Uzakdoğu Savunma Sanatları
Aranızda herhangi biri ile ilgilenen varmı ?
www.BarbarosRazors.com

komşum
40 küsür yıldır uzakdur sporlarıyla ilgileniyorum. bilgine....
bu senin sorun klasik bir hikayeye benzemiş hani adam kavga edeceği kişiye sormuşya boks, karate,judo falan bilirmisin diye... sende bizimi dövüceksin yoksaBig Grin
@taskind

40 yıllık tecrübenin önüne geçip el kaldıramam geri çekiliyorum Smile

Ağız burun kırma stiline yakın olmayan, felsefi yönü tavan yapmamış, kendini sokakta savunabileceğim bir spor dalıyla tanışmak istiyorum, gerekirse etkisiz hale de getirebilecek ağız burun hoşaf etmesede.

Bu konuda tavsiyeleriniz olur mu?
www.BarbarosRazors.com

En iyi savunma saldırı klişesi doğrudur.Daha da doğrusu riskli durumlardan 9/10 oranında uzaklaşmaktır.

Hocam felsefe kısmı biraz efsane.

Gözü dönmüş güçlü bir boksör,Mua Thai boksör yada güreşçiyi teke tek de durdurabileni görmedim !

Kick box iyidir hocam Idea

steven-seagal-aikido-0021.jpg
Amator otesi bir shotokan karate sporcusuyum. Mma ilgilenirim her senaryoya karsi yapilan self defans anlatimlari cocukken supersiyahkusak gibi dergilerden simdilerdede youtubedan tabkip ederim. Obezde olduk gozlukluyum tam zevkine pataklanacak tip oldum Smile Tirasli noel baba gibiyim. Fit sokak dovudcusu serserisi fizigim yok. normal sartlarda imkansiz seylere sebep oldu egitimim. Mahkeme tutanaklarina dahi gecti. Bogazima bicak dayali halde 3 kisilik cetenin gaspindan bicagida yere dusurup ellerinden alip pataklayarak onume katip kovalayarak sonuclandirdim. (Ceteyi cokertip uyelerini hapse attirdim) 2 defa cok kalabalik 30dan fazla kisinin karsimda oldugu parke tasli bicakli direksiyon kilitli levyeli oldurme amacli lincinden yara bile almadan kurtuldum. (Ayni mevzudan dolayi mahkeme oncesi sindirme sonrasida oc slma amacli namussuz gaspcilarin yakinlari tarafindan)

Yildiz teknik universitesi maslak kampusde 2006 yilinda kiz arkadasima laf atilmasi sonucu pataklamaktan yoruldugum makinecileri akan otoban trafigine teker teker firlatanda benim. Ytululerden dinleyin Smile

Oyle ufak tefek bicak cekenin elinden bicak alma satasan kim olursa olsun atara atar gidere gider durumlari saymiyorum dahi....

Felsefi yonu olan salon sporu bu ya. Katada neymis hayali dovusmu olurmus vs derler ama ihtiyac aninda hersey refleks olmus oluyor.

Amma velakin unutuamasi gereken en onemli nokta kimse kursungecirmez degil. Evim kursunlaninca tasindim msl Smile .

Birseyler yapabilince inanilmaz bir nefsimudafaa gucune sahip oluyorsunuz. Kontrolu kaybetmek an meselesi. Dojo yemini bunu. Icin var. Ben hayatinda kimseye satasmis bi kardesiniz degilim ama kendini kaybedip gelene gece satasmaya baslayan arkadaslarim oldu. Hic hos sonlanmadi.

Tavsiyem kolay egitmen ve kurs bulabilmeniz yayginligi acisindan karate. Param bol insafsizim vicdansizim kazanayim yeter dovusleri. uzmanini egitmenini bulurum giderim derseniz kravmaga.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
En iyisi tabiki bulaşmamak belaya üstad, ama şu arkadaşın yaşadığı gibi bir durumda da hakkını vermek lazım Smile

İşin ikinci noktası da düzenli bir spor, zinde ve dinç bir vücut. Akşam işten çıkıyorum sandalyeden kalkıp kanepeye geçiyorum. Pilimiz bitik Smile
www.BarbarosRazors.com

Onu anlatmaya calistim bitik vucut bile bir ustanin egitimi ile mucizeler yaratabiliyor hocam. Kaniti benim. Smile

Istanbul sisli civarinda olanlar irtibat kurar ise pm ile ilk hocam ile iletisim kurmalarini saglayabilirim. Klup osmanbeyde.

(29/08/2014, Saat: 20:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En iyi savunma saldırı klişesi doğrudur.Daha da doğrusu riskli durumlardan 9/10 oranında uzaklaşmaktır.

Hocam felsefe kısmı biraz efsane.

Gözü dönmüş güçlü bir boksör,Mua Thai boksör yada güreşçiyi teke tek de durdurabileni görmedim !

Kick box iyidir hocam Idea

steven-seagal-aikido-0021.jpg

Amac zaten bu olmali hocam rakibi etkisiz hale getirip uzaklasabilecek kadar yetiye sahip olmak. Egitimle mumkun.

Ankara gölbaşındakiler için çare var mı Smile

Para bol değil tabiki Smile

Benim şöyle beşer dakika göz attıklarım wing tsun, jui jitsu, aikido. Lakin eğitimcileri bulmak da bir o kadar güç olduğu için daha yaygın birşey bulmalı galiba.

Taekwondo için ise genç yaşta başlamak gerekti diyorlar bacakları etkin kullanabilmek için.
www.BarbarosRazors.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: