MY STRAIGHT RAZORS
Aramıza hoş geldiniz. Usturaların şahane gözüktüğünü söylemeden edemeyeceğim. Smile
Usturalarınızı bilemek için neler kullanıyorsunuz?
"Sâdıkları tahkîr ile red kaide oldu
Hırsızlara ikram ü inayet yeni çıktı
Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık
Zîra ki ziyan ortada bilmem ne kazandık"

(Ziya Paşa- bayılıyorum bu adama!)
(03/07/2014, Saat: 21:33)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturalarınızı bilemek için neler kullanıyorsunuz?

BELÇİKA KOMBİNE TAŞ , 12000 , 10000 , 8000 , 4000 SIRASI İLE NANWIA VE AYNI SERİDEN BELLSTONE TAŞLARI , SİYAH ESKİ YAĞ TAŞI , SU TAŞLARI VE URANYUMLU DOĞAL GRİT TAŞI ( URANYUM SEVİYESİ % 11 VE % 17 OLAN İKİ TAŞIM VAR ELİMDE, BU TAŞLARIN HARİCİNDEDE PROFESYONEL SETİM MEVCUT AMA GENELDE BUNLARI KULLANIRIM METALİNE GÖRE.
uranyumlu mu dediniz. Cesur komşu..
peki bu taşların özellikleri nelerdir. Bileme açısından faydası var mı?
Horizon şu yazılarını küçült Allah aşkına yahu!!!
(03/07/2014, Saat: 22:00)taskind Adlı Kullanıcıdan Alıntı: uranyumlu mu dediniz. Cesur komşu..
peki bu taşların özellikleri nelerdir. Bileme açısından faydası var mı?

İnternette gerekli bilgilere ulaşacağınızı sanıyorum , ben 2 adet satın almıştım vakti zamanında ve faydalarını görüyorum, pürüzlüğün giderilmesinde yardımcı bir taş daha etli fakat parıl parıl bir kesici ağız istiyorsanız muhakkak edinin,pürüzün iyice gitmesi için 4000 den 12000 e kadar taş kullanıp belçika taşına geçiyorum daha sonra bu taşla işlemi sonlandırıp deriye vuruyorum süper ve uzun süren keskinliğe ulaşıyorum,hht testinde kılı kopartmaması ve dikine 2 ye bölmesi gerekiyor ,bunu yapabilmek için de bu taş bence şart hocam üst üste 5 net traş deri yok bileme yok herşey tecrübeye dayalı tabiki,tavsiye ederim fakat unutmayın uranyumlu grit taşı su veya yağ dökülerek kullanılmıyor kuru kuru kullanmanız gerekiyor yeterli el becerisi ve tecrübe edinince kullanılması gerekiyor hafif ve yumuşak haraketler ile değişik bir kullanım tarzı var bilginize.
Sonuç olarak bir usturayı bileyerek ağzındaki glağıyı almadanda bir kılı kesebilirsiniz bunu unutmayın amaç kılı kesti hht testinden geçti değil hht testi hemen bir kılı kesince olmuyor ne yazıkki saygılar ve resimler....
RESİM 1;
52ay4w.jpg
33madyw.jpg
RESİM 2 ;
2nav50m.jpg
resimler iphone 4 ile çekildi büyütüp bakın lütfen inceleyin
(03/07/2014, Saat: 23:05)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Horizon şu yazılarını küçült Allah aşkına yahu!!!

:-D vallaha bi şu huyumdan kurtulamadım he yeminle,sırf bu husus yüzünden 3 forumdan atılmışlığım var . ( dokunmayın garibe napsın Kör o Kör Kör :-D )
Eveeeet ve sırada usturalarımızın üzerine lazer ile isim yazma vakti geldi,
olurya bu dünyadan göçüp gidersek oğlumuza torunumuza vs hatıra olurlar bakar kullanır anarlar inşallah dedim ve ;
Cnc 80 watt lazer ile yazlımışlardır
Not: 80 watt lık lazerin altındakiler derin ve güzel yazamıyor bilginize,80 üzeri ise metali parçalattırıyor yazı kötü oluyor haberiniz olsun 80 idealdir
21kfpf6.jpg
zjhxyp.jpg
xgl3kl.jpg
209qdr9.jpg
hwyeyt.jpg
Bu isim işi çok güzel üstad,

DE aletlere de basmak mümkün mü,

Alüminyum yahut diğer metaller üzerine?
komşum, şu uranyumlu grit taşı dediğin taşı çok merak ettim internete bak demişsin ama ben yanlış sitelerde geziniyorum herhalde bulamadım birşey.Bu bizim bildiğimiz Türk taşı denilen Girit bölgesinden çıkan girit taşının uranyumlu hali midir acaba eğer bunları anlatan bir site adresi verirsen sevinirim. Taş işini sevenlerdenim.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: