Merkur 34C Heavy Duty
(07/11/2018, Saat: 17:22)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, işyerindeyim, fazla müsait değilim, hızlıca iki şey söyleyeceğim.

Birincisi neden fikirlerinizi belirtmekte çekingen davranıyorsunuz? Farklı bakış açıları belirtilmeyecekse forumda yazmanın ne anlamı kalır. "Biz her şeyi denedik, şu alet şöyle, bu jilet böyle, kapattık forumu hadi dağılın" mı diyelim o zaman? Smile

İkincisi, ben de sizinle hemfikirim. Ben de 34C'yi EJ89'a göre daha mild ve etkisiz buluyorum. 34C'yi ben sıfır kondisyonuna getirdim ve vitrine koydum, artık kullanmıyorum. Ancak EJ89 hep gözümün önünde ve ara sıra kullanıyorum. Hatta geçen haftalarda aralıksız kullandım, özlemişim. İmkanı olan varsa Mühle 89 twist alsın, günlük daha pratik olur. Ben hep alacak oldum ama o dönem kur yükselince (2,80'lerden 3,50'lere çıkmıştı) pek alasım gelmemişti. Şimdi 5,35'lik dolar kuruyla ancak monitöre fırça banarım Smile

Genel bir kanı olunca acaba ben mi yanlış değerlendiriyorum düşüncesi oluşuyor ister istemez. O nedenle bu gibi durumlarda, okuyanlar için yanıltıcı olmamak adına, kendimce kesin bir kanaate sahip olmadan, fikirlerimi tekrar gözden geçirmeden yazmak istemiyorum. Yoksa haklısınız, fikirleri paylaşmadan buranın zenginleşmesi olanaksız.
Twist 89 klasik olana göre daha ağır bir model ve iki parçalı, o nedenle daha etkin bir alet olacağını ben de düşünüyorum ama zamanında Muhle 89 Grande almıştım ve uzun sapı beğenmeyince forumda kısa sapla takas etmiştim. Şu anda da kısa saplı modelleri daha kolay ve zevkli kullanıyorum. O nedenle çok ilgilimi çekse de Twist'in sapı uzun olduğu için uzak duruyorum.
@CtrlKML komşum bu konuda yalnız değilsiniz Smile Merkur 34C ile ilgili olan görüşünüze aynen katılıyorum.
EJ DE89 ve Merkur Progress'i 1,5 ayarda kullanan biri olarak Merkur 34C'yi kesinlikle dediğiniz gibi 2 tık mild olarak sınıfılandırabilirim.
Yalnız olmadığımı görmek gerçekten sevindirici.

34C kullanmak Gillette Fatboy'u ikinci-üçüncü ayarda kullanmak gibi. Sabahları tıraş süresi biraz uzasa da bu durumdan memnunum aslında. Evet, çok yakın bir tıraş vermiyor fakat iş yerinde herkes kartuşçu ve hazır köpükçü olduğu için yine de en temiz tıraş bende. Elimi yüzüme sürdüğümde diğer aletlerle olduğum tıraşlara göre daha yumuşak bir dokunuş verdiği için de bölgesel olarak tek tük ele gelen sakal uçlarını takmıyorum kafama. Aksi durumda, her gün tıraş olduğum için yüzüm çok yoruluyor çünkü.

(08/11/2018, Saat: 14:43)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @CtrlKML komşum bu konuda yalnız değilsiniz Smile Merkur 34C ile ilgili olan görüşünüze aynen katılıyorum.
EJ DE89 ve Merkur Progress'i 1,5 ayarda kullanan biri olarak Merkur 34C'yi kesinlikle dediğiniz gibi 2 tık mild olarak sınıfılandırabilirim.
Ben de ej 89 ile 34c sahibiyim. 34c nin Kısa sap olması ve Edwin Jagger la daha iyi bir uyum yakalamış olmamdan dolayı çok kullanmadan satmaya karar verdim. Arkadaşların da dediği gibi bana biraz mild geldi 3. Perdeye gelene kadar sinek kaydı tıraşı yakalamak zor oluyor.
Forumda ve geleneksel tıraşta yeniyim. İlk makinem merkur 34c. Şimdilik hediye olarak gönderilen merkur ve israil markası bir jilet ile kullanıyorum. Bu makine için en uygun jilet tavsiyelerine ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
(21/02/2019, Saat: 22:49)e.ozbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda ve geleneksel tıraşta yeniyim. İlk makinem merkur 34c. Şimdilik hediye olarak gönderilen merkur ve israil markası bir jilet ile kullanıyorum. Bu makine için en uygun jilet tavsiyelerine ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Komşum Merkur jileti Progress ile kullanmıştım ve genel kanı jiletin iyi olmadığı yönündeydi. Keskin ama konforlu olmayan bir jilet diye hatırlıyorum. 34C mild bir alet olduğu için keskin jilet kullanmanız uygun olacaktır. Permasharp, Gillette 7 o'cloklar, Feather gibi keskin jiletlerden birer ikişer paket alıp deneyerek size en uygun jileti bulmanız gerekiyor. Geleneksel tıraşın en büyük değişeni jilettir. Deneyerek bulmaktan başka bir yol olduğunu düşünmüyorum.
(21/02/2019, Saat: 22:56)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Merkur jileti Progress ile kullanmıştım ve genel kanı jiletin iyi olmadığı yönündeydi. Keskin ama konforlu olmayan bir jilet diye hatırlıyorum. 34C mild bir alet olduğu için keskin jilet kullanmanız uygun olacaktır. Permasharp, Gillette 7 o'cloklar, Feather gibi keskin jiletlerden birer ikişer paket alıp deneyerek size en uygun jileti bulmanız gerekiyor. Geleneksel tıraşın en büyük değişeni jilettir. Deneyerek bulmaktan başka bir yol olduğunu düşünmüyorum.

Teşekkür ediyorum. Şimdilik permasharp ve feather ile ilk denemelerimi yapayım o vakit.
(21/02/2019, Saat: 23:10)e.ozbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ediyorum. Şimdilik permasharp ve feather ile ilk denemelerimi yapayım o vakit.

Bana soracak olursanız Feather ile iyi uyum sağlıyor. sağlıyor sağlamasına ama Feather o kadar da konforlu bir jilet olarak görmüyorum. Aşırı keskin ama bir o kadar da cılız bir jilet bence.

Zaten Jilet konusu subjektif bir konu. Deneme yanılma yöntemi ile özellikle cildinize en uygun jileti bulursunuz. Şanslıysanız kutsal kaseye hızlı ulaşırsınız.

keyifli tıraşlarınız olsun.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(22/02/2019, Saat: 00:02)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana soracak olursanız Feather ile iyi uyum sağlıyor. sağlıyor sağlamasına ama Feather o kadar da konforlu bir jilet olarak görmüyorum. Aşırı keskin ama bir o kadar da cılız bir jilet bence.

Zaten Jilet konusu subjektif bir konu. Deneme yanılma yöntemi ile özellikle cildinize en uygun jileti bulursunuz. Şanslıysanız kutsal kaseye hızlı ulaşırsınız.

keyifli tıraşlarınız olsun.

@Efrasyab komşum, Featheri ben de ilk defa kullandım. Güzel bir tıraş oldu ama sonra farkettim konfor az olduğu için ciddi tahrişe meyilli.
Smile a little be
Buradaki yorumlardan da yola çıkarak merkur 34 c için birkaç jilet denedim. Bu jiletler merkur, perma sharp, astra mavi. Bunlar arasında en iyi sonucu kesinlikle perma sharp verdi. Şimdi sırada feather ve gillette 7 o’clock var. Onları da denedikten sonra burada yazarım. Destek olan herkese teşekkür ediyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 747,695 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,890 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,697 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,368 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,063 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,632 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,680 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322
  Merkur 15C OC ihtilaf 23 34,823 30/07/2020, Saat: 23:20
  Merkur 933c - Rimei Karşılaştırması Timor1322 9 5,432 26/06/2020, Saat: 19:33

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: