OSMA ALUM BLOCK
ben çok memnununum babamada aldım oda çok memnun kaldı kaliteli ürün zazahandan 2 tane 15 tl aldım diğer yerlilerden çok güzel erimiyor hem taş cam giibi...
Bu konuyu canlandırayım dedim.

Nadiren de olsa, sevmeden şap kullanıyorum. 1-2 yerde başıma dert sakal topluluğu var, dönünce illallah ettiriyor. Dolayısıyla bbs tıraş olmak icap ettiğinde ve tahrişle sonuçlandığında sürmek işe yarayabiliyor. Sivilce kesiği olduğunda ise İHA kalem yardıma koşuyor. Proraso Jel filan hikaye!

Şimdiye Osma hiç kullanmadım, Ali Bıyıklı'ya nazaran daha doğal ve zararsız olduğunu düşünen/deneyimleyen var mı?
@astroid üstadım içerik büyük ihtimalle aynı (potasyum alum) ama saflık derecesi olarak osma daha iyi sanırım, çünkü rengi daha berrak ve temiz görünüyor, tabi bu söylediklerim tamamiyle tahmin.
Bugün tanıştık Osma ile.

Geleneksel tıraşa başladığımda olmazsa olmaz edindiğim ürünlerden biriydi şap, öyle inanıyordum. Lakin aldığım ilk günden beri de sevmiyorum; ilkyardım kiti gibi dolabımda tutuyor, bol tahrişli tıraştan sonra sürüyordum. Sürdükten sonra da pişman oluyordum.

İHA veya Ali Bıyıklı şap kullananlar bilir ki, yüze sürdüğünüzde sürtünür, jilet görmüş cilde sürmeye korkarsınız. Arındırması da epey zordur, su üstüne su atarsınız gitmez. Ali Bıyıklı bu konuda daha iyi olsa da her ikisi de mutsuz eder.

Ustura tıraşı sonrası, Osma tüm bu deneyimleri resetledi bende. Kaymak gibi işini yaptı. Kesinlikle doğal bir kesim, hiçbir işlemden geçtiğini sanmıyorum. Yüzde fazla tuz bırakmamasıyla, dolayısıyla cildin nem dengesine daha az müdahalesiyle bence dolapta durması gereken bir ürün.
F57-CEC07-05-F8-4-C6-B-A3-AF-F6-A2-B6-ECC55-F.jpg
B3-D50011-E528-4724-B364-9-B53-E9-C8-AD99.jpg
31-ACA152-3-B5-C-4-DF9-B1-E2-3-B3559-C713-F3.jpg
89-D2938-C-BCFC-494-F-B8-E1-F66-A84-ED13-AC.jpg

fotografların üst tarafındaki osma alt tarafta olan ise 6 ay önce berberimden aldığım İHA şap
iha işini gayet güzel yaptı şimdiye kadar 6 ay dayandı son tıraşta bildiğiniz zımpara modunu açınca kendisine teşekkür ettim vedalaştık. elimdeki osma yı kutusundan çıkardım. osma alum block değil sanki mermer block tertemiz pürüzsüz aradaki kalite farkı çok bariz. tahmini 2 yıl kadar diye düşünüyorum.
(01/01/2020, Saat: 22:14)hlkkzn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: fotografların üst tarafındaki osma alt tarafta olan ise 6 ay önce berberimden aldığım İHA şap
iha işini gayet güzel yaptı şimdiye kadar 6 ay dayandı son tıraşta bildiğiniz zımpara modunu açınca kendisine teşekkür ettim vedalaştık. elimdeki osma yı kutusundan çıkardım. osma alum block değil sanki mermer block tertemiz pürüzsüz aradaki kalite farkı çok bariz. tahmini 2 yıl kadar diye düşünüyorum.

Sağol komşum bende iha şap kullanıyorum.Aklımdada osma şap ile arasında fark var mı gibisinden bir soru vardı.Bu yazınızla aklımda ki soru cevaplanmış oldu.Teşekkürler
"İki ölüm olmadığına göre o tek ölüm yiğitçe olsun"
Ucuz alumların aksine osma tek parçadan kesiliyor. Alum tozları sıkıştırılarak yapılan merdiven altı iha'lardan falan kaliteli olması normal.
madem her gün tıraş oluyorum, neden zevk almayayım?  Tıraş aleti
01068fa986c6666ec08e272201e57322.jpg

Benim İHA 3 ayda bu hale geldi..ali bıyıklı da aynı vaziyete daha kısa sürede gelmişti.OSMA bambaşka bir şey..neden ithal şapların pahalı olduğunu anladım..
bu yorumlardan sonra bir osma taş almak farz oldu ,...
Birsen Değil Herkes Hasta Ustura
Proraso ve Mühle kullanmadım ancak İHA'dan sonra gerçekten kaliteli bir şap. Pürüzsüz yüzeyi ile farkını hissettiriyor. Kırılmadıkça da epey uzun süre tıraşlarınıza eşlik edecektir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Şap Taşı / Alum Block kumuca 388 293,053 02/05/2023, Saat: 21:03
Son Yorum: Aristo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: