Kahve Sevenler
Bedirhankahve nin yöresel filtre kahvelerini içiyorum başarılı buluyorum.

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
şeker kullanmadığım benim tercihim Tcihibo Feine Milde çok yoğun değil yumuşak bir kahve içimi güzel. ayrıca türk kahvesi içinde yine Tcihibo mağazalarından brazilian mild en ince ayarda çektiriyorum içimi güzel oluyor
Merhaba,

Moka pot kullanan var mıdır? x bir kahveciye gittiğinde verdiği siparişlerin %90'ı espresso olan (kalan kısım flat white) birine tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler.
(02/02/2020, Saat: 23:37)kiwi21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Moka pot kullanan var mıdır? x bir kahveciye gittiğinde verdiği siparişlerin %90'ı espresso olan (kalan kısım flat white) birine tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler.

Ben ara sıra kullanıyorum. Çok basit bir alet ama çıkan kahve bence çok iyi
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
@kiwi21 daha almadın mı moka portu
Ah bee. Bilseydim dun danisirdim size Smile Bu arada laf aramizda; Midpoint'in espresso'su cok basarisizdi.
Kıvanç expresso içim izmirde çok alakasız bir yeri tavsiye edeceğim

Alsancak Kıbrıs şehitleri caddesi girişinde sol tarafta sevinç pastanesi var hemen yanında bakkal onun yanında hem telefon hemde kahve satan bir mekan var adı aklıma gelmiyor . İç kahvesini sonra teşekkür edersin

Hani bu tarz gittiğimiz yerlerde ya Türk kahvesi içeceksin yada Latte içeceksin . Bunlarda taze kahve zor .

Mokka port alırsan yanına güzel bir değirmen almayı unutma misal porlex gibi .

İzmirde güzel taze kavrulmuş kahveyi de gıda çarşısından bulursun . Geri kalan detayları aklıma geldikçe yazarım .
Ben mocca pot 20 yıl önce İtalya da görüp almıştım. Bir türlü beceremedim köpüklü güzel espresso yapmayı bununla. Kaldırdım attım. Tschibo Caffissimo aldım kapsül kahve, en güzeli öyle espresso için.

Tercihim çoğunlukla French Pres ile filtre kahve veya Türk kahvesi. Espresso yu yerinde içmek lazım. İtalyan dostlarım geldiklerinde, bilmem bizdeki espresso yu beğenmedikleri için mi, hep Türk kahvesi içerler. Çekirdeği güzel olsa Türk kahvesi çok güzel bir kahve aslında ama bize kaliteli kahve gelmiyor.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Devrim abi, Tarkan abi, bilgiler icin tesekkur ederim.
(03/02/2020, Saat: 01:32)tarkaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben mocca pot 20 yıl önce İtalya da görüp almıştım. Bir türlü beceremedim köpüklü güzel espresso yapmayı bununla. Kaldırdım attım. Tschibo Caffissimo aldım kapsül kahve, en güzeli öyle espresso için.

Tercihim çoğunlukla French Pres ile filtre kahve veya Türk kahvesi. Espresso yu yerinde içmek lazım. İtalyan dostlarım geldiklerinde, bilmem bizdeki espresso yu beğenmedikleri için mi, hep Türk kahvesi içerler. Çekirdeği güzel olsa Türk kahvesi çok güzel bir kahve aslında ama bize kaliteli kahve gelmiyor.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Haklısınız hocam. Ben starbucktan kahve alıyordum. Filtre kahve yapıyor içiyorduk ofiste. Sonra baktım çok masraflı olmaya başladı. Ben de türk kahvesi kıvamda çektirip Türk kahvesi usulü pişirdim. Hem çok bereketli, hem de çok lezzetli oldu.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,035 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 10,622 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,205 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,506 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: