BOLZANO
İlk kez denedim ve hiç beğenmedim. Standart tıraşım duş sonrası R41 ile 2 perde, çenedeki kılları temizlemedi. Rötuş sonrası şap sürünce çok yaktı, uzun bir aradan sonra boynum tahriş oldu. Şimdiye kadar denediğim jiletler içinde Derby Premium’dan sonra en kötüsü, 5’li paketi bitirmem muhtemelen.
Bir şans daha vereyim dedim. Belki eskiden acemiydim o yüzden kesmiyordu. Yok değişen birşey olmamış. Polsilvera alışınca bu kesmiyor. Sert sakallarda olmuyor.
Bende ilk kez denedim hiç memnun kalmadım keskinliği bana vasat geldi.
Bolzano superinox inosssidable kullaniyorum, pek sevdigim jiletlerimden ama sevmeyeni cokmus, sakal tipinden herhalde.
Hijyene önem veren elit bey
Denge yapın dostlar, keskin bulmadıgınız jiletleri varsa daha agresif makinalarınızla kullanın.
Jiletler birkac istisna haric, jileti tek basına yargılamaktan, deneyip/denememekten cok ona uygun aleti bulmak onemli bence.
Mesela muhle jilet de bolzano karakterine yakın bir jilet normalde, ama son donemde Rocca makina ile kullanınca bircok kisi bu ikili uyumundan memnun kaldı.
O yuzden mild, orta, agresif,slant,OC gibi koleksiyonunuzda farklı tarz aletler bulundurursanız, cogunluk jilet icin bir sekil kullanım seneryosu bulabilirsiniz. Neden yazdım bunları, onumuzdeki ornek Bolzano mesela, bugun sevmediyseniz, onu kara listeye hemen atmayın. İleride 1 sene sonra baska bir alet ile bir daha sans verin. Sasırtıcı sonuclar alma olasılıgınız her daim var bu jilet isinde.
Yaz başı aynı jiletin 2 paketini 5 liraya almıştım. Tezgahtan kolay kolay bir şeyde almam fakat insan kalabalığından yaya trafiği sıkışınca gözüme çarpmıştı Smile
(21/09/2017, Saat: 09:45)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk kez denedim ve hiç beğenmedim. Standart tıraşım duş sonrası R41 ile 2 perde, çenedeki kılları temizlemedi. Rötuş sonrası şap sürünce çok yaktı, uzun bir aradan sonra boynum tahriş oldu. Şimdiye kadar denediğim jiletler içinde Derby Premium’dan sonra en kötüsü, 5’li paketi bitirmem muhtemelen.

Stokları eriteyim düşüncesiyle bu jiletle ikinci deneyi ATT S2 ile yaptım. R41 ile çenede çekme yapan jilet S2 ile bükülünce sorunsuz, 2 perdede kaymak gibi tıraş verdi. Acaba slant makine için mi üretmişler bunu diye düşündüm. Yine de paket bitince tekrar almayacağım.
Uzun zamandır Bolzano Superinox kullanmıyordum. Stoğum az olduğundan elime alıp alıp bırakıyordum. Pazar gecesi iki günlük sakalımı R41 ve Bolzano ikilisiyle tıraş ettim. Proraso Sandal ile kalın kıvamlı bir köpük hazırladım ve iki perde tıraş olma planıyla tıraşıma başladım...
Bolzano, yabancı forumlarda paylaşılan mikroskop görüntülerinden de anlaşılacağı üzere son derece pürüzsüz bir ağıza sahip. Benim internetteki mikroskop görüntülerinde karşılaştığım en düzgün ağız açılmış bıçak sanırım Bolzanodur. Ayrıca bıçağı uygun ışık altında dikkatlice incelediğinizde çıplak gözle dahi görebileceğiniz üzere bıçağın ağzı iki farklı açıyla bilenmiş durumda. Bu ise kullanım ömrünü uzatıyor ve o aşık olunası çıtırdama sesinin yankılanmasına sebep oluyor. Yüzlerce kamçı sesi arasında tıraş olmak gibi...
Neyse Pazar gecesi tıraşına dönelim: İki perde tıraş planıyla başlamıştım fakat işin keyfine kapılıp üç perde tıraş oldum. Bolzano bugüne kadar kullandığım her alette diğer jiletlere göre bana en yakın tıraşı verdi. Buna Feather de dahil. Bu tıraşımda da öyle oldu ve o kadar yakın bir tıraş verdi ki tıraşımda hiç bir kesik ve noktasal kanama ya da tahriş olmamasına rağmen iki gün geçmesine rağmen yüzüm kendine gelemedi. Sakallarımın bu kadar derin kesilmesinde aslında üçüncü perdede cildimi gerdirerek tıraş olmamın da etkisi var. Halbuki ikinci perdeden sonra zaten hiç birşey kalmamıştı. Sırf üçüncü perdeyi olmak için cildimi gerdirdim ve çook derin bir tıraş ortaya çıktı. Kıl köklerinde ertesi akşam sakal çıkmaya başladıkça kızarıklıklar oluşmaya başladı ve yoğun fırçayla köpürtme, balsam ve nemlendirici kremle bakım seanslarından sonra halen tek tük kızarıklıklar devam etmekte. Sonrasında kolonya sürmeme rağmen yanma yapmayan bir tıraştan sonra dahi bu kadar rahatsız olabiliyorsam kim bilir tahriş yaşasam nasıl olurdu. Fazla gaza gelmeyip dikkatli kullanılması gereken bir jilet.
Çok beğeniyorum, ilk alışverişte biraz stoklamalıyım.
(04/12/2018, Saat: 22:54)CtrlKML Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzun zamandır Bolzano Superinox kullanmıyordum. Stoğum az olduğundan elime alıp alıp bırakıyordum. Pazar gecesi iki günlük sakalımı R41 ve Bolzano ikilisiyle tıraş ettim. Proraso Sandal ile kalın kıvamlı bir köpük hazırladım ve iki perde tıraş olma planıyla tıraşıma başladım...
Bolzano, yabancı forumlarda paylaşılan mikroskop görüntülerinden de anlaşılacağı üzere son derece pürüzsüz bir ağıza sahip. Benim internetteki mikroskop görüntülerinde karşılaştığım en düzgün ağız açılmış bıçak sanırım Bolzanodur. Ayrıca bıçağı uygun ışık altında dikkatlice incelediğinizde çıplak gözle dahi görebileceğiniz üzere bıçağın ağzı iki farklı açıyla bilenmiş durumda. Bu ise kullanım ömrünü uzatıyor ve o aşık olunası çıtırdama sesinin yankılanmasına sebep oluyor. Yüzlerce kamçı sesi arasında tıraş olmak gibi...
Neyse Pazar gecesi tıraşına dönelim: İki perde tıraş planıyla başlamıştım fakat işin keyfine kapılıp üç perde tıraş oldum. Bolzano bugüne kadar kullandığım her alette diğer jiletlere göre bana en yakın tıraşı verdi. Buna Feather de dahil. Bu tıraşımda da öyle oldu ve o kadar yakın bir tıraş verdi ki tıraşımda hiç bir kesik ve noktasal kanama ya da tahriş olmamasına rağmen iki gün geçmesine rağmen yüzüm kendine gelemedi. Sakallarımın bu kadar derin kesilmesinde aslında üçüncü perdede cildimi gerdirerek tıraş olmamın da etkisi var. Halbuki ikinci perdeden sonra zaten hiç birşey kalmamıştı. Sırf üçüncü perdeyi olmak için cildimi gerdirdim ve çook derin bir tıraş ortaya çıktı. Kıl köklerinde ertesi akşam sakal çıkmaya başladıkça kızarıklıklar oluşmaya başladı ve yoğun fırçayla köpürtme, balsam ve nemlendirici kremle bakım seanslarından sonra halen tek tük kızarıklıklar devam etmekte. Sonrasında kolonya sürmeme rağmen yanma yapmayan bir tıraştan sonra dahi bu kadar rahatsız olabiliyorsam kim bilir tahriş yaşasam nasıl olurdu. Fazla gaza gelmeyip dikkatli kullanılması gereken bir jilet.
Çok beğeniyorum, ilk alışverişte biraz stoklamalıyım.

Komşum deneyiminizi paylaştığınız için teşekkürler. Ben de Bolzano almayı düşünüyordum. Her tıraşımı iki perdede sonlandırıyorum. Bakalım Bolzano benim cildime nasıl tepki verecek. Cildiniz iki günde zor kendine gelmiş. Umarım bundan sonra daha konforlu bir tıraş yaşarsınız. Keyifli tıraşlar...
Bugün ilk kez r41 ile kullandım gayet güzel bir jilet ben çok beğendim. Keskinliği ve konforu gayet başarılı. Sinekkaydı bir tıraş verdi. Fakat r41 kullanmaya yeni başladığımdan huyunu suyunu yeni öğreniyorum. R41 de tam anlamıyla tekniğim oturmadığı için boğaz bölgesinde tahriş ve kanama oluyor arada. Geçtiğiniz yer üzerinden birkaç defa geçmemek gerekiyor. Bolzano yu r89 ile de deneyeceğim. Denediğimde yorumumda güncellememi yapacağım.
...King Of The North SAMSUNSPOR...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: