Kahve Sevenler
Selamlar Pars ustat,
Hafta sonu Ankara - Cayyolu'ndayim. Zaman ayirabilirseniz size bir kahve ismarlamak isterim.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Komşular kahve konusu açılmış, herkes french press'ten bahsetmiş, kahve ile ilgili bir şey yok. Big Grin Ya da ben göremedim.

Ülkemiz sınırları içinde internetten kahve satan düzgün bir yer var mı kullandığınız? Siparişi üstüne taze kavurup çekecekler. Kolombiya supremo istiyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(27/01/2014, Saat: 01:56)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular kahve konusu açılmış, herkes french press'ten bahsetmiş, kahve ile ilgili bir şey yok. Big Grin Ya da ben göremedim.

Ülkemiz sınırları içinde internetten kahve satan düzgün bir yer var mı kullandığınız? Siparişi üstüne taze kavurup çekecekler. Kolombiya supremo istiyorum.

Lord başka bir konuda bir üyemiz barista market'i tavsiye etmişti ama ben denemedim.

Düzenleme: Başka bir konuda tavsiye edilmemiş bir önceki sayfada tavsiye edilmiş. Smile
Memleketim kahvesi KURUKAHVECI MEHMET EFENDI filtre kahve cikarmis, denedim kokusu nefasitini begendim, kahve gurusu degilimdir ama yurdum markasi oldugu icin bile strbcks'a tercih ederim. Deneyin, pisman olmazsiniz
memleket kurtulana kadar siyah
Espresso sevip eve koca koca espresso makinesi almak istemeyenler için Moka pot denen bir icat mevcut. Çıkardığı şey tam olarak espresso değil, press süresini vs siz ayarlayamıyorsunuz fakat tam manuel bir espresso makinesi alana kadar kapsül vs türevine göre daha güzel yapıyor. Altta kaynayan su belirli bir basınca ulaşınca alttaki hazneden çıkıp basınç ile üst tarafa koyduğunuz kahvenin içinden geçip Espresso yapıyor.

A035_accessories_bialetti_moka-pot_6-cup_304x304.jpg
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

2004 yılında bu aleti italyada marketten almıştım 2 kilo kahvesiyle beraber. Kahvesi bitince türkiyede bulamadım ve türk kahvesiyle kullanmıştım. Sistemi fena değil ama aliminyumdan yapılmış galiba, bulaşık mkinesine girince rezil oldu çöpe attık.
Ama biblosu duruyor.
21e3pxd.jpg
Taze kahve satışı için önerebileceğim internet adresi; kahvefabrikası.com'dur, siteyi kuran kişi masterbarista Şerif Başaran'dır, ayrıca Eminönünde Coffeetopia isminde bir dükkan da var.
Diğer sitelerden baristasepeti.com son bir-iki yılda hızlı bir kalite düşüşü yaşadılar, urbancoffee ve coffee haus ne yazık ki buradaki kalitede kavuramıyorlar ama çekirdekleri kaliteli.
CoffeeNutz denemedim en yakın zamanda deniyeceğim.
Demleme için için ise ben hala french press kullanıyorum, memnunum.
Ancak düzgün yapılmış mokapotun yerini hiçbir şey tutamaz, ama bu ülkede onu bulmak çok zor.
Düzgün bir espresso için Eminönündeki adresi tavsiye ederim
(30/05/2015, Saat: 02:50)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Espresso sevip eve koca koca espresso makinesi almak istemeyenler için Moka pot denen bir icat mevcut. Çıkardığı şey tam olarak espresso değil, press süresini vs siz ayarlayamıyorsunuz fakat tam manuel bir espresso makinesi alana kadar kapsül vs türevine göre daha güzel yapıyor. Altta kaynayan su belirli bir basınca ulaşınca alttaki hazneden çıkıp basınç ile üst tarafa koyduğunuz kahvenin içinden geçip Espresso yapıyor.
A035_accessories_bialetti_moka-pot_6-cup_304x304.jpg
Komşum Moka Pot'u yıllarca kullandım. Türkiye'ye dönüş yaparken saf gibi yanıma almadım. En yaygın olan ve kaliteli kabul edilen marka İtalyan Bialetti markası. Genelde döküm Aluminyumdan yapılıyorlar. Türkiye'de en basit Moka Potlar 80-120 TL aralığında. Delonghi'nin basit makinelerinin 200 TL civarı olduğunu düşününce 100 TL'ye aluminyum bir cevve almanın fikri beni rahatsız etti. Tekrar almaktan vazgeçtim ve gidip 200 TL'ye bir Delonghi makina almaya karar verdim.
(30/05/2015, Saat: 07:28)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2004 yılında bu aleti italyada marketten almıştım 2 kilo kahvesiyle beraber. Kahvesi bitince türkiyede bulamadım ve türk kahvesiyle kullanmıştım. Sistemi fena değil ama aliminyumdan yapılmış galiba, bulaşık mkinesine girince rezil oldu çöpe attık.
Ama biblosu duruyor.
21e3pxd.jpg
Komşum bunun kahvesi dediğiniz kahve herhangi bir espresso. Hatta bütün büyük marketlerde var. Kahveci Mehmet Efendi bile üretiyor. Sistem dediğiniz gibi aluminyum olduğu için elde yıkanması gerekiyor.
(30/05/2015, Saat: 13:08)eroldemir83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Taze kahve satışı için önerebileceğim internet adresi; kahvefabrikası.com'dur, siteyi kuran kişi masterbarista Şerif Başaran'dır, ayrıca Eminönünde Coffeetopia isminde bir dükkan da var.
Diğer sitelerden baristasepeti.com son bir-iki yılda hızlı bir kalite düşüşü yaşadılar, urbancoffee ve coffee haus ne yazık ki buradaki kalitede kavuramıyorlar ama çekirdekleri kaliteli.
CoffeeNutz denemedim en yakın zamanda deniyeceğim.
Demleme için için ise ben hala french press kullanıyorum, memnunum.
Ancak düzgün yapılmış mokapotun yerini hiçbir şey tutamaz, ama bu ülkede onu bulmak çok zor.
Düzgün bir espresso için Eminönündeki adresi tavsiye ederim
Bilgiler için teşekkürler komşum kahvefabrikasi.com u bilmiyordum. Moka Pot'lar Türkiye'de bulunabiliyor ama 100 TL yi en az gözden çıkarmanız lazım. Onun yerine yukarıda da dediğim gibi basit bir Delonghi makine almak sanırım daha mantıklı.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@cihankeskin

Komşum IKEA'da bir moka pot satılıyor linkini aşağıya ekleyeceğim, ben kullanmadım fakat kullananlar memnun kalmış fiyatı da uygun

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/yem...aleti.aspx
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(30/05/2015, Saat: 19:23)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin

Komşum IKEA'da bir moka pot satılıyor linkini aşağıya ekleyeceğim, ben kullanmadım fakat kullananlar memnun kalmış fiyatı da uygun

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/yem...aleti.aspx

Bi gittigimde alayim ben bunlardan, french pressten sikildim. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,036 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 10,623 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,209 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,511 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: