BOLZANO
Yıllarca beğenmediğim, gözümde kesmeye, dalmaya meyilli ve konforsuz bir jiletti. Bir süre önce tekrar denemeye karar verdim.
İlk başta yine biraz agresif gelsede zamanla oturdu tertemiz ve konforlu bir tıraş vermeye başladı.
Şimdilerde en sevdiğim ilk 3 jiletten biri.
Yakın zamanda bahsi geçince tekrar şans vermek istedim. İlk kullanımlarımda olumsuz bir hissiyat oluşmuştu. Öyle kalmış aklımda. Bugün 3 günlük sakalda tekrar denedim GC 0.84 ile. Tıraş esnasında sakal çekiyor ve çok keskin değil gibi. Tıraş esnasında konforsuz hatta biraz huzursuz bir hissiyatı var. Ancak tıraş sonrası çok çok rahat. Şap kullanımda sıfır yanma yaşadım.

BIC de bunun tam tersi mesela tıraş olurken yağ gibi akıyor. Vay be süper tıraş oldum diyorsun ama tıraş sonrasında acısı çıkıyor.

Açıkçası tıraş esnasında ve sonrasında rahat ettiğim bir çok jilet varken çok da gerekli değil benim açımdan. Kenarda durur yılda bir kaç kez sıkılınca değişiklik olsun diye kullanırım.

Yalnız GC 0.84'ün altındaki agresiflik seviyelerinde olan DE'lerde tıraş esnasında çekiştirme had safhada olacağından dolayı sıkıntı olabilir. Mild ve milde yakın orta agresif aletlerde pek tavsiye etmem.

Bir diğer eklemek istediğim nokta ise Bolzano ATG'de pek verimli değil. İnce telli ve seyrek sakallarınız yoksa ATG'de fazlasıyla takılıyor ve ilerlemek için baskıyı artırmak zorunda kalıyorsunuz. Bu da tahrişi çok artırıyor malumunuz. Zaten orta agresif üzeri aletlerde WTG+XTG 2 perdede çok güzel bir pürüzsüz bir tıraş yakalıyorsunuz. 3. perdeyi ya da ATG'yi zorlamanın manası yok.

Fiyat açısından bakarsak zaten stok yapmak çok anlamlı değil. Ulaşması zor ve fiyatı yüksek.
(10/09/2020, Saat: 12:00)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 4Ta2tl.jpg

İtalyan tıraşı

@"kaanayhan" hocam bu bolzano nasıldır hocam, ve füme sabun gibi bir eylem bunda da oldumu. Big Grin
@"İsmetaltan" Bolzano harikadır. Bu eski üretim. Mornetto hediye etmişti sanırım bir 10 kutu kadar son 4 kutum kaldı. Yeni üretimleri çok iyi değildi diye hatırlıyorum ama epey zaman geçti. Yanlış bilgi vermeyim. Bir de Elios vardı yine aynı fabrika ürünü.
Yeni uretim cok begenmedim impadan tedarik etmistim 2 kutu hala durur bir kutusu o paraya degmez kai varken bence.
Valla ben artık Kai’ymiş Feather ‘ mış vs takılmıyorum. Kessin , takılmasın yeter. En iyi jilet mahallede bakkaldan tedarik edebildiğin jilettir. Permasharp , Yeşil Astra yeter abi daha ne olsun Big Grin
O acidan dusunursek sonuna kadar hak veririm, hatta cella de89 ve astra yesil yeterli bizimki keyif kismi, hobi, yada ne denirse. Big Grin
@"İsmetaltan" valla saygı duyarım ne demek , füme nin yanına eklerim bir kutu denersin Big Grin
Bir kutu bana rezerve kalsin onu haberlesicez hocam ozelden. Big Grin
@"İsmetaltan" ayıp ediyorsun hocam rezerve ettim bile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: