Gillette platinum
Çok çok konforlu bir jilet bu konfor ne kadar sürecek göreceğiz sarıdan sonra konforu çok daha güzel geldi sarı hırçın bu çok daha yumuşak başlı .Tavsiye ederim. Dayanıklı çıkarsa stoklanır bence.yakınlık bakımından sarıda 1-1.5 seviye aşağıda
BU sabah R89 ile kullandım, konforlu bir jilet ancak 7 O'cloks sarı ve yeşil kadar keskin değil sanırım. Konforlu olması sebebi ile de 10 TL verilmez sanırım, F/P olarak Rapira swedish, voshkod, Rapira Platinum Lüx ilk sırada benim için.
Karışmasın diye ayrı yazıyorum İmpadaki platinum gri paket, birde bunun mavi paket olanı var arasında ki fark nedir acaba?
(19/08/2019, Saat: 17:16)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Karışmasın diye ayrı yazıyorum İmpadaki platinum gri paket, birde bunun mavi paket olanı var arasında ki fark nedir acaba?

bende merak ediyorum ikisi farkı jiletlermi, yoksa ülkeye göre pazarlama amaçlımı. son tıraşımı beyaz zemin üzeri gri yazılı olan paketli jilet ile oldum müthiş yanma yaptı
Bu sitede gillette platinum en keskin jilet olarak belirlenmiş. Bence sarı paketden bı tik az keskin ama daha konforlu. Kafamı karıştıran bu adamlar çok tecrübeliler böyle bi hata yapmazlar. Ben bu jileti rocca ile haftanın 3 günü kullanıyorum 2 günde r89. acaba bilmeden cildimi mi yoruyorum?. Eğer benim gibi gür ve sık olmayan sakalınız varsa kesinlikle denemenizi tavsiye ederim. F/p ürünü değil ama çok güzel jilet. Bu günlerde forum da konuşulan rapira swedish supersteel bu jilete yakın bı tıraşı var.(keskinliği bı tık düşük). Kullandiklarim arasında en yakın alternatif olarak bu jileti görüyorum.
Not: acemi değerlendirmesidir.

VIA_A3_Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
4fa270d641d730bfd07245b9be9e8c20.jpg
1 haftadır bu jiletle tıraş oluyorum. İmpadan birşeyler alırken 1 kutu atmıştım siparişe. 2 yıldır sadece Polsilver kullanıyordum. Son 8 paket kalınca alternatif arayışına girdim. Sakalım sert, yüz hassas.
Denediklerim.
Muhle (keskin değil, konforlu)
Gilette yeşil ( ne keskin ne konforlu)
Gilette sarı ( Keskin ama polsilver değil )
Balzano ( Tahrişe meyilli )
Astra mavi ( keskin, konfor kötü)
Crystal ( keskin ama tıraş sonrası sakalda batma)
Personna mavi ( keskin değil)
Wizamet polsilver ( çok çok keskin, çok konforlu)

Nihayet bu Gillette platinum u denedim

İlk tıraşta jilet akıp gitti. Polsilverden daha konforlu geldi. Çok şaşırdım. 1 hafta boyunca denedim. İnanılmaz ama polsilver dan daha iyi geldi, özellikle boyun ve çene altında akıp gitti resmen.
Yalnız rahat akmasına kanıp nasıl olsa birşey yapmaz demeyin sağlam keskin ve 3 tıraş boyunca da keskinliği aynen sürüyor.

Tıraş sonrası cilt çok güzel oluyor ve sakallar güzel çıkıyor. Polsilver iridium dan daha iyi bir jilet bulmayı beklemiyordum. Bir de keserken sesi duyuyorsunuz ve ayrı bir keyfi oluyor.

Cumartesi impadan iki kartela sipariş verdim. 2017 üretimiydi. Gillete markalarda yeni üretimleri pek beğenmiyorum, o yüzden impadan aldım. Bunun bir de mavi paketi var, onu bilmiyorum.

2 yıl sonra yeni favorim bu. Bu jiieti bu güne kadar denememem de ilginç.
Bir kutu denemelik bu jiletten almıştım. Bugün deneyeyim dedim. Diğer tüm koşullar sabitken jileti denedim. Tıraş esnasında bol çekiştirme, takılma yaşadım. Sakallarım sık ama çok sert değildir. 10 tl lik bir jiletten bunu beklemezdim ama asıl ilginci tıraştan sonrasında. Yüzüm mermer gibi pürüzsüz ve nokta tahriş yok. Aynı ekipmanlarla perma sharp yağ gibi akıyordu ama tıraş sonrası çok kaşıntı yapıyordu.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
Permasharp ın yeni serisinde şahsen kaşıntı yaşamadım hocam. Aklınızda olsun

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ToptanTR sitesinden sipariş verme öncesi denemek için Yeşil O'Clock ile birlikte aynı anda tıraş oldum Rocca ile ancak farkları yok gibi geldi. Her ikisi de güzel tıraş verdi. Bir kartela almak lazım hazır fiyatlar uygunken.
Futur'de kulandım.
Şu ana kadar futurde kullandığım en iyi jilet. Sarı sharp edge dahil.
Çenemin altı biraz hassas sanırım, keskin olmayan jiletler jileti bükmeyen aletlerde çekme yapıyor. Futur bunu azaltıyor ve neredeyse jilet seçmiyor ama platinum ile bugün 2. Geçişte çıkış yönünün tersine aldım ve boynum hala tahriş olmadı.
3-5 karton stoklayacağım gibime geliyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,694 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 187,707 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 686,481 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,980 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 105,650 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,514 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,470 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,499 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,158 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,695 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: