Sedef metalik jiletli ustura
aga nerden bulabiliriz bu usturayı...
ben zaza handan almistim 2 katdan
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Bugün sedefle tıraş oldum. Arada bir kullanıyorum. Kör jiletle tıraş olarak elimi alıştırdım. Bence yeni ustura kullanmaya başlayan arkadaşlar başlangıçta kör jiletler kullanın ve ilk tıraşlarda boyun bölgesini DE makineyle alın. Sonra yüz kısmında iyice alışınca boyuna geçersiniz. Mesela keskinliği biraz azalmış Derby yada Rapira bence iyidir. Temiz tıraş olamazsınız evet ama el alışlanlığı kazandırıyor. Direkt 0 permasharp takarsanız muhakkak kesersiniz.
(07/11/2012, Saat: 21:15)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün sedefle tıraş oldum. Arada bir kullanıyorum. Kör jiletle tıraş olarak elimi alıştırdım. Bence yeni ustura kullanmaya başlayan arkadaşlar başlangıçta kör jiletler kullanın ve ilk tıraşlarda boyun bölgesini DE makineyle alın. Sonra yüz kısmında iyice alışınca boyuna geçersiniz. Mesela keskinliği biraz azalmış Derby yada Rapira bence iyidir. Temiz tıraş olamazsınız evet ama el alışlanlığı kazandırıyor. Direkt 0 permasharp takarsanız muhakkak kesersiniz.
direk feather taktım ilk tıraşımda intihar yani iki ufak çizikle usturayı uzanamiyacağım bi yere attımSmile
sessizliğin içinde sessizce oturan adam.
(08/11/2012, Saat: 02:44)errate Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/11/2012, Saat: 21:15)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün sedefle tıraş oldum. Arada bir kullanıyorum. Kör jiletle tıraş olarak elimi alıştırdım. Bence yeni ustura kullanmaya başlayan arkadaşlar başlangıçta kör jiletler kullanın ve ilk tıraşlarda boyun bölgesini DE makineyle alın. Sonra yüz kısmında iyice alışınca boyuna geçersiniz. Mesela keskinliği biraz azalmış Derby yada Rapira bence iyidir. Temiz tıraş olamazsınız evet ama el alışlanlığı kazandırıyor. Direkt 0 permasharp takarsanız muhakkak kesersiniz.
direk feather taktım ilk tıraşımda intihar yani iki ufak çizikle usturayı uzanamiyacağım bi yere attımSmile

Sedef gibi bir usturamsıya feather takıp tıraş olmaya çalışmak büyük cesaret zaten. Smile
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Güzelmiş. Smile Bende 2. tıraşımda bayaa sağlam kesmiştim kendimi. Kesince kötü kesiyor. Sonra iyice elim alışana kadar taktığım jilete dikkat etmeye başladım Smile Ama hem makineyle tıraş olmanın, hemde usturayla olmanın (Her ne kadar böyle çakma usturalar bile olsa) verdiği zevk apayrı. Her ikisinin zevki başka. Bir tane çelik almak istiyorum ama bileme konusunda kendime güvenmiyorum. O yüzden sürekli erteliyorum. Böyle güzel makineler varken sedefi sık sık canım çekmiyor zaten ara sıra kullanıyorum. Çelik alsam daha sık kullanırdım herhalde.
(08/11/2012, Saat: 02:57)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Güzelmiş. Smile Bende 2. tıraşımda bayaa sağlam kesmiştim kendimi. Kesince kötü kesiyor. Sonra iyice elim alışana kadar taktığım jilete dikkat etmeye başladım Smile Ama hem makineyle tıraş olmanın, hemde usturayla olmanın (Her ne kadar böyle çakma usturalar bile olsa) verdiği zevk apayrı. Her ikisinin zevki başka. Bir tane çelik almak istiyorum ama bileme konusunda kendime güvenmiyorum. O yüzden sürekli erteliyorum. Böyle güzel makineler varken sedefi sık sık canım çekmiyor zaten ara sıra kullanıyorum. Çelik alsam daha sık kullanırdım herhalde.
ilerleyen zamanlarda sizin taktikle körleşmiş derby ile el alışkanlığı için deneme yapabilrim aslında ama şimdilik r41 yeterli çok bile aslındaWink
sessizliğin içinde sessizce oturan adam.
derby i direk kullanabilirsiniz Smile öyle çokta körelmesine gerek yok Blush
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(08/11/2012, Saat: 03:18)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: derby i direk kullanabilirsiniz Smile öyle çokta körelmesine gerek yok Blush

Big GrinBig GrinBig Grin
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(08/11/2012, Saat: 03:18)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: derby i direk kullanabilirsiniz Smile öyle çokta körelmesine gerek yok Blush

Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 110,210 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,271 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 1,009 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 212,195 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,702 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,828 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,655 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Sedef usturanın geçmişi Eunus 3 2,370 25/09/2021, Saat: 20:15
Son Yorum: Eunus
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 63,090 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,510 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: