Jeller hakkında ..
Merhaba,
Çok uzun bir zamandır kullanmadığım, dolapta öylece yarım bir şekilde duran a...n marka traş jelini sabah çok acil traş olmam gerektiği için, köpütme tası ve işlemi ile uğraşmamak için kullanmak zorunda kaldım, ama sonuca hayret ettim, şap ve kolonya bile sürmeden, aftershave bile kullanmadan bir tam gün geçirdiğim zaman yüzümün yumuşaklığına ve tahrişsizliğine hayret ettim. inanın geleneksel tıraşa ihanet etmiş gibi bir duygu hakimdi o gece bende!
Ben zaten sabun ile arası maalesef iyi olamayan, traş kremleri ile barışık biriyim, arada sırada keyif için jeli kullanmaya karar verdim... İnşallah beni forumdan atmazsınız!! Confused
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Jelle kremin farkı var mı ki?
Aslında jeller kolay köpürtülen traş kremleri gibidir. Cildiniz hassas, sakallarınız nispeten yumuşaksa, cazip kokuları ve yumuşak formülü ile ilginizi çekebilir. Bütün tıraş çözümleri bir ihtiyaca yönelik doğmuştur. Hepsinin bir kullanıcısı ve beğeneni vardır. Ben forumun her erkek için faydalı olduğunu düşünüyorum. Sonuçta tıraş püfleri, tıraş öncesi ve sonrası ile burada büyük birikim var. Ben jelleri çokça denedim yeteri kadar yumuşatmadıkları gibi ne kokuları ne de kıvamları istediğim gibi değildi. Ayrıca en pahalı sabunlardan bile daha pahalı. Hoşunuza gitti ise kullanın, hatta başka kullandıklarınız varsa onları da yazın. Yöneticiler adına konuşmayayım ama kabalık etmedikten sonra başkalarının deneyimlerini küçümsemediğiniz sürece atılacağınızı sanmam. Burada Kartuş sever Mancho gerçeği var Smile
Jelde kopukde hazir kopurtulmus sabun Smile ister sabun kopurtur dilediginiz kivamda bir kopuge sahip olursunuz ister bir firmanin uygun gördüğü yoğunlukta kopuge sahip olursunuz tercih sizin.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Evet @McOrco Üstad, dediğiniz gibi sonuç itibariyle hazır köpürtülmüş, Jel, benim cildimde çok yumuşak bir his bırakıyor, ama @kazimdikici üstadın dediğin gibi cildimize olan bu yumuşatıcılığın sakalın kendisine ne kadar etkisi var onu bilmek, anlamak gerekir. Ciltteki yumuşaklığın etkisi iyice yumuşamamış sakalın kesim zorluğunu gizliyor da olabilir ..
Ben daha çok cildime olan etkisini iyi buldum, ayrıca jeli ilk defa DE jilet ile kullandım, zira jel benim kartuş kullandığım zamanlardan kalmaydı ..
Sakal ve cilt yapısına uyan bir ürün varsa DE veya ustura ile kullanılabilir bence, ancak şahsım için söylüyorum, fırça+krem ikilisinden vazgeçmek çok zor ..
3 TL'lik fırça ile 1,95 TL'lik traş kreminin bir kutu jele göre bir çok açıdan üstünlüğü var, özellikle ekonomik açıdan ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
(28/05/2014, Saat: 01:32)kazimdikici Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Burada Kartuş sever Mancho gerçeği var Smile

AngelSmileAngel
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Alfred Amcamızın hatırı var diye aramızda yoksa Smile

(28/05/2014, Saat: 12:12)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: AngelSmileAngel
(28/05/2014, Saat: 12:20)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alfred Amcamızın hatırı var diye aramızda yoksa Smile

Bu doğru işte, Alfred amcanın torpillisiyim Big Grin Beni az almadı ihtilaf modumun elinden Tongue
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Alfred Amca vasiyet etti;
Bu çocuğu küçükken horoz gagaladı o yüzden biraz safcık oldu.Alın aranızda oynatın,ağlatmayın,dövmeyin ağlarsa verin eline bir kartuş oynasın dediydi Smile

(28/05/2014, Saat: 12:24)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu doğru işte, Alfred amcanın torpillisiyim Big Grin Beni az almadı ihtilaf modumun elinden Tongue
onur hocam bana bulup satın aldırmasın diye bu eski konuya eklemek istem xd Big Grin Big Grin [img]z8GX4ap.jpg[/img] mach 3 ü silmeme sebebim o dönem üretilmiş olduğunu düşünmemizi sağlamak. 2000 lerin başı turbo serisi. forumda hiç adı geçmiyor bu jelin kullanan oldu mu acaba? nivea ve gillette markalarına sempatim var benim bulursam almak isterim.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: