Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri
1.Sabun,krem,balm,splash gibi kozmetik ürünlerin gümrükten geçmesi tamamen şans ve paketi kontrol eden görevlinin o anki durumuna bağlıdır.
Bir başkasının paketi gümrükten geçer fakat sizinki takılabilir.Şansına küs ! Şans işte !

2.Kozmetik yada sakıncalı damgası yiyen paket gümrük tarafından açılırken ve geri gönderilirken epey hasar alıyor.Satıcıya ulaşan ürünler zarar görebiliyor.Satıcı paranı refund etse bile artık TR ye kozmetik yollamıyor. G&C bir epey zor durumda kaldı bir dönem.G&C ye Kozmetik ve jilet göndermelerinin bizim gümrük olaylarından dolayı sakıncalı olduğunu yazdım.

3.Gümrükçe göndericiye iade edilen paket satıcıya ulaştığında paranızın tamamını alırsınız.Alış veriş yaparken verdiğiniz kargo ücreti ''iade yada geri gönderim '' ücretini de kapsar.
İhtilaf üstad olayı özetlemiş. Ben bir iki noktaya daha parmak basayım.

Ürününüz kozmetik olmasa bile gümrüğe takılabilir. Gümrük işi İhtilaf üstadın' da belirttiği benim de defalarca papağan gibi tekrarladığım üzere "şans" işidir. Normalde sorunsuz geçmesi gereken bir ürün gümrüğe girerse hakkınızı arayabilirsiniz bir şekilde o ayrı mesele.

Bir de İhtilaf üstadın belirttiği üçüncü madde bir kanun maddesi gibi algılanmasın. Satıcı "paranı vermiyorum buyur elinden geleni yap" derse elinizden hiçbir şey gelmeyecektir, bunu da belirteyim. Burada önemli nokta arada eğer Paypal, Ebay vb.. aracı kurum varsa etkili rol oynamalarıdır (etkili rol diyorum bakın, etki oranı %99 diyelim)
Haydi hayırlı tıraşlar...
Bu riske girmemek en mantıklısı galiba. İmpa ürünleri yeter de artar ortalama kullanıcıya.
satılık ilanlarım: http://www.geltir.com/thread-5888.html
Gifts and care den kren,balsam ve sabun almak istiyorum ben de.İmpa da olmayan ürünler.Bu zamanda bu siteden alışveriş yapan var mı?ya da etiketi farklı yazdırsam yine de sıkıntı yaşar mıyım?
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
@Saltuk komşum. Kozmetik işi her zaman muamma. Tamamı ile şansınıza kalmış. Tek yapacağınız siparişi verip dua etmek. G & C e de pakete Shaving Equipment yazmasını söyleyebilirsiniz. Ben öyle yazdırıyorum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Ben "bir şey yazmayın" diyorum, bana sadece isimle geliyor Wink.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Cesaretimi toplayinca vereyim siparisimi o zmn SmileNelerle ugrasiyoruz hale bakin Smile
Ekleme yapayim:  gumrukte gecirmek istemediklerinde yapilacak islemler neler? Yazilanlari okudum ama tam anlayamadim. Ve de islemler icin paketin geldigi gumruge mi gitmem lazim?
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Yurtdışından sabun, krem vb. kozmetik ürün siparişlerinde gümrük problemlemi yaşanıyor mu?
(09/10/2015, Saat: 14:26)Watercuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yurtdışından sabun, krem vb. kozmetik ürün siparişlerinde gümrük problemlemi yaşanıyor mu?

Yurtdışından kozmetik ürünlerinin girişi yasak normalde hocam. Krem ve ya sabunlar çoğu zaman kozmetik olarak değerlendirilip geri yollanıyorlar.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
17.10.15 tarihinde verdiğim G&C siparişim anca elime geçti. Siparişimi verirken bana yardımcı olan @btoprak hocama teşekkür ederim.

212sm69.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sabun kabı ve sample kabı firmaları Soner 0 2,195 17/05/2019, Saat: 12:40
Son Yorum: Soner
  Sabun Kabı Migros muratti 7 12,583 23/02/2019, Saat: 16:20
Son Yorum: Zeyes
  Almanyadan sabun tavsiyesi Cheesepants 21 16,403 04/01/2019, Saat: 00:26
Son Yorum: Serjames
  GÜMRÜK SINIRI 22 EURO YA DÜŞÜRÜLÜYOR izbe 15 8,067 06/06/2018, Saat: 23:54
Son Yorum: dikdik_s
  Süer Kozmetik - Rasoir Sabre France Kubilay 53 39,852 27/09/2016, Saat: 17:27
Son Yorum: cbaytan
  doa kozmetik ohtararan 39 39,210 24/03/2015, Saat: 02:31
Son Yorum: Bruce
  Gümrük'te takılan ürünler? padcom 11 15,741 14/06/2014, Saat: 09:56
Son Yorum: impaticaret
  Migros'un Arko sabun için yaptığı yenilik ve rossman kazimdikici 3 7,519 26/04/2013, Saat: 22:50
Son Yorum: candova
  Traditionalshaving + gümrük sorunları mı? ohtararan 1 5,964 26/04/2013, Saat: 17:31
Son Yorum: ohtararan
  Merkur HD 34c ve Tabac Sabun siparişi verdim. (ÜRÜNLER ELİME ULAŞTI.) ilkerxxx 41 52,308 03/12/2012, Saat: 22:50
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: