Plisson sentetik firca
Güle güle kullanın İzbe komşum. Hayırlı olsun.
Kişisel gözlemlerinizi de yazarsanız sevinirim. Aldığınız model benim de gündemim de olan bir model. Ara ara alayım mı almayım mı kararsızlığı yaşıyorum. Şu ana kadar almama tarafım daha baskın çıktı...

Özellikle domuz kılı fırça ve porsuk kılı fırçalarla mukayese edersek sentetik fırçaların şu an ki pozisyonu tam olarak neresidir acaba ? Benim ilk aldığım sentetik fırça niva marka ucuz bir fırçaydı. Yüzde dairesel hareketlerle köpürtme yapmak vs. imkansızdı. Omurgasız bir fırçaydı , badana yapar gibi sağa sola sürerek köpürtüyordum. Haliyle benim beklentilerimi karşılar nitelikte değildi.

Isı tutmasını beklemiyorum bu fırçanın kimyasına aykırı olurdu ancak dairesel bir şekilde yüzde köpürtme için elverişli mi ? Yeterli yüklemeyle 3 perdelik tıraş için köpük elde edebilir miyiz ? Sert sabunları kaldırmada ki başarısı ? Yani bizim arko yla , derbyle vs. performansı nasıl acaba ? Kıvamlı ve yoğun bir köpük için ekstra efor sarfettiriyor mu ? Ve günlük tıraş olmak zorunda olan ve bunu maksimum 15 dk da 2 veya 3 perdelik tıraşla neticelendirmek zorunda olan birisi için zulüm , eziyet mi olacaktır. Yoksa hakkını verecek midir acaba ?
adamentium, Plisson yeni nesil gelişmiş bir sentetik. Omurgası yok denecek kadar az olsa da üst düzey porsuk kıvamında kolay ve hızlı köpük yapıyor. Hem dairesel harekette hem de paint strokes oldukça başarılı.

Isı tutma hadisesi benim kullandığım domuz fırçaların üzerinde, porsukların gerisinde. 3 perdeden de daha falza köpük yapabiliyor ve köpüğü dışarı kolaylıkla veriyor. Sert sabunlarda da en ufak sorun yaşamadım. Önceki yazımda bahsettiğim gibi, fırçanın bana göre tek olumsuz yönü omurgasının yok denecek kadar az olması. Onun dışındaki bütün alanlarda oldukça tatminkar.
gurmekokular
Plisson ve MWF, knot su tutamadigi icin yuzde kopurtme konusunda basarisizdi. MdC ile, cok basariliydi. Baska bir sabunla deneyimim olmadi ama sert ve yavas yavas su eklenmesi gereken sabunlar icin basarisiz olacagini dusunuyorum MWFden dolayi. Backbone konsunda da evet yok ama cok degisik bir hissiyati var. Bence basarili ama 100 liradan fazla paralara alinmaz bence. Tabii ki kisisel tercih ancak benim deneyimime gore iyi bir porsugun yerini tutamaz.
Aleksey, MWF ile sorunsuz köpük yapabiliyorm Plisson ile. Yükleme yaparken kurursa uçlarını suya değdirip yükleme yapmaya devam edilirse rahatlıkla 3 perdelik köpük yapılabiliyor Plisson ve MWF ikilisi ile.
gurmekokular
Okula dönünce deniyeyim hocam, 2 kere denedim sonuç alamadım. Şu an göçebe modundayım ne MWF ne de Plisson yanımda. Yapılabiliyor olmasına sevindim, ilginç ve hoşuma giden bir fırça. Daha yumuşak sabunlarla denemek için sabırsızlanıyorum.
(25/04/2015, Saat: 16:36)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güle güle kullanın İzbe komşum. Hayırlı olsun.
Kişisel gözlemlerinizi de yazarsanız sevinirim. Aldığınız model benim de gündemim de olan bir model. 
 Tesekkur ederim komsum. Acikcasi bir aydir foruma yonelik gizli Smile bir proje gelistiriyordum. Forumda porsuk ve domuz fircalara yonelik cok ciddi incelemeler varken sentetikler uzerine ciddi bir karsilastirmali inceleme bulamamistim. Bu nedenle bir aydir yaklasik 6-7 sentetik firca edindim cok yakinda bunlari sizlerle paylasicagim ins.
Umarim listede Muhle XL ve EJ XL de vardir, ikisini karsilastirmali olarak merak ediyorum. EJ daha yogun diye okudum her yerde, bir sonraki fircam sentetik olabilir bir ihtimal diye butun incelemeleri okumaya calisiyorum.
Evet komsum listede ej xl var ve yukarida yazdiginiz nedenden dolayi bilincli olarak alindi. Hatta simpson ve kent de var.
Ama kent henuz kargoda, elime ulasmadi.
Plisson'u L'Occitane Cade ve Haslinger Schafmilch sabunu köpürtmede kullandığımda hiç sorun yaşamadım. Bunlar da oldukça sert sabunlar. Su miktarı ayarlanırsa bence sorun olmuyor.
(25/04/2015, Saat: 21:04)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet komsum listede ej xl var ve yukarida yazdiginiz nedenden dolayi bilincli olarak alindi. Hatta simpson ve kent de var.
Ama kent henuz kargoda, elime ulasmadi.

Harika haber, simpson da listemdeydi. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi Şarabi 28 mm Tuxedo Sentetik Tıraş Fırçası Alkali 1 66 26/04/2024, Saat: 09:48
Son Yorum: sfenks
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,300 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  Yeni bir fırça alacağım, yardımcı olabilir misiniz? Zireæl47 9 2,317 14/09/2023, Saat: 13:33
Son Yorum: Mecanica
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 158,765 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,363 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası m y r 49 56,499 14/02/2022, Saat: 19:48
Son Yorum: sfenks
  Frank Shaving G4 Sentetik Tıraş Fırçası MetsGo 162 72,673 01/12/2021, Saat: 19:15
Son Yorum: Oldman
  Sentetik Kıllı Tıraş Fırçaları pars 81 96,706 16/10/2021, Saat: 20:28
Son Yorum: broraso
  The Body Shop Sentetik Fırça FloydianDM 33 38,628 12/07/2021, Saat: 18:11
Son Yorum: Murathan Kurt
  RazoRock Plissoft Sentetik Tıraş Fırçası ( italian FLag ) MetsGo 35 19,110 01/11/2020, Saat: 23:28
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: