selamun aleykum
S.a. ben 22 yasindayim ve duzenli tras olmaya yeni basladim. Berberde olan rahat traslardan ve karizmasindan dolayi usturalardan cok etkileniyorum acaba kendim boyle biseye baslamak istesem hangi tarzdan baslamaliyim? Klasik ustura mi yoksa jiletli ustura mi ? Diger bir sorum da istanbulda oturuyorum klasik veya jiletli usturayi nerden edinebilirim. Klasik usturalarin goruntuleri beni hep cezbetmistir bir tane olsun istiyorum ama nerden alabilirim bilmiyorum. Yardim ederseniz sevinirim.
Jiletli ustura ve çok kesin olmayan derby shark racer gibi jiletler ile başlayabilirsiniz. Çelik usturanin hem kendisinin temini hem taş ve kayış temini yurticinde pek olasi değil ayrıca oldukça buyuk tecrube isteyen bir iş. Almak bulmak işin çok küçük bir kısmı. Jiletli ustura ve jiletleri tahtakale zaza ve cavusoglu handaki berber malzemesi dükkanlarından tedarik edebilirsiniz.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Cok tesekkurler hocam
ve aleyküm selam, hoşgeldiniz.
orco zaten bahsetmiş,
benim tavsiyem de önce jiletli ustura ve pembe rapira kombinasyonu olacaktır. zazahan' da sedef ustura 1,5-2 lira civarındadır. beğendiğiniz renklerden toplayın. ancak 6 ay - 1 yıl jiletli usturayı tecrübe ettikten sonra çelik usturaya geçin. yine de bir geçiş süreci olacak ama çok daha az olacaktır. çelik ustura için iyi bir kayış, kaliteli çelikten bir ustura minimum ihyiyaçlar ki bilemeyi öğrenene kadar 3-4 ayda bir bilemeye göndermek var. bunların hepsi, yüksek oranda el melekesi istiyor, aynı zamanda, ülke içinde teminleri epeyce zor. zamanla geçiş yaparsınız yavaş yavaş.
Aleyküm selam
Hoş geldiniz
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Hosgeldiniz dostum. Ustadlarin dediği gibi önce jiletli ustura ile başlamanızı öneririm. Rapira ve shark f/p olarak sizi memnun eder. Sonra zaten yeterince aşina olacaksınız bir çok şeye

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Forumumuza hoşgeldiniz umduğunuzdan fazlasını bulmanız dileğiyle.
İlk defa bi forumda bu kadar sicak karsilandim Smile ustatlarimi izlemeye devam edecegim bugun bi sanguine coolcut4 siparis ettim acaba iyi mi etmisim kotu mu etmisim ?
Hoş geldiniz foruma
e mail adresim tipsol@me.com
Aleyküm selam. Nacizane tavsiyem yurt dışı siparişlerinizde acele etmemenizdir; hem maddi kaynaklarınızı tüketmezsiniz hem de ptt/gümrük ile çok içli dışlı olmazsınız, gümrüğe takılma riskiniz artmaz. Ayrıca ilk hevesle alınan ürünler sonradan bir kenara itilebiliyor: Tecrübeyle sabittir Smile
Biraz sabredip forumu alt üst ederseniz tek seferde en içinize sinecek ürünleri keşfedebilirsiniz.
Tekrar hoşgeldiniz.
Saygılar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cümleten selamün aleyküm Bilge_Kagan 9 4,866 31/03/2018, Saat: 11:10
Son Yorum: Bilge_Kagan
  Selamün Aleyküm Paladin 11 5,120 04/04/2017, Saat: 15:54
Son Yorum: koolandgang
  Selamun Aleyküm Carvel 12 5,252 15/12/2016, Saat: 02:44
Son Yorum: Carvel
  Selamun Aleykum Bozturk 12 5,444 07/12/2016, Saat: 20:37
Son Yorum: Bozturk