PaulHFilms Sunar
(05/08/2015, Saat: 23:27)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paul' un kötü tekniği , köpük yapmayı bilmeyişi

Ben buna katılmıyorum maalesef. Çünkü adam her videosunda kendi köpük yapma tarzının ve tekniğinin kendisine en uygun olduğunu başkalarına uymayacağını ve işin uzmanı olmadığını söylüyor. Yaptığı köpüğü ben de sevmiyorum, aşırı kuru köpük yapıyor ama köpük yapmayı bilmediğinden değil bu. Ben de sulu köpük seviyorum mesela, sabun incelemelerimde yaptığım köpüğün sulu ve kabarcıklı olduğunu söyleyenler oldu.

Diğer dediklerinize katılıyorum, Paul' un videoları eğlenceli oluyor. Keyif alarak yapıyor videolarını, izleyene de keyif veriyor. Zaten bu yüzden seviyoruz Paul abimizi Smile.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(06/08/2015, Saat: 12:04)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben buna katılmıyorum maalesef. Çünkü adam her videosunda kendi köpük yapma tarzının ve tekniğinin kendisine en uygun olduğunu başkalarına uymayacağını ve işin uzmanı olmadığını söylüyor. Yaptığı köpüğü ben de sevmiyorum, aşırı kuru köpük yapıyor ama köpük yapmayı bilmediğinden değil bu. Ben de sulu köpük seviyorum mesela, sabun incelemelerimde yaptığım köpüğün sulu ve kabarcıklı olduğunu söyleyenler oldu.

Diğer dediklerinize katılıyorum, Paul' un videoları eğlenceli oluyor. Keyif alarak yapıyor videolarını, izleyene de keyif veriyor. Zaten bu yüzden seviyoruz Paul abimizi Smile.
Komşu ne yalan söyleyeyim katılmamanız, katılmanızdan beni daha çok mutlu eder. Çünkü çehresi çok dar bir hobi de fikir teatisi yapabilmemize olanak sağlıyor bu durum.

Yorumumun giriş cümlesinde ki katılmadığınızı belirttiğiniz görüş aslında benim görüşüm değil, genel olarak bu başlıkta ki, diğer forumlar ve youtube da video larının altında ki yorumlardı.

O yorumlar bir kenara dursun dedim yani... Yazdıklarımın ana fikri ikinci paragrafta ki katıldığınız kısımdı.

Şahsi görüşüme gelecek olursak köpük noktasında ki tercihi tamamen öznel ve kendi tercihi. O şekilde rahat tıraş oluyorsa, üzerine söylenecek çok da fazla birşey yok.

Lakin teknik konusunda kendi video altında yazdığı ve sizin de belirttiğiniz " kendi cildine en iyi giden teknik bu " görüşüne de bu sefer ben katılamayacağım.

Herşeyden önce tıraşa burun altı başlangıcından tutun da, acele ve gereksiz çekişleri, sabunsuz ve kuru yerlerden 50 kere geçip kendi cildini tahriş etmesinin ben tamamen teknik zaafiyetleri olduğunu düşünüyorum.

De tutuşu yerine göre çok düzgün, düzgün açı ve kısa çekişleri de yine yerine göre iyi olabiliyor ancak videolarda da görebileceğiniz gereksiz fantezi geçişleri çok. Bu yüzden de çoğu tıraş sonrasında pancar gibi kıpkırmızı oluyor cildi. Tam aksine çok iyi tamamladığı tıraşlarının da olması bence teknik kusurları olduğunu gösteriyor.

Peki bunlar Paul ' un umrunda mı? Değil. Ve adam büyük bir keyifle de tıraşını oluyor, özgüven de tam. Videolar haftada 2-3 kez yağıyor. Pozitif ve mutlu bir abimiz. Şapka çıkarmak lazım, detaylar kimin umrunda?
Evet, saldırgan aletlerle bile bazen aynı yerden 40 kere geçtiği oluyor ama içi öyle rahat ediyor demek ki Big Grin. Bıyık bölgesinde uyguladığı teknik güzel onu da söylemek lazım, ben de benzer şekilde yapıyorum.
(06/08/2015, Saat: 13:01)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet, saldırgan aletlerle bile bazen aynı yerden 40 kere geçtiği oluyor ama içi öyle rahat ediyor demek ki Big Grin. Bıyık bölgesinde uyguladığı teknik güzel onu da söylemek lazım, ben de benzer şekilde yapıyorum.
De ile burun altına soldan sağa bir geçiş akabinde, de nin diğer yüzüyle gerisin geriye doğru sağdan sola doğru yaptığı geçişini mi kastediyorsunuz?

Onu yaparken dudak kenarlarına dikkat etmek lazım. Hafiften öpücüğü konduruyor jilet yoksa Smile
Yok, üçüncü perdede tersten almak için yaptığı bir hareket var. Yandan başlayıp parlatma yapar gibi yukarı doğru çeviriyor bıçağı burna doğru. Onun kadar kazımıyorum gerçi ben Smile.

Sizin bahsettiğiniz hareketi genelde ikinci perdede yapıyor. Adamın yüz hatları düz, o harekete müsait bıyık bölgesi.
Komşular benim çelik usturayla olduğum tıraşi lovely Paul görse diz çöker tövbe eder. O derece agresif tıraş olurum, koca usturayla blade buffing yaparım, çok daha hızlı cekislerim vardır ama gel gör ki başkası yapsa suratı aynanın önünde bırakır ben tahriş olmadan iki perdede tertemzi tıraş olabilirim. Bunun en önemli kısmı teknik ve tıraşa hazırlık, iyi bir hazırlık ve kaliteli köpük yapan bir ürünle en iyi sonuç alınıyor bildiğiniz gibi. Demem o ki tekniği bazı arkadaşlar için kötü olsa da kendisine adapte etmiş bu tekniği o yüzden rahat adam Smile Zaten ne denese beğeniyor her ürün güzel bu adama göre.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Sevgi pıtırcığı insan. Benim denediğim ve hüsran olan ottoman naturel den göndersek mi acaba? Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(06/08/2015, Saat: 16:36)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular benim çelik usturayla olduğum tıraşi lovely Paul görse diz çöker tövbe eder. O derece agresif tıraş olurum, koca usturayla blade buffing yaparım, çok daha hızlı cekislerim vardır ama gel gör ki başkası yapsa suratı aynanın önünde bırakır ben tahriş olmadan iki perdede tertemzi tıraş olabilirim. Bunun en önemli kısmı teknik ve tıraşa hazırlık, iyi bir hazırlık ve kaliteli köpük yapan bir ürünle en iyi sonuç alınıyor bildiğiniz gibi. Demem o ki tekniği bazı arkadaşlar için kötü olsa da kendisine adapte etmiş bu tekniği o yüzden rahat adam Smile Zaten ne denese beğeniyor her ürün güzel bu adama göre.

Chinaski üstadım, Stallion ekolü diyebilir miyiz ustura ile buffing yapmanıza, tersten almanıza? Big Grin
Bu Paul arkadaşta sakalda çok yoğun değil aslında

LG-D802TR cihazımdan gönderildi
Yiğit hocam Stallion Anthonio sakin tıraş oluyor bana göre. Ben tersten almıyorum zira agresif sekilde xtg benim günlük tıraşa yeterli geliyor. Bıyık ve burun altında yaptığım hızlı ve kısa cekislere yürek dayanmaz Smile Bir tripod ve kameram olsa tıraş videosu cekmeyi istiyorum ama henüz edinemedim Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: