jilet kullanımı
Büyük bir kavanozu kapağından jilet geçecek kadar delik açarak kullanabilirsiniz. Baya bir zamanda dolar zaten. Dolunca da hurdalıklara falan bırakılır herhalde. Benim kutu henüz dolmadı bilemiyorum o yuzden Smile
www.BarbarosRazors.com

(21/08/2014, Saat: 00:09)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Büyük bir kavanozu kapağından jilet geçecek kadar delik açarak kullanabilirsiniz. Baya bir zamanda dolar zaten. Dolunca da hurdalıklara falan bırakılır herhalde. Benim kutu henüz dolmadı bilemiyorum o yuzden Smile

Gayet mantıklı teşekkürler
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
daha evvel bahsetmiştik, plastik sakız kutuları çok uygun görünüyor bana. hem ağızları sıkı kapanıyor, atınca açılması zor, hem de birkaç yılda ancak dolar.

asıl ilk soruya dönecek olursak, jiletli ustura kullandığım vakitlerde, hangi marka jilet olursa olsun yarım jileti 1 kez kullanıp atardım. makine ile olanlar için 2 tıraş demek bir jiletle. gerçi burada fark, jileti kırarak kullandığınız için, ikinci yarısı hiç ıslanmamış, sıfır jilet oluyordu. benim de tavsiyem uygun fiyatlı jilet kullanıp (rapira, astra gibi), 1 tıraş olup atmak yönünde.
teşekkürler hocam
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
(20/08/2014, Saat: 23:11)merg Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam çok acemice bir soru olacak heralde ama jiletin "yüzünden" kastınız marka basılı olan tarafı ve olmayan tarafı doğru mudur? Ama mesela rapiranın iki yüzü de baskılı.Sizin kullanma şeklinizi anladım ancak jiletin sağ ve sol "kenarı" diyeyim bunların kullanımı nasıl? 1 tıraşta sadece tek tarafı mı kullanıyorsunuz? Ben bir tıraş esnasında her iki kenarı da rastgele kullandım şimdiye dek

Evet @merg üstadım, işaret ettiğiniz üzere ben jiletin bir kenarını yalnızca o geceki tıraşımda kullanıyorum, diğer kenarını da 2 gün sonraki tıraşımda kullanır sonra atarım.
Jilet yönleri tarif ederken verdiğim örnek için aklımda Treet veya Astra vardı, bendeki 2 adet 100'lük Rapira sahte ( .. veya üretim hatası) çıktığı için aynen çöpü boylamıştır, elimde şu an hiç Rapira olmadığından dolayı örnek vermemde Treet ve yeşil Astra'yı model olarak kullandım.
Buna göre bir jilet benim gözümde 2 adet tıraş bıçağıdır diyebiliriz. 100'lük bir kutuda 200 adet tıraş olunacak jilet vardır ...
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Tamamiyle anlaşılmıştır teşekkürler Smile
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...
(21/08/2014, Saat: 00:05)merg Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile teşekkürler üstadım.Şimdi dikkatimi çekti yalnız aslında sokak hayvanlarını da besliyorum daha önce düşünemediğim için üzüldüm.Maalesef kullandığım 5 jileti, kağıda sarmıştım gerçi ama çöpe atmış bulundum.Bu jiletlerin hayvanlara zarar vermemesi için en sağlıklı nasıl imha edebiliriz veya atık malzemeye girip toplandığı noktalar var mıdır

Kullanılmış jiletleri ne yapmalı?
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Turşu kavanozu gibi büyük bir kavanozda biriktirmeye karar verdim
Mehmet ÖZAYDIN-Bursa
Hadi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş makinesi jilet kombinasyonlari osaka23 62 30,997 15/02/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: mtcn77
  DE Jilet Bileme Nasıl ? rock83 18 16,514 11/10/2020, Saat: 23:05
Son Yorum: kral arthur
  Tek Tıraşta İki Farklı Jilet Kullanılabilir mi? agieda 11 13,753 12/01/2015, Saat: 15:40
Son Yorum: deVille

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: