ELIOS
Niye yahu tekniği iyice oturtmuş ve sakal yapısını çözmüş birisi EJ,Muhle ve Merkur'un neredeyse her makinesiyle rahatça tıraş olur bence.-->geofatboy. Gerçi adamın sakalı bile yok ama demeye çalıştığımı anladınız sanırım Big Grin
özür diliyorum. eksik okumuşum. siz slantten bahsediyormuşsunuz sanırım. ben elios ve genel olarak kör jiletlerden bahsediyorsunuz sandım Confused
(04/03/2012, Saat: 21:52)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Niye yahu tekniği iyice oturtmuş ve sakal yapısını çözmüş birisi EJ,Muhle ve Merkur'un neredeyse her makinesiyle rahatça tıraş olur bence.-->geofatboy. Gerçi adamın sakalı bile yok ama demeye çalıştığımı anladınız sanırım Big Grin
Bu jilet bana çok konforlu geldi. Keskinliği ise ortalama. Ustura ile kullandığımda jilet direkt olarak yüze temas ettiği için özellikleri itibariyle benim için rahat tıraş sağlamıştı. Bu açıdan bakıldığında agresif aletlerle de iyi sonuç verebileceğini düşünüyorum. Bugün EJ DE89 ile kullanınca konforunun daha çok farkına vardım. Ancak mild bir alet ile keskinliği çok tatmin etmeyebilir. Sonuç olarak anladım ki, Elios benim için tam bir ustura jileti.
İmpa Ticaret 10'luk kutuyu 7 TL olacak şekilde getirmiş bu jileti. Forumda pek kullanan da yok sanırım, yorum yok sayılır. Karakteri nedir, hangi makineyle sevişir, bir yazıverin hele Smile
Bu jilet banada çok konforlu geldi.. Merkur progress le kullandım.. Bende Mühleyi merak ediyorum kullanan varmı acaba?

Elios marka jileti bir paket olarak (10'lu) İmpa'dan aldım. Merkür 34C ve Mühle R41'i de henüz denemedim, denediğimde ilk izlenimlerimi paylaşırım.
Keskinliği yeterli, pürüzsüz bir jilet. Tekrar almayacaksam da, pakette kalanları zulaya attım. Çünkü tıraşa cidden keyif katacak kaliteye sahip. Kendimi şımartmak istediğim zaman bir dal daha çıkartıp kullanırım Cool
Yanaklarla başlayan bir tıraşta herşey yolunda giderken işin içine çene ve boyun bölgesi girince takılmalar yaşadım. Tekrar denemeyecek olsam da kendisi ile tanıştığıma memnun oldum.. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Bugün Muhle Rocca ile deneyip beğendiğim jilettir kendisi
Konfor ağırlıklı buldum, keskinliği ise yeterli, tutarlı ve affedici
Elios jileti, Mild alet ile kullandim(hassas cildim var).ilk perdede sakal birakti.Keskinlik fena degil. 3. Perdede purussuz ve temiz sonuc aldim( benim hassas cildim icin 3 perde biraz fazla).agresif aletlerle basarili sonuc elde edilebilir. Şans verilebilecek bir jilet.Bolzano, rapira platinum,ladas ve swedish rapira'ya gore daha keskin ve daha kaliteli geldi bana. Daha net konusmak gerekirse; rapiralari,ladasi ve bolzanoyu, gunluk tiraslarda mild aletler ile kullanabilirsiniz, karakter olarak birbirlerine cok yakinlar tahris vs. Problemi yapmadilar(epey caba sarf ettiriyorlar tiras aninda, mild aletle). Ancak; Agresif aletlerle daha iyi sonuc vereceklerini dusunuyorum. Benim icin devamlilik arz edemeyecek jilet olduklarini belirtmeliyim. Cunku genel olarak mild alet kullandigim ve gunluk tiras oldugum icin; keskinlik ve konforu birlikte olarak icinde barindiran jiletleri tercih ediyorum.
Bahsini gecirdigim jiletler icin siralama yapmam gerekirse;

1)elios
2)rapira swedish
3)rapira platinum
4)ladas ve bolzano

Tiras aleti: muhle r89
Tiras bicagi: elios
Tiras kremi: tabac
Tiras fircasi: yaqi sentetik
Tiras sonrasi losyon: old spice klasik
Tiras sonrasi balsam: afta yesil

Hızlı Menü: