Merkur Progress
R41 alarak islak tirasa girmistim. Daha onceleri kullandigim ali biyiklidan dolayi tecrubeli oldugumu ve oyle bir yakin tras istedgim icin. Kendimi tanittigim baslikta da 2 alet yeterli bir de r89 ile gunluk tras okurum diye belirtmistim. Tabi bu arada forumu da okuyorum. Progress hakkinda guzel seyler soylenmis. Ve aslinda ayar mekanizmasi ile icinde bir r89 barindiriyor anlamini cikardim.

Ay basinin gelmesiyle r89 almak yerine bu aletten yana tercigimi kullandim. Alir almaz 3. trasini yapan sari 7clock ile denedim. Ayar olarak ise 3. seviyeye getirdim ve 3 gunluk sakala uyguladim. ( 3 ler biraz sirali oldu ama iyi rastlanti Smile)

Sonuc gercekten takdire sayan. R41 den daha tahrissiz daha guvenli ve daha bbs bir tiras oldu.

Bu makina cok tecrubeli olmamama ragmen yeni baslayan aleti olarak gordum. Bilmem dogru mu yorumlarim bu sekilde soylersem.

Yani aslinda ayarli bir kesim aleti oldugundan yeni baslayanin merakindan 3 5 alette alacagi duyguyu ve buna istiaden yapacagi masraflari da elemine edecektir.

Polsilver ile de kullandim aleti. 1 gunluk sakaldi. Tahris sari 7clock a gore 1 tik fazlaydi.

Saglikla kalin.
Garip ama benim progresi 89 ayarına getirmek için topuzu çok sıkmam gerekiyor -1 e kadar getiriyorum Smile

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Sayin @starex

Daha once r89 kullanmadim. Dediginiz gibi ayar 1 olabilir. Ben 3 ile r41 den daha konforlu fakat r41 kadar yakin bir tras aldim.

Ayrica videonuzu da izledim. Tebrik ederim.
Daha once soylemismiydim, Progress candır. Smile
@dikdik_s üstadım kesinlikle haklı, progress gerçekten canmış. İlk kez bugün kullandım, fark bariz hissediliyor.
@wendigo komşum sormuştu Parker Variant ile arasında fark nasıl diye? Dilim döndüğünce cevap vereyim. Her iki aleti de 3. ayarda kullandım. Ki genelde 3 ile başlar 1.5 ile bitiririm. Kesim hissiyatları neredeyse aynı ancak Merkur'un kısa boyu hem manevra kabiliyetini artırıyor hem de kolay kullanım sunuyor. Sap konusunda bu sefer Parker öne çıkıyor, tırtıklı yapısı ve bana göre daha tok yapısıyla ıslak elle kullanımı daha güven verici. Kafa yapıları benzer ama Parker'da ki tahliye kanalları (4 adet) hem görsel hem fiziksel daha bir güzel iş görüyor. Ama burun altı-bıyık kısmında tombul kafa yapısı yüzünden Parker, Merkur'un gerisinde kalıyor. Yine tekrar edeyim Merkur referans niteliğinde bir ayarlı alet, Variant ise yeni nesil ama tok yapılı, güven verici bir alet. Ayar mekanizmalarının dönüş, sıkma-gevşetme hisleri birebir aynı gibi. Aynı sertlik, aynı sağlam his ikisinde de mevcut. Sesli geri bildirim de bariz şekilde Progress kendini öne çıkardı. Variant'ta bu kadar yüksek sesli bir geri bildirim yoktu. Daha sessiz ve ağırbaşlı kaldı Parker. Belki uzun saplı Progress ile Variant'ın kıyası daha doğru olurdu. Ama yine de 85 gr.'lık ağırlığı ve referans oluşuyla Merkur hak ettiği yeri koruyor.
"A Samurai always wears two swords."
Bu sene sabun bile almayı düşünmezken, bir arkadaşımdan ödünç aldım denemelik, yarın geri verecegim. Ama kendine siparişi verdim bile.
Dolabı doldurmamak gibi bir çaba olsa da 2. Kullanımdan hemen sonra internetin basına gecip sipariş verdim.

Alete gelince, gercekten kesim i ele gelişi şıklığı tokluğu ile başka alet gerektirmeyecek kalitede.
Bu aleti mi,yoksa futur mu? Artıları ve eksileri ile yazarsanız sevinirim

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!
Bence Progress, çünkü burası Progress konusu Smile

Futur daha kaba saba bir alet. Daha agresif uçlarda seyrediyor. Kafası büyük olduğu için burun altında, vs detay yerlerde nereyi kestiğinizi ayarlamanız zor. Burun altına tam yanaşmak agresifliği artırarak mümkün belki.

Progress'in dertleri, kapağı gövdeyle uygun konuma getirmeye dikkat etmek gerektirmesi, ve belki de, jileti gövdeye koyup kapağı kapatmak yerine jileti kapağa koyup tepetaklak kapatmayı gerektirmesi olabilir. Tabi bir de plastik bir ayar düğmesi olmasını sevmeyebilirsiniz, ki bence oldukça kaliteli bir dokunuşu var.
(14/05/2018, Saat: 13:58)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence Progress, çünkü burası Progress konusu Smile

Futur daha kaba saba bir alet. Daha agresif uçlarda seyrediyor. Kafası büyük olduğu için burun altında, vs detay yerlerde nereyi kestiğinizi ayarlamanız zor. Burun altına tam yanaşmak agresifliği artırarak mümkün belki.

Progress'in dertleri, kapağı gövdeyle uygun konuma getirmeye dikkat etmek gerektirmesi, ve belki de, jileti gövdeye koyup kapağı kapatmak yerine jileti kapağa koyup tepetaklak kapatmayı gerektirmesi olabilir. Tabi bir de plastik bir ayar düğmesi olmasını sevmeyebilirsiniz, ki bence oldukça kaliteli bir dokunuşu var.
Plastigi benimde hoşuma gittiSmile

Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!
Progress in ikinci elini alırken nelere dikkat etmeliyiz,sahtesi filan varmıdır.veya sıkıntısı en çok neresinde görülüyor.

Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 361,980 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,373 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 314,439 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,080 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 301,456 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,188 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Rex Envoy & Progress sudüşleri 8 3,733 02/10/2020, Saat: 18:41
Son Yorum: GecayS
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,875 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 13,033 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,802 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: