BOLZANO
Ben Parker SRX ustura ile kullanıyorum komşular. Günlük ustura ile tıraş olan bir insanım ve ne kızarıklık ne başka birşey çok beğendim bolzanoyu. Sakallarım ve sıktır. Ali bıyıklı, ahşap saplı zaza, parker hangi ustura olursa olsun çok temiz ve tahrişsiz tıraş verdi. Özellikle parker ustura gibi jiletli usturalar arasında bile bir kaç tık agresif kesim yapan bir usturada bile harika tıraşlar oldum. DE aletlerde olmasa bile usturada bir şans verin komşularım.
4 günlük sakalımda kullandım. Bolzano superinox bana keskin gelmedi fakat konforu orta düzeyde. Çene altı ise çok temiz olmadı. Fiyatını gözönünde bulundurunca bu fiyata aranılacak bir jilet değil bence. Jilet konusu göreceli olsa da bana göre piyasadaki orta keskin ve orta konfor olan birçok jilet Bolzanodan  daha iyidir fiyatını da göz önünde bulundurunca. Elios jilete benzer bir hissiyat bıraktı bende.
Makina: Yagi Eden Ramc 1905
Sabun: Füme
Mild alet ile kullandim. Keskin degil, konforlu, epey ugrastirdi tiras esnasinda. Yumusak cilt birakiyor. Agesif aletlerle daha iyi sonuc verir.
Bolzano jileti 2 hafta icinde 4 kere kullandim.
En iyi tiraslarimi oldum desem yeri var.
Pürüzsüz tatli bir cilt bıraktı. Yalniz bir ayrinti var. Bahsetmem lazim.
Progress ile 3 perdede de hep 2.5 ayarindan gidiyordum. Fakat bu cildimde puruzlenme yapiyordu.

Bu ayari degistirdim. Ilkini 3, kalanlarinda 1.5 yaptim ve cildimin hirpalanmadan tirasi bitirdigimi farkettim.
Ustura tirasinda cok temiz bir cilt birakiyor komsulat.
Jileti bu sabah deneme fırsatım oldu. R89 kullandım. Galiba daha agresif aletlerle daha iyi tıraşlar çıkarabilir. Çünkü çok çekiştirme yaptı akıcılık çok zayıftı. Bir ara acaba jileti değiştirsem mi diye düşünmedim değil. Eğer elimdeki agresif aletlerle de sonuç aynı olursa parasını hak eden bir jilet değil bence ve bir daha asla elimi sürmem.
Şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, Kaleci Mıyer, Fenerbahçeli Cemil kullandı.”
(27/09/2021, Saat: 12:35)Murathan Kurt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jileti bu sabah deneme fırsatım oldu. R89 kullandım. Galiba daha agresif aletlerle daha iyi tıraşlar çıkarabilir. Çünkü çok çekiştirme yaptı akıcılık çok zayıftı. Bir ara acaba jileti değiştirsem mi diye düşünmedim değil. Eğer elimdeki agresif aletlerle de sonuç aynı olursa parasını hak eden bir jilet değil bence ve bir daha asla elimi sürmem.
Alman jiletlerinin genel karakteristiği. Merkur hariç, kalitesiz jiletler olduğunu düşünmüyorum ama genel olarak söylediğiniz gibi akıcılığı zayıf,keskinliği vasat jiletler üretiyorlar.
(27/09/2021, Saat: 12:42)broraso Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alman jiletlerinin genel karakteristiği. Merkur hariç, kalitesiz jiletler olduğunu düşünmüyorum ama genel olarak söylediğiniz gibi akıcılığı zayıf,keskinliği vasat jiletler üretiyorlar.
Doğru komşum aletlere gösterdikleri özen jiletlerde yok maalesef.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, Kaleci Mıyer, Fenerbahçeli Cemil kullandı.”

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: