Gillette platinum
(12/04/2020, Saat: 20:56)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette platinumun ve diğer Gillette'lerin  baskı değişimi ile birlikte ya da farklı üretim zamanlarında  karakteri de değişiyor galiba. Benim şimdiye kadar gördüğüm 4 farklı Platinum  var.

1. Versiyon  beyaz üzeri mavi yazılı ve mürekkep baskılı olan eski versiyon, şu video da Mauro kullanıyor. Ben kullanmadım.
https://www.youtube.com/watch?v=t1THBMz0jRE

2. Versiyon lacivert Gillette yazılı ''i'' nin noktası yuvarlak olan ve mürekkep baskılı. bunu iki farklı satıcıdan aldım. Akıcı, keskin güzel bir jilet. Ken burada kullanıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=CcdPAQ695SQ

3. Versiyon lacivert Gillette yazılı ''i'' nin noktası yuvarlak olan ve mürekkep baskısız, lazer baskısız en azından bir yüzünde, ya da ben göremedim, Kai gibi olan. Mauro burada (3.25) kullanıyor ben kullanmadım.
https://www.youtube.com/watch?v=nTWr0PDhsn4

4. Versiyon en son versiyon ''i'' noktası yuvarlak olmayan tek tarafında lazer baskılı olan. Burada Raif Bey kullanıyor. Ben de de mevcut, şu an için 1 kez kullandım. Biraz daha kullandıktan sonra yorumlamak doğru olur. Şu an için öncekinden farklı bir karakterde geldi bana.
https://www.youtube.com/watch?v=ixUrurEiZhQ

Elindeki farklı baskı platinumlardan olup  aynı tıraşta  karşılaştırabilecek komşular yorumlarlar ise güzel olur.

2 yi uzun zamandır ben de kullanıyorum. impa dan almıştım. Daha önce polsilver kullanıyordum ondan daha iyi çıktı. bu kadar affedici ve keskin başka jilet kullanmadım. ama dediğim gibi, lacivert Gillette yazılı ''i'' nin noktası yuvarlak olan ve mürekkep baskılı olan. maalesef gilette lazer baskılı ürünler öncekilerden kötü çıkıyor. o yüzden onları almıyorum artık, ama impadan aldığım seriyi bulursanız kaçırmayın
(15/04/2020, Saat: 21:49)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün yeni paket platinum ile istediğim uyumu yine yakalayamadım. Diğer tıraşta da bunda da sıfır jilet kullandım. Tıraş ederken biraz kazıma hissi var sanki. Karakteri biraz kırmızı gillette stainless olana doğru kaymış. Çekiştirme yok ama akıcılık istediğim gibi değil. Birkaç sefer daha denemek istiyorum. Sonra netleşir.

İkinci kullanışta çok akıcı oluyor.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
(15/04/2020, Saat: 21:53)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 yi uzun zamandır ben de kullanıyorum.  impa dan almıştım. Daha önce polsilver kullanıyordum ondan daha iyi çıktı. bu kadar affedici ve keskin başka jilet kullanmadım. ama dediğim gibi, lacivert Gillette yazılı ''i'' nin noktası yuvarlak olan ve mürekkep baskılı olan. maalesef gilette lazer baskılı ürünler öncekilerden kötü çıkıyor. o yüzden onları almıyorum artık, ama impadan aldığım seriyi bulursanız kaçırmayın

Mürekkep baskıdan lazere geçince karakter değişimini perma sharp ta daha belirgin ve sarı 7 oclock jilette farketmiştim. Forumda da konuşulmuştu, siz de farketmişsiniz. Galiba Platinum da da  böyle bir durum var. Biraz daha kullanınca anlaşılır.

(15/04/2020, Saat: 22:00)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkinci kullanışta çok akıcı oluyor.

Mürekkep baskılı olanı 3 tıraşa kadar rahat kullanıyorum, bunu da denerim. Belki 2. kullanımda değişir.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
Elimdeki 1 nolu 2017 üretimi İmpa Ticaret 2 nolu 2018 ABD piyasası için üretildiği söylenen ve 3 nolu 2019 Toptantr den aldığım jiletlerin görsel karşılaştırması.İlgilenenler için ekliyorum.

1-mpa-2-Amerika-Pazar-3-Toptan-TR.jpg
Amerika-Pazar-in.jpg
IMG-1374.jpg
IMG-1375.jpg
IMG-1376.jpg
IMG-1377.jpg
IMG-1378.jpg
IMG-1379.jpg
mpa-dan-Al-nan.jpg
Toptan-TR-den-al-nan.jpg
(18/04/2020, Saat: 20:46)Ibra35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimdeki 1 nolu 2017 üretimi İmpa Ticaret 2 nolu 2018 ABD piyasası için üretildiği söylenen ve 3 nolu 2019 Toptantr den aldığım jiletlerin görsel karşılaştırması.İlgilenenler için ekliyorum.

Komşum kullanımını da yorumlar mısın?
Toptantr den aldığım GP benim için harika bir deneyim oldu. Öncelikle sabun olarak Artistry ve vegan Fleuron kullandım. Elimdeki makinalarımın hepsiyle birer gün olmak üzere sırasıyla R41,Parker 68s, Fatip Piccolo, haward, Ej. De89 kullandım. Keskinlik olarak Feather veya GSB gibi çok keskin değil ancak akıcı şekilde kesim yapacak kadar keskin. En ufak bir takılma veya atlama yaşamadım. GP son derece affedici ve konforlu bir jilet. Her kullandığım makinayla sorunsuz pürüzsüz bir tıraş oldum. Agresif makinalarla çok yakın bir kesimi var mild makinalarda ise atlamadan temiz bir tıraş olabildim. Jileti ömrünü test etmek için sekiz tıraşımda kullandıktan sonra attım. Son tıraşında dahi tahriş yapmadı ancak keskinliğinde azalma hissettim. Benim için 6 tıraşta performans kaybı yaşamadan kullanılabilir. En sevdiğim polsilverin tahtına aday olacak sanırım. Hiç kullanmadan yorumlara bakarak iki kartela aldığım bu jilet tam bana göre üretilmiş. Çok memnun kaldım. Platinum kaplamalı jilet kullanan arkadaşlara tavsiye ederim.
g5V9yA.jpg

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Geleneksel tıraştaki en güzel anlardan birisi de, daha önce deneyip verim alınamayan bir jiletin bir başka aletle uyum sağladığında hissedilen mutluluk anı bence. Gillette Platinum benim için öyle oldu. Daha önceki birkaç denememde memnun kalmamıştım ama bugün Rockwell 6C'nin 4 numaralı plakası (ilk perdede kullandım) ve 3 numaralı plakası (ikinci perdede ve sonraki rötuş perdesinde kullandım) ile çok iyi uyum sağladı. Ve bu durum beni çok mutlu etti Smile
So far so good..
(26/04/2020, Saat: 21:19)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraştaki en güzel anlardan birisi de, daha önce deneyip verim alınamayan bir jiletin bir başka aletle uyum sağladığında hissedilen mutluluk anı bence. Gillette Platinum benim için öyle oldu. Daha önceki birkaç denememde memnun kalmamıştım ama bugün Rockwell 6C'nin 4 numaralı plakası (ilk perdede kullandım) ve 3 numaralı plakası (ikinci perdede ve sonraki rötuş perdesinde kullandım) ile çok iyi uyum sağladı. Ve bu durum beni çok mutlu etti Smile
Sıhhatler olsun. GP leri stoğa devam o zaman.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(26/04/2020, Saat: 22:04)tarkaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun. GP leri stoğa devam o zaman.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler abi.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
Simdiye kadar kullandigim en guzel jilet oldugunu soyleyebilirim. R89, R41 ve WS classic makineleri ile kullanma imkanim oldu ve uc makine ile de cok basarili sonuclar aldim. Jiletin premium bir kesim hissiyati var, tiras esnasinda farkli oldugunu direkt hissettiriyor. Hem cok konforlu hem de cok keskin, o kadar keskin ki makinede jilet olup olmadigini kontrol etmeniz gerekebiliyor Smile. Cunku kendini hissettirmeden gectigi yeri nazikce supurup goturmus oluyor. Ayni jilet ile oldugum gunluk tiraslarda 4-5 tiras boyunca performans kaybi yasamadim diyebilirim. Benim icin stok yapilasi bir jilet

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,630 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 186,684 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 681,407 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,496 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,156 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,342 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,108 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,403 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 538,901 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,658 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: