Askere Gidiyorum
Hayırlı tezkereler..
Hayırlı tezkereler.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)
Gidiyorum deyip gitti galiba Big Grin
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Değerli komşularım, iki ay içinde bedelli askerlik görevimi yerine getirmek üzere silah altına gireceğim. Geleneksel tıraşa bir müddet ara vermek zorunda kalacağım, malum. Şimdilik kışlaya götürmek üzere kafamda bir set belirdi. Ancak tecrübeli, askerliğini yapmış komşularımızın da değerli görüşlerini almak isterim.

De alet ve jilet kışlada yasak (öyle de olması gerekiyor zaten şahsi fikrim. Yoksa kendini kesme, doğrama vakalarına rastlanabilir. ) bu yüzden aklımda gilette blue3 sensecare var. Bir ya da iki perdede yakın tıraş elde edebileceğimi düşünüyorum. Tıraş ortamı nasıl olur, sıra olur mu hızlı olup mu çıkar mıyım bilmediğim için en az üç bıçaklı bir tıraş aleti düşündüm. (6’lı paket işimi görür)

Fırçadan askerde bile vazgeçmek istemiyorum, jel ve hazır köpüklerden nefret ettiğim için. Fe marka domuz kılı fırçamı kesin götüreceğim. Maddi değeri de az olduğu için yer değiştirme riskine karşı önlem almış olurum.

Sabundan ziyade krem götürmeyi düşündüm, Yüzde hızlıca köpürtmek için. Bunun için bir adet nivea krem ve bir adet arko krem düşünüyorum. Dolapta ön taraflara arkoyu koyup, almak isteyenlerin ilk tercihine sunacağım arkoyu bir nevi defans niteliğinde kullanacağım kendisini.

Tıraş sonrası içinde nivea hassas losyonunu kullanmayı düşünüyorum.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
- Yakın tıraş olacak vaktiniz olmayacak. Tek perde tamadır.
- 1 adet Blue3 ve 1 adet köpük/jel yeterli.
- Pahalı malzemeler askerde yer değiştirir.

Özet olarak basit şeyler götürün.
Komşum ben de Aralık’ta gittim geldim naçizane görüşlerimi belirteyim. Bi kere sabah inanılmaz sıra oluyor komşumun dediği gibi tek perde olun yeter. Ben hazır köpük götürdüm İnan’ın o kremi fırçaya sürüp yüzde köpürtme yapmak bile işkence gelecek sabahın 5inde. O yüzden yanınızda küçük boy hazır köpük götürmenizi tavsiye ederim. Jilet olarak bic tek kullanımlık aldım inanılmaz güzel ve rahat tıraşı var forumdan devrim abi önermişti çok rahat ettim. Koruma barını kırmadan her sabah kullan at yapabilirsiniz. Şimdiden hayırlı tezkereler.
@Zeyes Gillette blue 2 maximum öneririm, isterseniz gitmeden bir deneyin.
@Bilge_Kaan @abdussamedy
Görüşler için teşekkürler komşum.

Madem tek perde olur o yüzden en mantıklısı blue2 veya blue3 olacak. Yoksa bic metal’ın tıraşını ben de çok beğenmiştim.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Bic metal, blue2'den daha yakın tıraş imkanı sağladığı için geceden de tıraş olsanız yeterli olabilir. Böylece sabah koşturmacası yaşamadan keyifle tıraş olursunuz. Bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.
Hayırlı tezkereler

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Askere gidiyorum emiriko 77 76,638 16/05/2013, Saat: 23:11
Son Yorum: emiriko
  Ben de askere gidiyorum blaster 14 14,326 04/05/2013, Saat: 14:24
Son Yorum: mckemal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: