Sputnik
(03/07/2018, Saat: 11:08)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet yahu senin getirdiği jiletin kutu kartonu bile bir başka.

abi bi onu da dene senin sevebileceğin karakterde bir jilet Smile
Ben Ukrayna'dan almistim onlari, Turkiye'de hic gormedim ama birkac aya getiricem bir karton, belki online satan yerler de vardir.
Hijyene önem veren elit bey
Sputnik jiletler arasında bariz farklar var komsular.

P&G yine yapmış yapacagını ve mis gibi bir jileti leş etmiş.

Elimdeki Sputnikler ile Emre'nin ukraynadan getirdigi sputnikler arasında daglar kadar fark var. Zaten biri teflon kaplama digeri degil. bu jiletin bence teflon kaplama olanları daha konforlu. Kutuda P&G yaziyorsa asla almam.
Işte fotolar...
8356a29214b97cfb461dea5ab4037db5.jpgecf591103cdaa91a76f8a6c3bbe1cba5.jpg0adb4e5b772ad446e7521e6d4de15ec6.jpg

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
@Efrasyab bir komşumuzun paylaşımında yeşil astrada da p&g logosunu görmüştüm, inşallah onu da bozmamışlardır.
(10/02/2019, Saat: 21:32)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sputnik jiletler arasında bariz farklar var komsular.

P&G yine yapmış yapacagını ve mis gibi bir jileti leş etmiş.

Elimdeki Sputnikler ile Emre'nin ukraynadan getirdigi sputnikler arasında daglar kadar fark var. Zaten biri teflon kaplama digeri degil. bu jiletin bence teflon kaplama olanları daha konforlu. Kutuda P&G yaziyorsa asla almam.
Işte fotolar...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim impa’dan aldığım orjinal teflon kaplama. Emre Bey’in getirdiklerinden

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
(10/02/2019, Saat: 21:43)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Efrasyab bir komşumuzun paylaşımında yeşil astrada da p&g logosunu görmüştüm, inşallah onu da bozmamışlardır.

Insallah ustadım
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
İMPA’dan almış olduğum yeni üretim Sputnik ile az önce tıraş oldum. Bu bıçağı daha önce hiç kullanmamıştım ve akıcılığına resmen hayran kaldım.  Üç günlük sakalı Merkur 37C ile iki perde ve düzeltmelerle sildi attı. Şu an hiç sakalı olmayan birisi gibiyim. Tabi bunda 37C’nin etkisi de büyüktür diye düşünüyorum. Proraso Sandalwood sabunla kıvamlı kalın bir köpük yaptım ve tahriş hiç yaşamadım. Bıçak öylesine keskin ki biri boyun biri bıyık bölgesinde olmak üzere kıl köküne iki küçük kesik attı. Tıraş bıçaklarını tek sefer kullansam da bunu deneme amaçlı olarak kağıdına sarıp kaldırdım, önümüzdeki Pazar 34C ile tekrar kullanmayı planlıyorum. İkinci tıraşının kaba olduğu yorumlarından sonra gelecek tıraşını cidden merak ediyorum. Bu kadar keskin ve akıcı bir bıçak ile tahrişsiz bu denli yakın tıraş oldukça etkileyici. Denenmesi gereken bıçaklardan.
Geçen hafta kullandığım Sputnik bıçağı bu defa 34C ile kullanarak az önce üç perde tıraş oldum. Tıraş sabunu olarak yine Proraso Sandalwood kullandım. Geçen haftadan sonra tekrar belirtmiş olayım; Sputnik çok çok akıcı bir bıçak ve tertemiz mermer gibi bir cilt bırakıyor. 34C'den kaynaklı olarak bu defa üçüncü perdeye ihtiyaç duydum ve sağlı sollu çene kısmının kenarlarında boyun altına doğru hafif de olsa tahriş yaşadım. Bu bıçağın ikinci tıraşının kaba olduğu yorumlarının hakkı var sanırım. Fakat Floid Vigorossonun alkollü bir losyon olmasına rağmen belirttiğim yerlerdeki kısa yanma hissi dışında hiç yanma duymadım. Yine de belirttiğim yerlerde 34C aletle genel olarak daha çok geçişe ihtiyaç duyuyor olmamın etkisinin de olabileceği göz ardı edilemez diye düşünüyorum. Tüm bunların yanında keskinlikte azalma olmadığını belirteyim. Bir sonraki Sputnik tıraşımda 34C alet ile sıfır bıçak kullandığımda daha iyi idrak etmiş olurum. Çok keskin ve agresif bir bıçak; uzun zamandır beni bu kadar şaşırtan başka bir bıçak olmamıştı. Tıraş bıçaklarını bir defa kullanıyor olmam nedeniyle ikinci tıraştan ziyade ilk tıraşın konfor ve performansını esas aldığımdan elimdeki paketi bitirene kadar her bıçağı tek sefer kullanırım ve yine böyle güzel tıraşlar verirse bir-iki kartela muhakkak stoklarım.
Bu sabah R89 ile ilk kez denedim keskinliği ve konforu gayet başarılı. Bu kadarını beklemiyordum çok akıcı bir tıraş oldu. Daha önce Woskhod cildime iyi gelmemişti tıraştan sonra kaşıntı yapmıştı. Woskhod gibi sputnik de teflon olduğundan ön yargılı yaklaştım. Fakat umduğum gibi olmadı. Favori jiletlerim arasına girdi.
...King Of The North SAMSUNSPOR...
İlk tıraşı çok keyifli ve akıcı bir jilet, ama ikinci tıraşı aynı tadı vermedi. İkinci tıraşta kabalıktan ziyade keskinlik azalmasından kaynaklı sorunlar yaşattığını düşünüyorum. Özellikle akıcılık azalmıştı. Paketi bitirmeden kesin bir şey söylemek doğru olmaz, ama tek tıraş için kullanılacaksa, gayet keyifli olduğunu düşünüyorum. Paketi bitirince yorumu güncelleyeceğim. Smile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: