Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları
Teoride porsuk kılı silvertip veya finest bir fırçanın kıllarını inceleyip o özellikte hatta daha iyi özellikte fırça yaratılması mümkün bence.Ama bunun için bu kadar uğraşan varmıdır sanmıyorum Big Grin
Connaught ta Omega markalı sentetik kıllı fırçalar mevcut.

http://www.connaughtshaving.com/omegasynthetic.html

imitasyon porsuklar da gerçek porsuktan pahalı? Big Grin
Bir de mixed olanlar var kullananlar var mı? Hem porsuk hem domuz kılı yani..
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
öyle olanlar da var ama benim gördüğüm mixedler porsuk karışık idi.
Herkese merhaba!

Men-u sentetik kıllı fırçanın youtube daki tanıtım videolarından etkilenip premium modelini aldım. Yaklaşık iki haftadır kullanıyorum ve memnunum. Farklı sabun ve kremlerle denedim (Trumper violet, TOBS lemon & lime, Arko moist, TOBS lavender sabun vs..) az miktarda kremle gayet yoğun köpük yapıyor. Porsuk kadar yumuşak olmasa da yüzde tahriş yaratacak kadar sert değil. Özetle ben memnun kaldım. Men-u konusunda deneyimi olan varsa okumak isterim.

Tekrar merhaba ve hayırlı tıraşlar!
(16/03/2012, Saat: 15:14)staggerlee Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba!

Men-u sentetik kıllı fırçanın youtube daki tanıtım videolarından etkilenip premium modelini aldım. Yaklaşık iki haftadır kullanıyorum ve memnunum. Farklı sabun ve kremlerle denedim (Trumper violet, TOBS lemon & lime, Arko moist, TOBS lavender sabun vs..) az miktarda kremle gayet yoğun köpük yapıyor. Porsuk kadar yumuşak olmasa da yüzde tahriş yaratacak kadar sert değil. Özetle ben memnun kaldım. Men-u konusunda deneyimi olan varsa okumak isterim.

sentetik fırçaları bende ileride denemek isterim. hangi porsuk fırçayı kullanıyorsunuz ve karşılaştırırmısınız . sentetiğin artıları eksileri neler size göre ?
http://trasklavuzu.blogspot.com/
(18/03/2012, Saat: 14:57)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16/03/2012, Saat: 15:14)staggerlee Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba!

sentetik fırçaları bende ileride denemek isterim. hangi porsuk fırçayı kullanıyorsunuz ve karşılaştırırmısınız . sentetiğin artıları eksileri neler size göre ?

EJ black badger, omega 652 pure badger, durance badger.. şimdilik bunları kullanıyorum. Artısı fırçanın formu bozulmuyor, kabarmıyor, tabii bunu artı olarak kabul etmeyenler de olacaktır. Badgerların ve bristle ların zamanla kabarması formunun bozulması hoş ve doğal görünüyor ama işte kabarmamasının da kendince çekiciliği var. Bazen yapay şeyler de estetik görünebiliyor Wink. İkincisi de estetik bir beğeni, kırmızısını aldım ve çok hoş duruyor diğer fırçaların yanında. Atletik bir görünüm neredeyse! Üçüncüsü tüy dökmüyor.. Benimki bir tel bile dökmedi en azından.

Performansını beğendim, yumuşacık bir fırça; yeni alınmış bir bristle gibi sert değil, EJ black badger la aynı gibi yumuşaklığı. Belki ondan bile yumuşak, karşılaştırmak zor.. Eksisini görmedim, sadece çok baskın ve rahatsız edici olmasa da yapay olduğu anlaşılıyor. Bazılarının 'oyuncak bu' diyebileceğini tahmin ederim. Yoğun köpük yapıyor, cilt tahrişi minimum oldu bende.

Ben hayvan hakları konusunda aşırı hassas değilim, porsuk ve domuz kılı fırçalarım var, ama yüzünüze sürdüğünüz şeyin eskiden yaşayan bir varlığın kılları olmadığını düşüncesi iyi hissettiriyor yine de..

Bugün metro markette gördüm. Markasi aklimda değil fiyat 12 tl idi galiba. Banat ile ayni boyutta, sap da aynisinin siyahı.
Ben de artik bi sentetik firca sahibiyim, ilk firsatta bi inceleme yapmaya calisirim.
Edit:
Marka niva idi, onun disinda domuz kili ws ve 3-4 cesit niva vardı
staggerlee ; anlatım için sağolun. özellikleri bana yeterli gibi görünüyor. fiyatını azaltırlarsa alırım. sanırım en iyi sentetiklerden

psycho ; fırçayı kullanıp incelemenizi yazacağınız için şimdiden sağolun. kulllanımda, aynı fiyattaki jaguarı aratmıyorsa seyahat için almak avantajlı olur
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Arkadaslar bende Body Shop ve Wilkonson sentetik fırcaları var

Cok sert oldukları icin konforlu tıraş vermiyorlar. Biraz bastırınca bildiginiz igne gibi cilde egilimleri var.

Body shop biraz daha kullanıslı ancak Wilkonson ın durumu içler acısı.

İkisi de ısıyı tutamıyorlar. Yani ikinci perde buz gibi bir kopuk sizi bekliyor.

At kılı olanlarda acayip yumusak yani sacınızı dusunun aynen o sertlikte oyle oluncada bu sefer surtunmesi dusuk oluyor. yani sakalların arasında yeteri kadar nufus edemiyor.

Onun içinde domuz kılı veya porsuk bakmak lazım bence.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,095 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 9 2,024 30/07/2023, Saat: 00:36
Son Yorum: sfenks
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 156,601 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  İki tıraş fırçası arasında karar veremedim Mertecevit 7 1,427 22/04/2023, Saat: 19:34
Son Yorum: Mertecevit
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,200 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Sword Tıraş Fırçası 47 TL tilki_92 18 6,306 23/02/2023, Saat: 16:07
Son Yorum: anlatıcı
  Zaza 150 Tıraş Fırçası implicit 1 1,718 29/12/2022, Saat: 20:24
Son Yorum: implicit
Photo Dededen Kalma Tıraş Fırçaları appashave 0 1,539 15/12/2022, Saat: 18:05
Son Yorum: appashave
  Simpson Synthetic Tıraş Fırçası CK89 6 4,348 14/06/2022, Saat: 15:57
Son Yorum: Conte
  Türkiye içi semogue hariç at kılı tıraş fırçası satan yer Papa_Khan 2 1,866 22/05/2022, Saat: 10:20
Son Yorum: Papa_Khan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: