Kahve Sevenler

bu bir alışkanlık ve yaşam tarzı olmalıdır ... kahve bir kültürdür bu bir anda oluşmaz , alışkanlık haline dönmesi bile zaman alır..
ROMA Espresso düşkünü İtalyanlar, uzun yıllardır zararları sayılan kahve için ülkenin en itibarlı diyet uzmanının övgü dolu açıklamasını, büyük bir rahatlamayla karşıladı. Birçok İtalyan için güne bir fincan espresso ile başlamanın yerini hiç birşey tutamaz. Ama bu favori alışkanlıkları, yakın zamanda hiç de el üstünde tutulmuyordu. Örneğin geçenlerde İngiltere Başbakanı Tony Blair'in geçirdiği rahatsızlık ardından doktorları, kendisine 'kahveyi azaltmasını' tembihlemişti. Şimdilerde kahvenin bahtı yeniden açılıyor. İtalya'nın en tanınmış diyet uzmanlarından Kiara Trombetti, 'Sabah kahvenizin tadını kaygısızca çıkarmanız için yeterli bilimsel veri var, kimse korkmasın' diyor. İtalyan uzmana göre, Amerikan usulü filtre kahveden ziyade, koyu kahveyi tercih etmenin sağlık açısından olumlu yanları bulunuyor. Doktor Trombetti'ye göre kahve, kalbe ve damarlara iyi gelen tanen ve anti-oksidanlar içeriyor. Bunun yanısıra, başağrılarını geçirmede iyi bir yöntem ve karaciğere de faydası var; sirozun engellemesine yardımcı oluyor. Üstelik, astım hastalarına da tavsiye ediliyor. Doktor Trombetti, kafeinin astım nöbetlerine iyi geldiğini ve kan dolaşımını güçlendirdiğini söylüyor. Ancak, herşeyin fazlası gibi kahvenin de zararları yok değil. İtalyan doktor, fazla içilen kahvenin sinir sistemine olumsuz etkilerine, kalp çarpıntısı ve ellerde titremeye yol açabileceğine dikkat çekiyor. Hamile kadınlara, kalp ve mide ülseri hastalarına genellikle, kahveden uzak durmalarını tavsiye etmek yerinde bir karar. Doktor Trombetti, hiçkimsenin günde 3 ila 4 fincanı aşmamasını istiyor. Bununla birlikte, İtalyan anne babalara, ''Çocuklar için güne başlamanın en güzel yolu, bir bardak sütlü kahveden geçer'' çağrısını yapıyor.

Kolesterolü düşürüyor
Ağrı kesici etkisi var
Cildi koruyor
Safra taşlarını yok ediyor
Parkinson düşmanı
Kanserin düşmanı
Karaciğere faydalı

kadınlara zararları daha fazla ... ama unutmayalım değerli arkadaşlar herşeyin azı karar çoğu zarar ... günde en fazla 3-4 kahve Smile herkeze
kahveler benden...

sabah kahvesi niyetine nostalji diyelim
http://youtu.be/BzJ1GQbFHug
Mühle r 89
Rossmann isana man
EJ sandalwood soup
kahve en guzel : bı 35 lıgı ıctıkten sonra guzel gıdıyor.
kumuca,
en son seninde yazını okuyup kalkıp Türk Kahvesi yaptım kendime. Şükran AY dinleyip kahvemi içiyorum ofiste...
Teşekkürler...

Not: Cumartesi'leri çalışmaktan nefret ediyorum... Angry
Muhle R89, WS Double Edge, FS Finest Badger 26 mm, Cerrus Pure Badger
Ohhhhh afiyet olsun...
Mühle r 89
Rossmann isana man
EJ sandalwood soup
(03/03/2012, Saat: 00:34)ilkerxxx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben tchibo nun french press ini kullanıyorum. Genel anlamda memnunum. Tabi bir öğütücülü makinam olsun isterim.

French press için tchibo da kahve çekirdeği çektiriyorum. Eve gelince vakumlu kilitli cam kaplara koyuyorum uzun süre kokusunu koruyor. Son zamanlarda starbucks ın çekilmiş kahvelerini kullanıyorum. Her iki markanın kahveleri de birbirinden iyi

BLOG+003imz.JPG

hocam Tchibo nun şöyle bir aleti varmış acaba hem bunun hemde starbucks tan bodumun müsait bir zamanında fiyatını öğrenme gibi bir imkanın varmı? bu sorum büyük şehirde olan tüm arkadaşlarım için geçerlidir Smile ilk hedefim tabiki baodum olmadı ona yakın kalitede bi French Press. ha birde 350 ml den az olmassa çok iyi olur. hatta 500ml tam ideal. Smile teşekkürler.
Mühle R89
(07/03/2012, Saat: 16:23)esevetnov Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/03/2012, Saat: 00:34)ilkerxxx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben tchibo nun french press ini kullanıyorum. Genel anlamda memnunum. Tabi bir öğütücülü makinam olsun isterim.

French press için tchibo da kahve çekirdeği çektiriyorum. Eve gelince vakumlu kilitli cam kaplara koyuyorum uzun süre kokusunu koruyor. Son zamanlarda starbucks ın çekilmiş kahvelerini kullanıyorum. Her iki markanın kahveleri de birbirinden iyi

BLOG+003imz.JPG

hocam Tchibo nun şöyle bir aleti varmış acaba hem bunun hemde starbucks tan bodumun müsait bir zamanında fiyatını öğrenme gibi bir imkanın varmı? bu sorum büyük şehirde olan tüm arkadaşlarım için geçerlidir Smile ilk hedefim tabiki baodum olmadı ona yakın kalitede bi French Press. ha birde 350 ml den az olmassa çok iyi olur. hatta 500ml tam ideal. Smile teşekkürler.

Ben o fotoğraf da ki makinenin aynısını kullanıyorum. Başka bir french press kullanmadığım için bir karşılaştırma yapamayacağım fakat ben tchibo french press ve tchibo kahvelerinin kötü bir yanını görmedim. ~3 senedir kullanıyorum genel anlamda memnunum. Fiyat olarak şuan ne kadardır bilmiyorum. Ben Ankara ankamall da ki tchibo mağazasından almıştım. Kahvem bitince de ya tchibo dan yada starbucks dan kahve çektiririm.

Tchibo nun Guatemala ve Brazil ini tavsiye ederim. Starbucks ın da Breakfast Blend-Mild ve Medium House Blend (Sert bir kahvedir) i tavsiye ederim.

Şimdi bir de kapsül kahveler ve kapsül kahve makineleri çıkmış neyin nesidir bilmiyorum. Ben her şeyin doğal olanını sevdiğim için bana biraz ters geldi. İleride ekonomik durumum müsait olunca güzel bir kahve öğütücü ve kahve makinesi almayı düşünüyorum. Çekirdeği mağazada çektirmek yerine direk evde saklar lazım oldukça veya haftalık çekerim daha taze, daha kokulu, daha aromalı olur.

Asıl hedefim çekirdeği yeşilken alıp kendim haftalık kullanacağım kadar kavurup içeceğim zaman çekip o şekilde yapmak. En taze haline bu şekilde ulaşılır.

Birde unutmadan tchibo dan french press alırsan mutlaka ama mutlaka demir kaşık şeklindeki ölçekten de al. Küçük bir kutunun içinde satılıyor ve bu ölçek kahveyi tam ayarında koyman için çok işe yarıyor. Starbucks ın kahveleri de bu ölçeğin ayarında çok güzel oluyor. Kalite bir malzemeden yapılmış gümüş renginde bir ölçekli kaşık. Fiyatı bir kaşığa göre biraz pahalı ama bu olmadan olmaz.

Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
evet arkadaşlar kendi sorunuma kendim çözüm buldum. alttaki ürünü ebay den almayı düşünüyorum. ilk ebay alışverişim olacak ve tabi ilk kez paypal kullanıcam. umarım becerebilirim. ingilizce biraz sıkıntılı. hadi hayırlısı. takıldığım yerde yardım isterim ha ona göre Smile

http://www.ebay.com/itm/270851476999?ssP...1423.l2649
image1.jpg
Mühle R89
bence gereksiz bunun için ebay, kargosu, kolisi derken nakliyesi kendinden fazla tutar, yurdumda da en az onun kadar kaliteli (en azından plastik olmayan) french presler bulunabileceğinden eminim.
memleket kurtulana kadar siyah
kipa da çok kaliteli olanlar var....
Mühle r 89
Rossmann isana man
EJ sandalwood soup
arkadaşlar net olarak söyleyebilirim ki bu ürünlerde kalite son derece önemlidir.
öncelikle kullanılan filtre, 1-2 liralık makinelerde, yada 1milyoncularda 10-15 liraya satılan ama 1-2 liralık gerçek değeri olan makinelerin filtreleri bulaşık telinden farksızdır, filtre ve cam hazne arasında uyum yoktur ve bu halde demlenen kahve filtre edilirken parçacıklarını bardağımıza kaçırır ve bu durum kahvemizde burukluk-acılık-keskinlik yaratır.
fast-food kahve için, işyerine götürülecekse ve biliniyorsa 2 haftada bu press kırılacak ise bu durumda bence 1 liralık makine alınabilir ki ben öyle yapıyorum. bir ay devrilmeden bir press muhakkak sakar arkadaşlar yüzünden kırılıyor...
temin ettiğim yer, TEDİ denilen bimimtrak mağaza. burada renk renk mevcut.
eğer ki kahve evde tüketilecekse bunun için ben kesinlikle size Bodum Marka pres öneririm. kendisi bu işin hakkını verir.
tcihbo da bildiğim kadarıyla bu gösterilen presten artık bulunmuyor. http://www.tchibo.com.tr/plantum/urun/Fr...62536.html
linkteki ürün satılıyor. bunu deneme fırsatım olmadı ama güzel gözüktüğünü söyleyebilirim. malzeme konusunda kaliteli duruyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,035 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 10,621 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,205 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,505 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: