Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri
Standart kargo seçin hocam
Sahsen alışverişlerimin neredeyse %90ını online olarak yapıyorum, ama yurtici, ama yurtdışı.
Bir sürü siteden alısveris yapıyorum ama nedense bastan beri bu amazon a ısınamadım.
Belkide herseyi usulune uygun yapıyor diyedir, ebay de satıcıdan rica ediyorum babacım sunu oyuncak veya hediye olarak gonder diyorum, bazısı kabul etmiyor cogu kabul ediyor, boylece gumrukte sorun pek yasamıyorum. Hic unutmam, Yoshimura egzoz soylemistim motosiklete, 450Usd dı, dedim kesin takılacak ama goze almıstım. Kucuk kutu icinde evime kadar gelince cok sasırmıstım. Bu tarz seyler amazonda olmadıgı icin ben sevemedim amazonu
(11/03/2016, Saat: 20:06)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İade etsin. Para iadenizi alın ve yeniden sipariş verin. En temiz yöntem budur. Kargo olarak da her zaman en uygun fiyatlı opsiyonu kullanın.

Cevabınız için teşekkürler. Amazon'da chat vasıtasıyla müşteri hizmetleriyle konuştum, ürünlerin yasaklı olmadığını belirttim. Kargo firmasına ürünü Amazon'a iade etmemelerini ve adresime göndermelerini ilettiklerini bildirdiler. Kargoda şimdilik bir değişiklik gözükmüyor. Dhl'den ağızı yanan çok olduğu için en uygun olan i-parcel'i seçmiştim, daha önce sorun olmadı ancak bu siparişte ilk kez böyle bir problemle karşılaştım.

(11/03/2016, Saat: 20:08)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Standart kargo seçin hocam

O sebeple i-parcel'i seçmiştim hocam, i-parcel Ups'in bir parçası oluyor.

(11/03/2016, Saat: 20:15)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sahsen alışverişlerimin neredeyse %90ını online olarak yapıyorum, ama yurtici, ama yurtdışı.
Bir sürü siteden alısveris yapıyorum ama nedense bastan beri bu amazon a ısınamadım.
Belkide herseyi usulune uygun yapıyor diyedir, ebay de satıcıdan rica ediyorum babacım sunu oyuncak veya hediye olarak gonder diyorum, bazısı kabul etmiyor cogu kabul ediyor, boylece gumrukte sorun pek yasamıyorum. Hic unutmam, Yoshimura egzoz soylemistim motosiklete, 450Usd dı, dedim kesin takılacak ama goze almıstım. Kucuk kutu icinde evime kadar gelince cok sasırmıstım. Bu tarz seyler amazonda olmadıgı icin ben sevemedim amazonu

Türkiye'ye gönderim yaptıkları ürünlerde hiçbir sıkıntı yaşamadım. Müşteri hizmetleri açısından dünyadaki en iyi firma olabilir. Tabii 75 euro üzeri ürün alıyor ve gümrüğe takılmak istemiyorsanız ebay daha avantajlı, ben de Kindle Paperwhite'ı ebay'dan almıştım, Amazon'un ürettiği bir ürün olmasına rağmen.
Kolay kolay amazon'u tercih etmiyecem artik malesef iki kere siparis edip iade etmek zorunda kaldim bizim gumruk engelleri sebebiyle amazon'da sorun yok sorun bizde cikiyor..

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
I-parcel kargoyu iade etmiş tüm yazışmalara rağmen, cihankeskin hocamın dediği gibi, en iyisi yeniden sipariş vermek olacak herhalde.
Arkadaşlar beard oil veya beard balm alsam gümrükte sorun yaşar mıyım? Amazon tr ye pek göndermiyor bu ürünleri. Ebayde de çok fazla çeşit yok.
@salvador.deli , bizlerin alışveriş yaptığı tıraş malzemesi satan sitelerde bu ürünler de mevcut. Ayrıca Proraso ürünleri arasında da beard oil var. Türkiye'den Proraso beard oil tedarik edebilirsiniz. Yurtdışından da tedarik edebileceğiniz yerleri forumda arama yaparsanız bulursunuz. Paketiniz yüklü olmazsa kolay kolay gümrükte kalmaz ama gümrük işi şans işi.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bu arada bir gumruk memurunun guncel bir yorumunu gordum gecenlerde. Subat 2016 itibariyle gumruklerde mufettislerin teftiste oldugunu ve bu yuzden tipki iki yil onceki gibi kus ucurtmadiklarini soyluyordu. Sanirim bu sebeple benim de bu ay abd den gelen iki paketim gumruge takildi.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
(15/03/2016, Saat: 23:40)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada bir gumruk memurunun guncel bir yorumunu gordum gecenlerde. Subat 2016 itibariyle gumruklerde mufettislerin teftiste oldugunu ve bu yuzden tipki iki yil onceki gibi kus ucurtmadiklarini soyluyordu. Sanirim bu sebeple benim de bu ay abd den gelen iki paketim gumruge takildi.

Üstad vallahi bana denk gelmedi. Tamamen şans.
Acta est fabula, plaudite.
Yahu kardesim bole birsey olurmu sınır koysunlar raziyim da nedir arkadas tamamen yasaklamak...urunler dibimize kadar gelmis alamiyoruz satici diil yiyiciyiz diye bagirmak istiyorumSmile))

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sabun kabı ve sample kabı firmaları Soner 0 2,178 17/05/2019, Saat: 12:40
Son Yorum: Soner
  Sabun Kabı Migros muratti 7 12,538 23/02/2019, Saat: 16:20
Son Yorum: Zeyes
  Almanyadan sabun tavsiyesi Cheesepants 21 16,210 04/01/2019, Saat: 00:26
Son Yorum: Serjames
  GÜMRÜK SINIRI 22 EURO YA DÜŞÜRÜLÜYOR izbe 15 7,967 06/06/2018, Saat: 23:54
Son Yorum: dikdik_s
  Süer Kozmetik - Rasoir Sabre France Kubilay 53 39,604 27/09/2016, Saat: 17:27
Son Yorum: cbaytan
  doa kozmetik ohtararan 39 38,884 24/03/2015, Saat: 02:31
Son Yorum: Bruce
  Gümrük'te takılan ürünler? padcom 11 15,665 14/06/2014, Saat: 09:56
Son Yorum: impaticaret
  Migros'un Arko sabun için yaptığı yenilik ve rossman kazimdikici 3 7,506 26/04/2013, Saat: 22:50
Son Yorum: candova
  Traditionalshaving + gümrük sorunları mı? ohtararan 1 5,950 26/04/2013, Saat: 17:31
Son Yorum: ohtararan
  Merkur HD 34c ve Tabac Sabun siparişi verdim. (ÜRÜNLER ELİME ULAŞTI.) ilkerxxx 41 52,013 03/12/2012, Saat: 22:50
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: