Tipsoft tıraş fırçalarımızı paylaşalım...
(02/12/2014, Saat: 21:02)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @crionics üstad, en başta tüm fırçalarınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Hepsi birbirinden güzel, üç düğüm de çok kaliteli düğümler, sap dizaynları harika. Saplarla düğümler yakışmışlar birbirlerine.

Teşekkürler Btoprak hocam
Daha güzelleri Sizin olsun.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Görselliği bir kenara bırakırsak patex tarzı bir yapıştırıcı ile bu mesele çözülemez mi?
(04/12/2014, Saat: 13:34)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Görselliği bir kenara bırakırsak patex tarzı bir yapıştırıcı ile bu mesele çözülemez mi?

Biraz zor be @hknz hocam, çok kötü dağılmış Undecided. onur98 üstaddan aynı düğüm genişliğine sahip boş bir sap edinmeyi deneyin.
Geçmiş olsun.
(04/12/2014, Saat: 02:18)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: efaf865a58587a78ce1173b11cf064c7.jpg

Tipsoft finest fırçamı bugün teslim aldım kargodan ancak tamamen benim sakarlığım yüzünden hiç kullanamadan düşürdüm ve fotoğrafta görüldüğü gibi kırıldı Gerç Onur Beyi de konu hakkında bilgilendirdim ama sizlerin görüşleriniz ne olur? Yapıştırıp kullanayım mı yoksa yeni sap mı takılsın, sanırım onun da bir maliyeti olur, yapıştırırsam hangi marka yapıştırıcı kullanayım ?

Hocam selamlar,
öncelikle geçmiş olsun. Elimden onca fırça düştü çatlayan da oldu ama bir kerede böyle dağılan fırça görmedim üzeri yapıştırma mı acaba çünkü torna olsa arada boşluk olmaz çatlasa dahi dağılmaz diye düşünüyorum. Fırçanın satıcısı bu konuda ne diyor?
sap düzelmez gibi duruyor en iyisi para boşa gitmesin diye sağlam bir sap alıp knotu ona takmanızı tavsiye ederim, boşuna yapıştırma vs. ile uğraşmayın ondan size artık hayır gelmez. piyasadaki 5-10 tl lik fırçaların sapları bile işinizi görecektir, en azından bir düşmede böyle dağılmayacağını düşünüyorum.
Yeniden geçmiş olsun, yeni fırçanızı şimdiden iyi günlerde kullanmanızı dilerim. Saygılar...
Geçmiş olsun bende düşürdüm bir kez ama çok şükür çizik bile olmamıştı siz çok şanssızmışsınız
(04/12/2014, Saat: 19:20)mustaphaturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam selamlar,
öncelikle geçmiş olsun. Elimden onca fırça düştü çatlayan da oldu ama bir kerede böyle dağılan fırça görmedim üzeri yapıştırma mı acaba çünkü torna olsa arada boşluk olmaz çatlasa dahi dağılmaz diye düşünüyorum. Fırçanın satıcısı bu konuda ne diyor?
sap düzelmez gibi duruyor en iyisi para boşa gitmesin diye sağlam bir sap alıp knotu ona takmanızı tavsiye ederim, boşuna yapıştırma vs. ile uğraşmayın ondan size artık hayır gelmez. piyasadaki 5-10 tl lik fırçaların sapları bile işinizi görecektir, en azından bir düşmede böyle dağılmayacağını düşünüyorum.
Yeniden geçmiş olsun, yeni fırçanızı şimdiden iyi günlerde kullanmanızı dilerim. Saygılar...

Fırçanın üreticisi diyorki:

Fırça torna olup tek parçadır ve knotun tabanı ortalama 20 mm civarı derinlikte yeralmaktadır. Sizin muhtemelen kullandığınız fırçalarda bu mesafe 12 mm ile neredeyse yarı yarıyadır.

Ancak Simpson gibi fırçalarda benzer çatlamaların görülmesinin sebebi yukarıdaki derinliğin fazla olmasıdır.

Sap malzemesi bugüne kadar kullandığınız üst kalite fırçalarda ne ise Tipsoft da aynısı. Gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Düşmenin şiddetini, yüksekliğini, fırçanın çarptığı zemini ve düşme şeklini bilmeden; kısacası bugüne kadar kullandığınız bütün fırçaları aynı şartlarda test etmeden akıl yürüterek bu sonuca varmanıza gerçekten saygı duyuyorum.

Hakan arkadaşımızın mağduriyetini gidermek adına kendisi ile sıkı iletişim içindeyiz. Son karar arkadaşımızın elbette.

Saygılar,
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(04/12/2014, Saat: 20:15)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçanın üreticisi diyorki:

Fırça torna olup tek parçadır ve knotun tabanı ortalama 20 mm civarı derinlikte yeralmaktadır. Sizin muhtemelen kullandığınız fırçalarda bu mesafe 12 mm ile neredeyse yarı yarıyadır.

Ancak Simpson gibi fırçalarda benzer çatlamaların görülmesinin sebebi yukarıdaki derinliğin fazla olmasıdır.

Sap malzemesi bugüne kadar kullandığınız üst kalite fırçalarda ne ise Tipsoft da aynısı. Gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Düşmenin şiddetini, yüksekliğini, fırçanın çarptığı zemini ve düşme şeklini bilmeden; kısacası bugüne kadar kullandığınız bütün fırçaları aynı şartlarda test etmeden akıl yürüterek bu sonuca varmanıza gerçekten saygı duyuyorum.

Hakan arkadaşımızın mağduriyetini gidermek adına kendisi ile sıkı iletişim içindeyiz. Son karar arkadaşımızın elbette.

Saygılar,

Selamlar,
ben fırçanın satıcısına sorun demiştim ama sizin bu kadar kısa sürede üreticiyle bağlantıya geçip cevapları almanız takdire şayan elbette.

Öncelikle ben yanlızca bir kullanıcı değil aynı zamanda bir satıcıyım, yaklaşık 25 yıldır sektördeyim (şu anda bulunduğum mağazanın 1987'den beri açık olduğunu ve sahiplerinin de aynı olduğunu belirteyim). Buna istinaden "elimden onca fırça düştü" dedim. Çok sakar olduğum için sürekli fırça düşürüyorum anlamında demedim. Tabi insanlık hali herkesin elinden düşebilir, yanlızca ben değil müşteriler ve elemanlarda düşürüyor ve dediğiniz gibi her biri farklı bir stilde düşebilir. Düşme yüksekliği, düşme şekli, düşüş biçimi her birinde farklıdır ancak bir kullanıcıya göre bir satıcının bunları görme sıklığı daha fazla olacağı için ben de kendimce bir ortalamayı göz önüne aldım. Bu arada şunu da belirteyim hiç birinde sonuç bu olmadı.

Benim burada garipsediğim olay bir fırça sapının o hale gelmesidir. Bir fırça pahalı diye kaliteli olacak gibi bir olay yok, elbette sadece sapı ile değil fırçası, kılı, yumuşaklığı (ya da sertliği), görünümü, çekiciliğe de satın alırken önemli faktörler ama bunlar satın alırken göz önünde bulundurulan kriterler. Kalite biraz daha farklı bir olay ve kişiden kişiye değişebilir. Kimisi için kalite bir ürünün verdiği hissiyatta gizlidir kimisi içinse dayanıklılık, uzun süre kullanmadır. Dolayısıyla bir fırçanın knotu eğer 20 mm derinlikte diye daha çabuk kırılıyorsa burada fayda/zarar oranına bakmak gerekebilir. Knotun daha derine gömülmesiyle muhtemelen fırça kıllarının daha dik durması amaçlanmış ama bu arada sapın dayanıklılığı (mukavemeti) azalmış.

Bugüne kadar kullandığım fırçaları, sapları, marka ve modelleri bilmeden; kısacası bugüne kadar kullandığım bütün fırçaları bilmeden hepsinin sap yapısının aynı olduğunu size düşündüren nedir bilmiyorum ama akıl yürüterek hepsinin yukarıda adı geçen fırçayla aynı sap yapısına sahip olduğunu düşünmenize de ben gerçekten saygı duyuyorum.

Benim takıldığım tek nokta sapın kırılma şeklidir. Fırçanın kırılmayan saplı fırça diye satılmış olduğunu düşünmüyorum ki arkadaşta zaten kendisinin düşürdüğünü söylüyor. Elbette yine aynı sapı mı almak ister başka bir şeye mi yönelir bu arkadaşımızın kendi seçimidir.

Saygılar...
Sağolsun Onur kardeşimiz çeşitli seçenekler sundu. İlk defa fırça aldım fakat bunun knotu çıkarılıp başka sapa takılacak gibi değil çok sağlam yapıştırılmış
Bende ayni firca var ben memnunum ama dusme ile sapin bu sekilde dagilmasi beni sasirtti onur bey sap hangi malzemedden uretildi
Fırçayı yaklaşık 1,5 m. yüksekten fayans yüzeye düşürdüm. Yapıştırdım güçlü bir yapıştırıcıyla, güzel durmuyor tabi ama deneyeceğiz bakalım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Vulfix 374 - Tipsoft HMW - Maseto Manchurian TheMadcap 2 1,743 27/02/2022, Saat: 13:58
Son Yorum: marv
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,477 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Vie-Long Epsilon Tıraş Fırçaları adamentium 38 43,667 07/09/2020, Saat: 10:41
Son Yorum: marv
  Yaqi Porsuk Kılı Tıraş Fırçası shaving61 114 75,067 13/08/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: Lord Sparhawk
  THATER TIRAŞ FIRÇALARI impaticaret 59 50,015 14/07/2020, Saat: 10:43
Son Yorum: trooper_gs
Information Porsuk Kılı Tıraş Fırçalarının Temizliği papazerigi 51 51,694 14/06/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: cavekid
  Pardus Handcraft Tıraş Fircaları Defilesi GartBnx 251 187,352 18/04/2020, Saat: 16:27
Son Yorum: rating
  Tıraş Fırçaları Ölçü Listesi GartBnx 6 11,930 16/04/2020, Saat: 12:57
Son Yorum: Benzodiazepin
  tipsoft bitmeyen kıl dökme sorunu baran32 53 54,492 09/11/2019, Saat: 09:20
Son Yorum: CtrlKML
  Mühle nom Porsuk Kılı Tıraş Fırçası pundoe 7 6,620 28/07/2019, Saat: 13:01
Son Yorum: Ekber

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: