Semogue 830
(29/03/2020, Saat: 16:01)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 820 830 a göre daha diridir.Ancak yüzde köpürtme konusunda daha büyük bir knota sahip olan 830 daha başarılı.
Kıl yapısı olarak çok farklılık hissedemedim.
820 ile 830 un kıl kalitesi dışında hiçbir farkı yok @kral arthur

Ki bazı kullanıcılar kıl kalitelerinin kolay kolay ayırt edilemeyeceğinden bahsetmiş yabancı forumlarda.

Sapları değiştirip farklı knotlar konulsa bence de çoğu kişi anlayamaz.

"Burası vatan toprağıdır, kaderine terk edemeyiz." Mustafa Kemal ATATÜRK
Ben de birkaç ay önce Razorus'tan Noyan Bey'e sorduğumda, "Semogue 830 , Semogue 820'nin sadece kılları boyalı olanıdır" demişti.
So far so good..
En sevdiğim fırçadır. İmpaya gelen son parti 830 lar eskiye oranla daha omurgalı ve uçlar daha sarı. Açıkçası bu yeni parti 830 lar çok hoşuma gitti, ya kıl değiştirdiler ya da boyalı uçları ağartmak için artık daha az yıpratıcı bir şey yapıyorlar.
Smile 
Merhabalar biraz araştırdım bulamadım o yüzden buraya yeni konu açtım. 830 fırçanın sapı sabun kalıntısı gibi değişik bir katmanla renk değiştirdi. Yaklaşık 1 senelik fırça sıcak suyla ne kadar ovalasamda çıkmıyor ancak tırnakla kazıyın a pul pul atıyor. Çözümü varmı değerli komşular yenisi gibi olurumu tekrar, yoksa bu tür sapların sonu bozulma mı yada sıkıntı benim fırça damı teşekkürler.
SterimedEndo kolay bir çözüm olacaktır. Bir diğer denemeyi de sıcak bulaşık deterjanlı suda bekleterek ve sonrasında mikrofiber bezle silerek yapabilirsiniz.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Tırnakla kazıyınca pul pul attığına göre artıkları çıkarılabilir bir durum söz konusu.

Sapın resin olması dolayısıyla zarar vermemek için öncelikle sıcak suyla bulaşık deterjanını karıştırıp sadece sapa gelecek şekilde bekletip sonra bulaşık süngeriyle ovalarsanız çıkabilir.

Bu yöntem işe yaramazsa yine sıcak suyla sirkeyi karıştırıp sadece sapa gelecek şekilde bekletirseniz yumuşayabilir ve yine bulaşık süngeriyle çıkartabilirsiniz.

Bu yöntem de işe yaramazsa son çare olarak sterimed Endo ready dezenfektan kullanın. Çünkü bakalit tıraş aletini beklettiğim sterimed Endo ready dezenfektan bordo olan bakalitin rengini açtı. Önceden daha koyu olmasına rağmen şimdi daha açık renkte. Siz de 830 sapında bu tarz bir olay yaşamamak için son çare olarak düşünün. @skyline35
SterimedEndo modern akrilik ve reçine saplara hiç bir zarar vermiyor. 830 bizzat temizlediğim bir model, cam gibi oluyor. Sterimed'i çıplak aluminyum, bakalit, katalin ve benzeri eski nesil petrokimya plastikler ile kullanmamak lazım, tepkimeye girebiliyor. Eski ustura saplarınızı sokmayın mesela.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(31/05/2021, Saat: 21:08)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SterimedEndo modern akrilik ve reçine saplara hiç bir zarar vermiyor. 830 bizzat temizlediğim bir model, cam gibi oluyor. Sterimed'i çıplak aluminyum, bakalit, katalin ve benzeri eski nesil petrokimya plastikler ile kullanmamak lazım, tepkimeye girebiliyor. Eski ustura saplarınızı sokmayın mesela.

üstad çıplak alüminyum tabiri nedir? elimde farklı malzemeden üretilmiş bir çok makine var. bir ara hepsini bir koyuyordum kaba. artık çok nadir kullanmakla birlikte ayrı ayrı koymaya başladım.
son olarak bulanıklaşıncaya kadar kullanılabilir denilmekte ya.? bu hafif sararma mı yoksa bildiğimiz bulanık arkayı görünmez hale gelme durumu mu?
Sterimed Endo Ready'nin 830 gibi akrilik saplara zarar vermediğini öğrendiğimiz iyi oldu. Semogue harici akrilik sapları da gönül rahatlığıyla temizleyebiliriz o zaman.

Ayrıca benim kullandığım bakalit tıraş aleti vintage değil yeni nesil üretimi aletlerden. Ama yine de malzemenin rengi açıldı. O yüzden denemeden önce bilene sormakta fayda var.
Arkadaşlar selamlar bu 830 modelin maalesef akrilik kısmından fırça koptu idareten japonla yapıştırdım fakat eğitime gidicem yanımda götürüp tekrar kırılır diye risk almak istemiyorum bu ölçülerde bildiginiz sentetik veya domuz fırça var mı bilginiz. Bu ölçü bu fırçayı sevmemdeki büyük etken.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,151 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,792 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,447 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue SOC Boar Bristle karakartal 93 78,953 17/12/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: Shavettin
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,298 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Semogue 2000 1905sss 14 7,046 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue 1305 uataman 116 129,996 26/08/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: nurettinarikan
  Semogue Sap Boya Atması Infinitum 9 3,638 23/04/2020, Saat: 13:10