Arko Sabun Modifiye Önerileri
Elektronik sigara kullanıp kendi likitini evde yapanlar kullandıkları aromaları tıraş sabununu köpürterken 3-5 damlayla deneyebilir. İlginç şeyler çıkıyor ortaya. French Pipe aromasıyla tıraş köpüğünden buram buram pipo tütünü, tütsülenmiş ahşap, baharat ve kanyak benzeri efektler oluştu. Ayrıca vanilyalı tütün, turunçgil ve mentol denedim ayrı ayrı, hepsi başarılıydı.
Zaten ağırlıklı olarak aromasız likit tükettiğim için epey bir aroma birikmiş elimde. Elimdeki aromalardan tıraşa uyumlu olacağını düşündüklerimden  hindistan cevizi, pamuk şeker, tatlı nane ve çimen kokusuna benzer tütün aromalarını tek tek deneyeceğim sırayla. Baskın kokulu sabunlarda değil de hafif kokulu  sabun ve kremlerde daha başarılı olacaktır. Bu yüzden kokusu belirgin olmayan Arko Sensitive kremin taban  olarak kullanıma uygun olacağını düşünüyorum. Benim deney sabunum Lea stick sabundu. Bir Arko Sensitive krem alıp her tıraşı farklı tatlarda deneyeceğim bir süre Tongue
(13/10/2019, Saat: 00:47)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elektronik sigara kullanıp kendi likitini evde yapanlar kullandıkları aromaları tıraş sabununu köpürterken 3-5 damlayla deneyebilir. İlginç şeyler çıkıyor ortaya. French Pipe aromasıyla tıraş köpüğünden buram buram pipo tütünü, tütsülenmiş ahşap, baharat ve kanyak benzeri efektler oluştu. Ayrıca vanilyalı tütün, turunçgil ve mentol denedim ayrı ayrı, hepsi başarılıydı.
Zaten ağırlıklı olarak aromasız likit tükettiğim için epey bir aroma birikmiş elimde. Elimdeki aromalardan tıraşa uyumlu olacağını düşündüklerimden  hindistan cevizi, pamuk şeker, tatlı nane ve çimen kokusuna benzer tütün aromalarını tek tek deneyeceğim sırayla. Baskın kokulu sabunlarda değil de hafif kokulu  sabun ve kremlerde daha başarılı olacaktır. Bu yüzden kokusu belirgin olmayan Arko Sensitive kremin taban  olarak kullanıma uygun olacağını düşünüyorum. Benim deney sabunum Lea stick sabundu. Bir Arko Sensitive krem alıp her tıraşı farklı tatlarda deneyeceğim bir süre Tongue

propil gliserol bazılı aromaları 3 5 damla oranında tek bir tıraş için kullanmak ciltte alerjiye yol açacaktır uyarayım , 6 senedir elektronik sigara tüketiyorum ve varillerce likit yapmışımdır kendime Smile , tavsiye etmiyorum belki uzun süreli kullanım için normal bir gliserin ile 4 5 damla aroma 1 stick arko için yeterli olacaktır. Pamuk şeker aroması dediğimiz şey ise başlı başına bir efektördür ve mutlaka cildi kızartacaktır hocam aman dikkat.
@Telecaster52 glikolün kozmetikte kullanıldığını hesaba katarak eğlence olsun diye deniyorum. Aroma markasına göre bazısında 1-2 damla yeterken, bazısında yeterli gelmiyordu. Bu denemeleri zaten uzun süreli değil arada sırada yapıyorum. Kokusu olmayan bir sabun/krem daha az aroma kullanmamı sağlayacaktır herhalde. Uyarılarınızı dikkate alıp azaltayım, teşekkürler.
Likit yapmak için deneme amaçlı aldığım Tito karpuz aroması ile deneme yaptım, arkonun kendine has kokusuna eşlik edebilen hoş uyumlu bir kokusu oldu. Köpük yoğunluğunu nasıl etkilediği konusunda pek bir fikrim yok. Propilen glikol antibakteriyel olarak zaten sabunlarda kullanılıyor, bu aromalar da esansı taşıyıcı olarak seçildiğinden bu tip aromalar ile denemeler yapılması mantıklı gibi geliyor. Yine de şöyle bir handikap var, bu aromalar aslında tat amaçlı üretilen şeyler, koku esansiyeli olarak kullanmak verimsiz olabilir.
16 sayfa yorum için, denenip memnun kalına birşey var mı? sanırım birkaç damla gliserin eklemek iyi olabiliyor değil mi?
(20/10/2019, Saat: 22:37)mvorun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 16 sayfa yorum için, denenip memnun kalına birşey var mı? sanırım birkaç damla gliserin eklemek iyi olabiliyor değil mi?

Komşum bence en mantiklisi olduğu gibi kullanmak ya da gliserin dediginiz gibi. belki mentol kristali. Ama böyle saatlerce ugrasarak bir yere varılacağını sanmıyorum hobi olarak yapana bir şey diyemem de bence değmez. Tatmin etmiyorsa en azından proraso kullanın derim. Arada bir gecmise yolculuk için mutlaka bir tane kaba basılmış arko bulunmalı o ayrı konu Smile
İki sticke 5 ml kadar lavanta yağı, bir tatlı kaşığı saf zeytin yağı, yarım kutu arko krem, bir tatlı kaşığı kadar gliserin ekledim. Ben mari ile kaynattım, iyice karıştırdım eriyince, şimdi soğuyor. Lavanta kokusu çok belirgin oldu. Köpüğü henüz bilmiyorum...
(23/10/2019, Saat: 22:12)cerdinc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki sticke 5 ml kadar lavanta yağı, bir tatlı kaşığı saf zeytin yağı, yarım kutu arko krem, bir tatlı kaşığı kadar gliserin ekledim. Ben mari ile kaynattım, iyice karıştırdım eriyince, şimdi soğuyor. Lavanta kokusu çok belirgin oldu. Köpüğü henüz bilmiyorum...

Köpük de iyi, az bir suyla güzel kremamsı bir tabaka oluşturuyor. Buram buram da lavanta kokuyor.
(24/10/2019, Saat: 12:12)cerdinc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Köpük de iyi, az bir suyla güzel kremamsı bir tabaka oluşturuyor. Buram buram da lavanta kokuyor.

Güzel olmuş komşum eline sağlık lavanta kokusu benimde hoşuma gidiyor. Bende geçmişte arko sabunu kaba basmak için yumuşattım 4,5 damlada arifoğlunun sandal ağacı yağından eklemiştim güzel olmuştu Smile
(23/10/2019, Saat: 22:12)cerdinc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki sticke 5 ml kadar lavanta yağı, bir tatlı kaşığı saf zeytin yağı, yarım kutu arko krem, bir tatlı kaşığı kadar gliserin ekledim. Ben mari ile kaynattım, iyice karıştırdım eriyince, şimdi soğuyor. Lavanta kokusu çok belirgin oldu. Köpüğü henüz bilmiyorum...
Komşum hangi arko kremi kullandınız?

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,061,845 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 1,033 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 59,731 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 259,314 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 115,447 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,181 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 420,692 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,240 26/11/2022, Saat: 22:36