merhaba,birkac sorum olucak
(21/06/2014, Saat: 18:58)drahmin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar

Aranızda yeniyim. Adım Cem. Aslında geleneksel tıraşa pek uzak sayılmam. Omega porsuk fırçam porselen köpürtme kabım arko ve proraso tras köpükleri kullanıyorum. Forumu bayadır takip ediyorum üye olup bende bir şeyler sormak istedim.Tras bıçağı olarak Gillette blue 3 kullanıyorum. Aslında doğru düzgün bir makineye geçme zamanım gelmedi değil Smile 2-3 günlük aralarla tras oluyorum. Sık ve kalın bir sakal yapım var. Zaten fırça ve sabun kullanım isteğim buradan basladı.. ardından da forumu buldum. Aksam tras olup yatınca sabah sakalımın çıktığını görüyorum Smile ancak bir kaç gün sonra rahatsız etmeye başlıyor. Kuru bir cilt tipim var ve sürekli nemlendirici krem kullanıyorum.

Gelelim sorularıma. Her gün tras olunca cildimde hafif tahriş oluyor. Kızarıklık söz konusu değil ancak dokununca fark ediyorum. Bunun için nasıl bir makine yada tras sonrası krem önerirsiniz? Sap kullanmam gerekli midir ? forumda gördüğüm kadarı ile yaprak jiletlerle günlük traş olanlar var. Bu konuda ne tur önerileriniz olabilir ?

edit : 2-3 gün ara ile tras olunca hiç bir sıkıntı yaşamıyorum.

Şimdiden herkese kıymetli yorumları için teşekkürler

Forumumuza hoş geldin Cem,
Kartuşları bırakıp DE makine+jilete geçtikten belirli bir süre sonra hem cildin alışınca hem de el tekniğin oturunca çok temiz tıraşlar olacağını bilmelisin.
Tek bir jilet bu kadar yakın ve tahriş olmadan, çok temiz bir şekilde tıraş ettiği için size de kartuşu bırakıp hemen DE'ye geçmenizi tavsiye ederim.
Alışma süresinde sakın vazgeçmeyin, hem jilete hem makineye alışmanın belli bir süre gerektirdiğini unutmayın .. Sonrasında ise tahriş ve kızarıklıklar yok olacaktır. Şapı kullanmanız iyi olacaktır, cildinizi rahatlatır. Tıraş sonrası uygun bir krem kullanın, zira tıraş demek sonuç itibariyle cildin kazınması anlamına gelir, zaten tek bir jiletin bu kadar az tahrişi de mümkün olan en az kazımanın olmasındandır.
Sonrasında tüm kartuşlu aletler hayatınızdan çıkar gider ..
Jiletlerle günlük 2 perde traş olanlarımız aramızda çoktur.
Sizin şu an önünüzdeki zorluk bunca çeşit alet ve jiletlerden hangisinin uygun olduğunu bulmaktır. Ucuz Ri Mei ve Astra Yeşil ile başlayabilirsiniz. Elinizden geldiğince ( ...bu bizde paranız yettiğince anlamındadır Smile) değişik jiletler deneyin, mutlaka biri size uyacaktır. Örneğin ben DE89 ve yeşil astra'da karar kıldım ama yeşil astra'yı kendilerine uygun bulmayan üyelerimiz de vardır, bunu zaman içinde denemeler ile bulabilirsiniz ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Hoş geldiniz foruma.
e mail adresim tipsol@me.com
Forumumuza hoşgeldiniz. Umduğunuzdan fazlasını bulmanız dileğiyle.
herkese kiymetli yorumlari icin tekrar tesekkur ediyorum.hemen bir de makina siparisi veriyorum.ayrica yaprak jiletlerden bikac cesit alip tek tek deneyecegim.sabun ve firca kullanmak gercekten cok keyif verici.ancak sormak istedigim yuzumu yeterince yumusatmama ragmen hergun tras oldugumda neden tahris oluyor cildim ?
Hoşgeldiniz. Sabahları ne kadar çabalasam da aceleden dolayı istediğim ön hazırlığı yapamıyorum, sakallarım sert kalıyor. Böyle durumlarda en keskin jilet bile fayda etmez. Sıcak suyla tıraştan önce cildinizi iyice yumuşatın, aleti bastırmayın, bir jileti bir kez kullanın, şap kullanın, hergün tıraş olmayın, yumuşak (mild) alet tercih edin, kör jiletlerden uzak durun.
Bunlara dikkat ederseniz bariz bir değişim olduğunu göreceksiniz. İşin püf noktası sakalı yumuşatmak, gerisi zaten zamanla oturuyor yerli yerine.
Saygılar.

(23/06/2014, Saat: 04:09)drahmin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: herkese kiymetli yorumlari icin tekrar tesekkur ediyorum.hemen bir de makina siparisi veriyorum.ayrica yaprak jiletlerden bikac cesit alip tek tek deneyecegim.sabun ve firca kullanmak gercekten cok keyif verici.ancak sormak istedigim yuzumu yeterince yumusatmama ragmen hergun tras oldugumda neden tahris oluyor cildim ?
Uyanma saatini 10 dk erkene ayarlamak lazim Angel

(23/06/2014, Saat: 08:37)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. Sabahları ne kadar çabalasam da aceleden dolayı istediğim ön hazırlığı yapamıyorum, sakallarım sert kalıyor. Böyle durumlarda en keskin jilet bile fayda etmez. Sıcak suyla tıraştan önce cildinizi iyice yumuşatın, aleti bastırmayın, bir jileti bir kez kullanın, şap kullanın, hergün tıraş olmayın, yumuşak (mild) alet tercih edin, kör jiletlerden uzak durun.
Bunlara dikkat ederseniz bariz bir değişim olduğunu göreceksiniz. İşin püf noktası sakalı yumuşatmak, gerisi zaten zamanla oturuyor yerli yerine.
Saygılar.
(23/06/2014, Saat: 09:48)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uyanma saatini 10 dk erkene ayarlamak lazim Angel

Hocam git gide daha erken kalkıyorum Smile
(23/06/2014, Saat: 09:50)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam git gide daha erken kalkıyorum Smile

Yumusamiyor Sakallar: )
Anti geleneksel metodla yarım saat fazla uyku garanti Angel
Gece tıraşı en iyisi
aksat tirasi gibisi yok. tahrisler sabaha kadar azaliyor, yaka ile temas problemi kalmiyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 622 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı