Tanışma
Merhaba,

Geleneksel traşla tanışalı bir kaç ay oldu. Gerek bu forumda, gerekse yabancı forumlarda uzunca süre sadece okuyucu olarak dolaştıktan sonra en azından bir merhaba demek ve paylaşılan deneyimler ve bilgiler için bir teşekkür iletmek istedim.

Geleneksel traşla tanışıklığım yeni olmakla birlikte yolculuğum 1-2 sene öncesinden başlar. Alternatif arayışlarım Fusion Pro kartuşların çıkması ve oldukça yüksek fiyatlarla banyomdaki yerini alması ile başladı. Özetleyecek olursak, önce kartuştan kullan at'a geçtim, ama arada Gilette'ten kaçmaya çalışırken bulabildiğim bir iki marka ile idare ettim. Allahtan cildim o kadar hassas olmadığı için bu dönemlerde bir çok arkadaşı rahatsız eden kıl dönmesi ve ciddi tahriş olaylarını yaşamadım. Fakat traş sonrası yüze kolonya sürülmesi, ve bu sırada cildin alev alev yanması bana normal - hatta neredeyse aranan bir durum gibi geliyordu.

Sonrasında http://lifehacker.com/five-best-razors-761736867 makalesine tesadüfen rastlayıp, "başlangıçtır, ne olsa olur" diyerek şansa neredeyse sakala dokunmayacak kadar mild bir DE makina alarak, tekniklere yavas yavaş alışarak bir kaç hafta geçirdim. Bu arada bulabildiğim kadar makale okuyarak tekniklere elimi alıştırmaya çalıştım (ki burası aslında pek de geçmiş zaman değil - hala bol bol video seyredip makale okuyorum, ve neyse ki son günlerde konforlu traş sayısı tahrişli traş sayısını geçiyor), her müptelada olduğu gibi ucuz traş diye çıktığım yolda gerek yanlış alımlarla gerek denemelerle hatırı sayılır miktarlarda harcamalar yaptım. Son durumda hindistan malı bir açık tarak ve Ri,Mei ortaklaşa kullanılmakta. Favori sabunum Arko, ama o konuda araştırmalara girişmedim henüz. Pahalıca bir Badger (ne marka olduğunu bile bilmiyorum) ve emektar Jaguar fırçam var.

Şu anda Eminönü'nde topladığım jiletlere ayrı ayrı şans vermekle geçiyor traşlar. Derby'yi ve Rapira'yı kısa zamanda kullanılmaz sınıfına aldım. Günün kazananları Perma sharp ve Astra Yeşil olmakla birlikte denenecek oldukça yüksek sayıda marka var daha. Bulabilirsem bir çok arkadaşımızın hoşuna giden Astra Mavi'yi de denemek istiyorum, ama sanırım bu aralar pek bulunamıyor galiba. Yurt içinde rahat bulunanlardan sonra, ve açıkçası tekniğim biraz oturduktan sonra gümrüğümüzle şansımı denemek niyetindeyim. Daha bastırmadan traş olmaya bir hafta önce başlamışken jiletleri o kadar da sağlıklı karşılaştırmam pek mümkün değil.

Teknik demişken, son iki haftadır günlük traş oluyorum. 2.5 perde gibi. WTG, XTG ve son olarak da diğer yönde XTG ile çok bariz olarak temizleyemediğim yerler üzerinden kısa bir geçiş olarak.

İlerleyen günlerde muhabbetlere katılma olasılığım var, ama forumları okuyucu olarak kullanırım daha çok. Özellikle bu kadar üstadın arasında acemi olarak bulunduğum yerlerde. Smile Şimdilik tekrar merhaba diyerek kaçayım.

Son olarak da, böyle kaliteli bir forumu bize sundukları için moderatörlerimize teşekkür ederim.
Hoş geldiniz. Keyifli tıraşlar, bol köpükler... Wink
Hoşgeldiniz keyifli tıraşlar.
www.BarbarosRazors.com

Dostum hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlar. Zaman içinde farkı farkedeceksiniz tahrişli tıraşlar size garip gelecek, olması gerektiği gibi Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Hoş geldiniz.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Foruma hoşgeldiniz
Sizin de farketmiş olduğunuz gibi geleneksel tıraşa başlayınca masraflar azalmıyor, artıyor ama öncesinde eziyet olan tıraş bir keyif haline dönüşüyor.
Keyifli tıraşlar dilerim
Hoş geldiniz keyifli tıraşlar
Hoş geldiniz bol köpüklü traşlar.

GT-I9500 cihazımdan gönderildi
Hoşbulduk. Masraf konusunda haklısınız. Sürekli yeni bir şeyler alıp denemek istiyorum. Artık kendime "dur, önce teknik, sonra lüks" demekten gına geldi. Bir şey değil, alayım, deneyeyim, ama çar çur ederim ne yaptığımı bilmeyince. Smile

Keyif konusunda ise tamamıyla katılıyorum. Eskiden iki-üç günde bir görev gibi en kısa zamanda yapmaya çalıştığım traş, yerini iple çektiğim sabah ritüeline bıraktı şimdiden. Bazı arkadaşların "keşke sakalım uzasa da günde iki kere traş olsam" lafını anlar oldum.
Hoş geldiniz keyifli tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,568 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Tanışma Mavisakal88 5 2,467 24/12/2022, Saat: 05:25
Son Yorum: iozbay
  "onomasticon" Tanışma Başlığı onomasticon 15 6,034 03/05/2021, Saat: 19:03
Son Yorum: drog
  Tanışma - Merhaba drog 28 8,506 01/05/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: drog
  Tanışma: Çağrı Artan artan09 13 4,501 25/04/2021, Saat: 12:38