Edwin Jagger DE89
bu makineyi ilk aldıgımda acaba hatamı ettim diye düşünmeye başladım sonra forumda başlangıç seviyesi olmadıgı konusuluyordu dahada hüsrana ugradım ama zamanla açı jilet krem derken makineyi kullanmayı öğrendim şuan çok güzel tıraş oluyorum bu makineyle genede yeni başlayanlara makine önerisi deseler bu makineyi tavsiye ederim çünkü korkusuzca kullanabiliorsunuz sadece biraz zamana ihtiyaç var agresif makinede acemice kullanıldıgı zaman derin yaralar bırakıyor buda insanı geleneksel tıraştan soğutuyor oldukçada kaliteli bir makine kesinlikle EJ89 u gözü kapalı alabilirsiniz kenarda durmaz kesin kullanırsınız
(15/01/2018, Saat: 11:21)Alp83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu makineyi ilk aldıgımda acaba hatamı ettim diye düşünmeye başladım sonra forumda başlangıç seviyesi olmadıgı konusuluyordu dahada hüsrana ugradım ama zamanla açı jilet krem derken makineyi kullanmayı öğrendim şuan çok güzel tıraş oluyorum bu makineyle genede yeni başlayanlara makine önerisi deseler bu makineyi tavsiye ederim çünkü korkusuzca kullanabiliorsunuz sadece biraz zamana ihtiyaç var agresif makinede acemice kullanıldıgı zaman derin yaralar bırakıyor buda insanı geleneksel tıraştan  soğutuyor  oldukçada kaliteli bir makine kesinlikle EJ89 u gözü kapalı alabilirsiniz kenarda durmaz kesin kullanırsınız

Benim ki ej89 değil Mühle 89 ama kenarda duruyor Sad
Dün üç günlük sakalımı tatlı tatlı EJ89 ile tıraş ettim, sonuç mis.

Günlük veya en fazla iki günlük tıraşta güzel işler çıkaran bir alet bence. Çok rahat ATG yapılıyor ve tahriş etmiyor. Sakal sertliğinize göre keskin jilet tercih etmenizde fayda var. Kesmiyorsa bastırmayın, çekinmeden ATG yapın.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Üstatlar ben bu makineyi almayı düşünüyorum artık. Elimde ws classic, rimei, yuma ve futur klonu var. Futur klonunu 2-3 ayarlarında kullanıyorum fena sonuç vermiyor ama jilet tutuşu biraz sıkıntılı artık orjinal güzel bir şey almak istiyorum.

Futur veya progress almayı da düşünebilirim. Bir de merkur 34c var siz hangisini önerirsiniz acaba? Yeni başlayan sayılırım bunu da göz önüne alırsanız sevinirim.
Her gün ve gün aşırı tıraş olacaksanız EjDe89 veya 34C,bir kere alayım tam olsun diyorsanız Progress,gözü kararttım,para da sorun değil,ortamlarda havam da olsun diyorsanız Futur,çılgınım,risk almayı seviyorum,yeniyim,değişik tıraş hissiyatı istiyorum derseniz 37C slant,sevdim mi tam severim,sildim mi bir kalemde iseniz Ustura,yedi düvel zindanından beterdir yedi kule efsane parçanız ise jiletli ustura

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Usturayı bilmem Yedikule zindanlarına da girmedim ama Smile aynı yoldan geçmiş biri olarak progress tavsiye ederim
yaşam bir zevktir
@ahraz çok sağolun üstat bayağı açıklayıcı oldu. Smile ben her gün tıraş oluyorum sakalım da çok olmuyor o halde ayarlı alet almaya değmez mi sizce? Bir de ej89 ve merkur 34cden siz olsanız hangisini alırdınız?

Teşekkür ederim hocam ama ahraz üstada da dediğim gibi her gün tıraş oluyorum ve sakalım çok olmuyor ayarlı alet çok gerekli değil gibi geldi ama bilemedim. Yine de alabilirim kafam karıştı şuan Smile
(22/01/2018, Saat: 01:51)oguz han Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ahraz çok sağolun üstat bayağı açıklayıcı oldu. Smile ben her gün tıraş oluyorum sakalım da çok olmuyor o halde ayarlı alet almaya değmez mi sizce? Bir de ej89 ve merkur 34cden siz olsanız hangisini alırdınız?

Hocam ikisi de var ben de.Hatta saydığım bütün aletler var Eğer bu sizin için bir hobiyse yolunuz progresse eninde sonunda düşer.34c 89’dan bir tık daha agresif ama ikisi de mild yapıda,takriben progress 1-1,5 ayarında olacaktır.Bu arada 89 benim ilk aletim,çok da severim.Yanıltıcı olmak istemem ama alın EJDe89’u yanına da bir feather jilet,gerçi içinden çıkıyordu sanırım,yanlış hatırlamıyorsam tadından yenmez.Zamanla diğerlerine bakarsınız.Saygılar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@ahraz teşekkürler hocam ben de ej89a daha yakındım bakalım artık Smile
İlk mesajım ve herkese selamlar. Bir acemi olarak acemilere bir tavsiye de benden; birine alışmadan diğerine geçiş yapmayın. WS Classic'e alışmaya yakınken EJ DE89'a geçiş yaptım, zorlandım. EJ DE89'dan tekrar WS Classic'e döndüm ama en başa dönüş gibi oldu, küçük de olsa çizikler, façalar, tahrişler... Şimdi EJ DE89A adapte oldum iyice. Yani bence kötü makine yoktur, alışma süreci ve tamahkarlık vardır. Alışıldığı takdirde ucuz bir makineyle bile harikalar yaratılabilir. Gittiğimiz berberin elinde bile 2 liralık plastik saplı ustura var ve kusursuz tıraş ediyor. Yani EJ DE89 almasam da olurdu ama ömürlük bir makinem olması açısından pişman değilim, filinta gibi duruyor WS Classic'e göre. İkisine de alışınca ince ayrıntılarına eleştiri yapacak kıvama gelirim herhalde.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 652 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,145 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 14,955 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,889 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,556 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 46,796 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 12,912 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger DE8 serisi sap seçimi konusunda yardım forevermore07 12 6,572 21/11/2019, Saat: 13:50
Son Yorum: forevermore07
  Merkur, Muhle, Edwin Jagger : Tüm Modeller Eskiuyebyr 9 16,338 11/02/2019, Saat: 13:25
Son Yorum: 3RD1
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,002 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: