Merhaba Arkadaşlar
Yaşadığım tıraş sorunlarimi paylastigim arkadasimin hediye ettiği geleneksel tıraş ekipmanlari ile 1 ay kadar once araniza katılmış oldum. Wilkinson aletim, rossman porsuk fircam ve arko sabunum var. Jilet olarak da mavi astra kullaniyorum. Firca disinda diger ekipmanlari arkadasim secti. Domuz firca ozellikle istemedim , sanirim daha kaliteli bir porsuk firca almaliyim. Artik oldugum tiraslardan inanilmaz memnunum ve sorunlarim nerdeyse sıfıra indi.
Birkac gundur forumu okuyorum ve gerçekten cok faydalandim. Tum paylasimlar icin tesekkur ediyorum. Büyük bir emek var.
Yalniz forumun sizlerin de belirttigi gibi kötü bir etkisi var. SmileYeni birseyler almak istiyor insan.
Dün bir dukkanda rimei buldum. Kullandim ve wilkinsondan daha basarili buldum. Ama asıl aklimda edwin jagger var. Forumdaki tum konusunu okudum. Yalni aklima takilan sey su... rimeiden mutlaka daha kalitrli olan bu alet rimeiden cok cok daha ust düZey bir tıraş sagliyor mu?
Yani rimei varken e.jagger almaya gerek var mi? Rimeinin e.j ve muhle ile kiyaslanan konuyu da okuyunca sanki o kadar para verip almaya gerek yokmus gibi bir izlenime kapildim. Tabi bahsettigim sadece tıraş etmedeki etkisi yoksa görünüm kalite ve işçilik gercekten muhteşem e.jagger da.
Herkese iyi tiraslar diliyorum.
Foruma hoşgeldiniz. Rimei ve wilkinsondan memnundanız bir süre yeni alet almayı düşünmeyin bence. Ej 89 güzel alet ama fiyat/ performans olarak düşünüldüğünde 5 liralık rimeinin 1 liralık arko sabunun verimliliğine pahalı ürünlerin hiçbiri yaklaşamaz, ej rimeinin 20 katı daha iyi tıraş sağlamayacak tabiki ama sonuçta zevk için alınan ürünler bunlar. İhtiyaç kısmını uygun fiyatlı ürünlerde gideriyor. Şimdilik düşünmeseniz de kaliteli bir tıraş seti almayı düşündüğünüzde ej89,cella veya tabac sabun ve finest ayarında bir fırça listenizin başında olsun bence. Çünkü aldığınıza pişman etmeyen ürünler bunlar.
Kısacası "bu alet rimeiden cok cok daha ust düZey bir tıraş sagliyor mu?" Demişsiniz; bence cevap "hayır, sağlamıyor" olur. Keyifli tıraşlar dilerim
@ooppss hoş buldum. aydinlatici aciklamaniz icin teşekkür ederim. Tabac sabun zaten listenin başındaydıSmile Tıraş in bu kadar keyifli olabileceğini hiç tahmin etmezdim. Hele bol bol köpük yapmanin keyfi bambaşka. Arko da bu konuda gerçekten cok iyi. Ama tabac anlatıldığı gibiyse 1 numarali sabunum olacak gibi. Tekrar teşekkürler.
Forumumuza hoşgeldiniz. Umduğunuzdan fazlasını bulmanız dileğiyle.
Hoş geldiniz,
Yeni ekipmanlarınızı güle güle kullanın. ej hakkında çok doğru düşünmüşsünüz eğer rimeiden memnunsanız kesilikle gereksiz bir harcama olacaktır. ej size rimeiden fazlasını sunmayacaktır, hatta tıraş konforu ve kalitesi olarak rimeinin ej den daha üstün olduğunu söyleyebilirim.
ej nin ağırlığı ,kaplama kalitesi, tok ve sağlam yapısı tabiki rimeiden daha üstün ve kaliteli, ej size sadece bunları sunacak.
Fakat bu birazda sizin cilt yapınız, sakal tipinizle alakalı bir durum ve denemeden kesin kanıya varamazsınız.
Muhle r89 la alamadığım tıraşları fazlasıyla rimeiden alıyorum çok çok memnunum ama r89 görünüş ve malzeme kalitesi bambaşka.
Geleneksel tıraşa başlangıç günlerimin hatırası olarak saklıyorum artık Smile

Almayın desemde içinize kurt girmiş bir kere kaçış yolu görünmüyor Smile Benim tavsiyem ej yi biraz erteleyip başka alet,fırça yada sabun deneyin derim.
Keyifli tıraşlar.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Hoşgeldiniz, önce rimei kullanıp sonra da EJ89 ile devam eden bir geltir ci olarak EJ89 satın alırsanız pişman olmayacağınızı düşünüyoum. riei fiyatına göre harika bir alet ancak EJ'nin bambaşka olduğunu ve kalite hissini ancak kullanınca göreceksiniz. Smile

Hörmetler
Hoşgeldin dost,
rimeiyi al ve yola devam et Smile
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Rimei'den sonra Ej89 almadan daha guzel bir ayarli modele bakiniz
Aramıza hoş geldiniz.Keyifli tıraşlar.
Öncelikle hoş geldiniz. Kendim klasik tıraşta wilkinson>rimei>ej de89 şeklinde bir sıralama izledim. Wilkinson başta çok hafif geldi sinekkaydı tıraş olamıyordum hep es geçilen kıllar kalıyordu. Rimei'ye geçince bu düzeldi ama bu kez rimei bana agresif geldi. Tıraşlar az da olsa tahrişli geçiyordu, her jilet rimei'ye uymuyordu. Edwin Jagger alınca ilk anda görünüş, kalite ve ağırlık olarak farkı hissediyorsunuz. Tıraşı da bana göre ne wilkinson gibi çok mild ne de rimei gibi agresif. Diğer makinelerle olamadığım sinekkaydı tıraşları EJ ile çok rahat olabiliyorum ve neredeyse piyasadaki her jiletle yakın ve konforlu sonuçlar aldım. EJ ya da Mühle ile pişman olmazsınız.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 913 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,685 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 739 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 4,069 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 779 01/05/2023, Saat: 15:49