30/05/2021, Saat: 15:16
Son Yorum: Suaterdeger
  SK 2 Saito usturam geldi taskind 11 11,674 03/07/2015, Saat: 23:56
Son Yorum: taskind
  Yeni Usturalar ERTAN SUER Kubilay 22 23,192 30/05/2015, Saat: 23:17
Son Yorum: d0vo
  ERN Usturam Ruşeni bey 10 11,506 30/05/2015, Saat: 23:07
Son Yorum: d0vo
  PAUL ZAZADZE, Tahtakale Istanbul. Kubilay 0 4,623 28/07/2014, Saat: 06:03
Son Yorum: Kubilay
  doğum günü usturam mastro livi' den taskind 7 10,578 04/07/2014, Saat: 11:15
Son Yorum: taskind
  Yeni Kullanici ronin 15 14,610 08/03/2014, Saat: 21:41
Son Yorum: soyel
  Yeni başlayanlar için çelik ustura tavsiyesi totan35 58 87,934 05/07/2012, Saat: 17:08
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: