Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri
(20/03/2016, Saat: 16:35)inter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yahu kardesim bole birsey olurmu sınır koysunlar raziyim da nedir arkadas tamamen yasaklamak...urunler dibimize kadar gelmis alamiyoruz satici diil yiyiciyiz diye bagirmak istiyorumSmile))

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Yiyiciz" Big Grin Big Grin Big Grin
Su konuda avukat olan varsa aramizda anayasa mahkemesi bireysel başvuru vs hakkimiz yok mudur?! Nasil tumden yasak koyabilirler yurt disi alisverise..en azindan belli bir kota koyulabilir onu anliyorum ticaret yapanlar icin ama tumden yasak konulmasini kozmetik vesaire dogru bulmuyorum..bir caresi olmali kanimca.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhabalar,

Dün itibarı ile tıraş dışı bir paket nedeniyle uzun bir süreden sonra ilk defa "gümrüğe paketi takılanlar" ekibine dahil oldum Smile Prosedür hakkında biraz bilgi vermek istedim.

İstanbul'da düz posta gönderileri UKİM'e gidiyor. Araba ile de gidebilirsiniz tabi ama metro ile ulaşımı tavsiye ederim. Herhangi bir metro ile Yenikapı
,Yenikapı > Kirazlı, ardından kirazlı ücretsiz aktarması ile İkitelli Sanayi durağına ulaşabiliyorsunuz. Durağın 200 metre ilerisinde sanayi sitesi içerisinde PTT'nin koca binası var, kime sorsanız gösteriyor zaten.

Burada danışmaya kimlik ve size gelen yazıyı veriyorsunuz. Sıranız gelince çağırıyorlar. 2 Görevli ile birlikte paketiniz açılıyor ve içeriği (ve fiyatları) hakkında bilgi veriyorsunuz. Gönderici şahıs ise ve paketten fatura çıkmamışsa içeriğin fiyatına çok takılmıyorlar (ancak yine de araştırıyorlar) . 5 lira 10 kuruş gümrüğe sunum bedelini vezneye yatırıp paketinizi alıyorsunuz.

Ben sakin bir vakitte gittiğim için tüm bu işlemler (yol hariç tabi) 10 dakika sürdü. Gümrük görevlileri beklediğimden çok daha ilgili ve bilgiliydi. Neden incelemeye aldıklarını (gece parlayan toz boya alarm vermiş ) ve bir dahaki sefere takılmaması için ne yapmam gerektiğini (postayla şüpheli kimyasallar göndermeyin veya paketin etiketi daha detaylı ve okunur olsun) anlattılar.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Merhaba,
İngiltere'den arkadaşım gelcek onumuzdeki ay buradan bazı traş ekipmanları ve kozmetik ürünlerini getirmesi ricasında bulunacam.Kendisi nerden ne alınır konusunda pek bilgi sahibi değil forumdan 'https://connaughtshaving.com' isimli siteyi keşfettim buradan urun almayi dusunuyorum.
Arkadaşim kasaba gibi bir yerde yasiyor bu urunleri market yada avmde bulabileceğini dusunmuyorum bu nedenle online sitelerden alisveriş daha mantıklı geldi bana sizce de oyle midir?
Eğer öyleyse hangi online siteleri onerebilirsiniz geniş ürün yelpazesi ve makul fiyat anlaminda.
İngiletere'den bu sekilde yani kargo disinda Yolcu Beraberinde Eşya kapsaminda urun getiren oldu mu?
Havalimaninda ne gibi sorunlar cikabilir.
Yolcu Beraberinde Getirebilecek Eşyalar konusunda bakanlar kurulu karari var bunun ek-9 listesinde kozmetik urunler sinirli sayida belirtilmiş 600 ml gecmeyecek parfum ve 5 adet kozmetik urun seklinde hatirliyorum, gumruk isleyisi bazen sorunlu olabiliyor malum.
Bu arada krem sabun losyon ve jilet siparisi planliyorum.
Tecrubeleriniz ve bilginiz varsa paylasırsaniz cok sevinirim
@"ZÜLFİKAR" komşum şu başlıkta bir çok sorunuzun cevabını bulabilirsiniz; http://www.geltir.com/showthread.php?tid=11365

Marketlerde ürün bulması zor olacaktır. O nedenle en iyisi online sipariş.

Bir de önemli bir detay, ürünleri getirecek kişi, bu ürünleri mutlaka valize koyup uçağa vermeli. Kabine almamalı. Diğer 600ml - 5 kozmetik hususunda bilgim yok ancak, linkini verdiğim başlıkta da yazılmıştı, bu tamamen şans işi.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(15/12/2020, Saat: 01:59)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"ZÜLFİKAR" komşum şu başlıkta bir çok sorunuzun cevabını bulabilirsiniz; http://www.geltir.com/showthread.php?tid=11365

Bir de önemli bir detay, ürünleri getirecek kişi, bu ürünleri mutlaka valize koyup uçağa vermeli. Kabine almamalı. Diğer 600ml - 5 kozmetik hususunda bilgim yok ancak, linkini verdiğim başlıkta da yazılmıştı, bu tamamen şans işi.

Tesekkurler komsum forumu taradım ama gozden kaçmis demek.:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sabun kabı ve sample kabı firmaları Soner 0 2,178 17/05/2019, Saat: 12:40
Son Yorum: Soner
  Sabun Kabı Migros muratti 7 12,538 23/02/2019, Saat: 16:20
Son Yorum: Zeyes
  Almanyadan sabun tavsiyesi Cheesepants 21 16,212 04/01/2019, Saat: 00:26
Son Yorum: Serjames
  GÜMRÜK SINIRI 22 EURO YA DÜŞÜRÜLÜYOR izbe 15 7,968 06/06/2018, Saat: 23:54
Son Yorum: dikdik_s
  Süer Kozmetik - Rasoir Sabre France Kubilay 53 39,606 27/09/2016, Saat: 17:27
Son Yorum: cbaytan
  doa kozmetik ohtararan 39 38,886 24/03/2015, Saat: 02:31
Son Yorum: Bruce
  Gümrük'te takılan ürünler? padcom 11 15,665 14/06/2014, Saat: 09:56
Son Yorum: impaticaret
  Migros'un Arko sabun için yaptığı yenilik ve rossman kazimdikici 3 7,506 26/04/2013, Saat: 22:50
Son Yorum: candova
  Traditionalshaving + gümrük sorunları mı? ohtararan 1 5,951 26/04/2013, Saat: 17:31
Son Yorum: ohtararan
  Merkur HD 34c ve Tabac Sabun siparişi verdim. (ÜRÜNLER ELİME ULAŞTI.) ilkerxxx 41 52,013 03/12/2012, Saat: 22:50
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: