Derby sabunun kokusu!
Aslında Derby sabun başlığına yazacaktım bunu fakat nokta atışı bir başlık bulmuşken atışımı burada yapayım dedim.

Bugün yolum Ulus'a düştü. Farklı sabun (Arko kullanıyorum yaklaşık 10 yıldır) denemek için forumda daha önce rastladığım REKLAM FİLTRELENMİŞTİR'e uğrayıp Derby ve More For You sabun aldım. Bir de Arko vardı zaten... Aslında niyetim jilet almaktı ama gidince kaşıntı tuttu bir de Omega 11137 domuz kılı tıraş fırçası aldım.

Eve gelince her iki sabunun da (Derby ve More For You) kutusunu açıp kokusuna baktım. Bence aynı koku. Benim burnum ikisi arasında eğer bir fark varsa bile ayırt edemiyor. İçerikleri de aynı görünüyor. Üretim yerleri farklı. Fırçaya break in yapmak üzere Derby'i kullandım ve elimde köpürttüm.

İşte başlığa nokta atışı yapma hikayesi de burda başladı. Elde Derby köpürtmenin üzerine yemek yeme gafletinde bulundum. Yemek boyunca koku rahatsız etti. Koku gerçekten çok kötü. Yaklaşık 2 saat geçti elimden de çıkmadı kokusu. Bazı arkadaşlar Hacı Şakir sabun kokusu demişler. Kesinlikle katılmıyorum. Evet benzer bir koku fakat, Hacı Şakir sabuna göre daha keskin, daha acı, genzi yakan bir koku. Hiç beğenmedim. Arko bunun yanında Chanel parfüm gibi kalıyor.
@pilotic komşum güzel anlatım için teşekkürlerSmile koku tıraş keyfi için önemli. Ben hiç denemedim iyi bir artisan sabundan sonra insanın almaya eli gitmiyor. Bizim ıslak tıraş işinde geriye adım atılmıyor Sad

@Tahir işte tam da o geri adım atmanın zorluğunu bildiğim için henüz bir üst basamağa çıkmaya cesaret edemiyorum. Kullanım süresini düşününce aslında ciddi maliyetler değil ama yine de şu sıra kendimi tutuyorum. Bir ara Cella, Proraso veya Tabac ile bir üst basamağa çıkma niyetindeyim.
(18/08/2017, Saat: 03:49)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Tahir işte tam da o geri adım atmanın zorluğunu bildiğim için henüz bir üst basamağa çıkmaya cesaret edemiyorum. Kullanım süresini düşününce aslında ciddi maliyetler değil ama yine de şu sıra kendimi tutuyorum. Bir ara Cella, Proraso veya Tabac ile bir üst basamağa çıkma niyetindeyim.

Aynen abi ben de kokusu hoşuma gitti desem de saatlerce o kokuyu hissetmek rahatsız etti beni. İçine tallow denilen don yağını fazla mı basmışlar galiba öyle bir şey olmuş. Yine de o gün olduğum tıraştan memnun olmuştum.

Tıraş işinde geri adım olmaz denmiş ama ben katılmıyorum, yurtdışında üst segment ürün kullanıp koliyle arko alan da var, ama en azından Cella'yı deneyin Smile
Derby sabundan sonra Arko bile kesinlikle üst segmenttir.
Selamlar,
En üst kalite ürünler her zaman en iyi sonuçları vermez.Ben şahsen bir sürü değişik sabun denedim ama en çok arko yaradı cildime.Derby sabun ise daha değişik ama aynı yolda bulunan iki ürün.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 846 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
  Derby Sabun eggman 216 257,216 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Derby Premium Sabun V4Vamık 8 3,273 13/10/2020, Saat: 20:57
Son Yorum: marv
  Derby limon modifikasyonu Starboost 4 3,783 07/06/2018, Saat: 15:44
Son Yorum: Starboost
  Derby sabun üretimi hakkında... damascus 56 39,803 04/01/2017, Saat: 18:59
Son Yorum: korgunv
  Arko-Derby Limonlu Tıraş Sabunu martin 7 11,080 21/06/2014, Saat: 00:07
Son Yorum: sharpenter
  tıraş sabunun kokusu nasıl değiştirilir? himone 3 6,979 25/11/2013, Saat: 15:27
Son Yorum: error...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: