Saç Bakimi?
Beyler enteresandır ki üniversite okuduğum dönem de bir arkadaşımın tavsiyesiyle Hacı Şakir Zeytinyağlı şampuanla tanıştım. Ki ilk defa arkadaşımın elinde gördüğümde dalga geçmiştim. '' bu ne olm amele işi şampuanlar kullanıyorsun , adam gibi bir şeyler kullansana vs diye '' arkadaş da hali vakti yerinde olan bir arkadaşım olunca ve bana kullandığım en iyi şampuan bu deyince bir denemek istedim. O gün bugündür Hacı Şakir Yeşil kullanıyorum. Hem ucuz , hem de çok memnunum.
(08/05/2015, Saat: 22:55)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler enteresandır ki üniversite okuduğum dönem de bir arkadaşımın tavsiyesiyle Hacı Şakir Zeytinyağlı şampuanla tanıştım. Ki ilk defa arkadaşımın elinde gördüğümde dalga geçmiştim. '' bu ne olm amele işi şampuanlar kullanıyorsun , adam gibi bir şeyler kullansana vs diye '' arkadaş da hali vakti yerinde olan bir arkadaşım olunca ve bana kullandığım en iyi şampuan bu deyince bir denemek istedim. O gün bugündür Hacı Şakir Yeşil kullanıyorum. Hem ucuz , hem de çok memnunum.
İlginç. Bir kaç kişiden de İpek şampuanın methini duymuştum. Markalı ve pahalı şampuanlar kullandım zamanında, bu aralar Clear men kullaniyorum, özellikle kaşıntıya çok iyi geliyor. Hacı Şakir yeşilin hangi özelliklerini beğeniyorsunuz?
Ben saç bakımı olarak aslında çokca şey yapıyorum denemez ama kısaca kullandığım ürünleri sayabilirim. Schwarzkopf Gliss'in Restore and Refresh serisinin Şampuan ve Saç Kremini, Bioxcin Forte'un kendi vitamin kompleksli yağından yarım şişesini içine katarak kullanıyorum, sonrasında ise Bioxcin Forte Serum kullanıyorum. Ayrıca Kıbrısta sular biraz tuzlu ve kireçli diye yumuşaklık versin diye Johnson's Baby şampuan da kullanıyorum bazen, başka türlü keçe gibi oluyor saçlarım Big Grin En büyük problemimiz suyun biraz olsun kalitesizliği yoksa aynı ürünlerle İstanbulda yazın tatildeyken iki ay süresince kullandığımda beni çok memnun eden sonuçlar alıyorum Gerçekten su çok önemli saç bakımında
Komşum saçlarımda kaşınma , dökülme gibi sorunlarım yok. Genetik olarak gür saçlı bir aileyiz. Ailede de yok dökülme vs. 15 yılı aşkın bir süredir de saçlarıma hergün jöle , wax , sprey gibi kimyasallar sürüyorum.

Beğendiğim kısmı saçlarımı çok güzel yumuşatması, bir sonra ki gün uyandığımda kazık gibi saçlarımın olmaması, kolay şekil verilebilmesi , kepek yapmaması vs.

Market işi şampuan alacaksam hacı Şakir yeşil alıyorum kısacası. Palmolive üretiyor zaten.
Konuyla ilgisiz olabilir ancak fikir beyan etmek istedim. American Crew Pomade saç şekillendirici aldım, gayet memnunum. Saçımı daha klasik modelde kullandığım için (classic taper diyorlar, benim berber eski zaman saçı olarak adlandırıyor) benim için gayet uygun bir ürün oldu.

1zguz5e.jpg
Acta est fabula, plaudite.
(10/05/2015, Saat: 20:08)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyla ilgisiz olabilir ancak fikir beyan etmek istedim. American Crew Pomade saç şekillendirici aldım, gayet memnunum. Saçımı daha klasik modelde kullandığım için (classic taper diyorlar, benim berber eski zaman saçı olarak adlandırıyor) benim için gayet uygun bir ürün oldu.

1zguz5e.jpg

Mad Men çıktığından beri eski modeller geri geldi. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(11/05/2015, Saat: 09:41)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mad Men çıktığından beri eski modeller geri geldi. Big Grin

Üstadım herkes pompadour geziyor bu aralar Big Grin
Acta est fabula, plaudite.
(11/05/2015, Saat: 09:41)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mad Men çıktığından beri eski modeller geri geldi. Big Grin

Nokta atis. Ben de bir ara short taper yaptiracagim yaz icin, yanlari kisaltip pomadi vurmam yeterli olacak Smile
Sac bakiminda da gelenekseli kesfettigimiz sekilde isin dogrusunu bulsak guzel olurdu.Ben dalan antik lavantali sabun kullaniyorum sacimda hafif kurutmasi disinda bir sikinti yok kasinti vs kesinlikle yok zaten.Kimisi sabun kullanmayin saci inceltiyor kiriyor diyor bu gidisle suyla durulayip cikacam sadece Big Grin
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Uzun yıllardır sadece otacı kükürtlü çam katranlı sabun. Ayda bir defa sirke/su karışımı ile durulama. Yine ayda bir defa defne-badem-hint yağı karışımı. Seboreik dermatitten dolayı uzun yıllarıdır bu şekilde bakım uyguluyorum. En son ne zaman jöle kullandığımı unuttum zaten saçlar mütemadiyen 3 numara. Ama en çok etki eden kullanılan şebeke suyu olduğunu bir çok defa deneyimledim.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: