JAGUAR
Merhabalar, bir sitede Jaguar 236 hakkında "doğal kıl ve sentetik kıl karışımı" yazdığını okudum. Bu doğru mudur? Ben bu fırçayı salt domuz zannetmiştim ve alacaktım fakat sentetik karışımı ise almaktan vazgeçeceğim.
Till the break-in, use the cheap cream.
(04/10/2021, Saat: 01:12)thatwickerhat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, bir sitede Jaguar 236 hakkında "doğal kıl ve sentetik kıl karışımı" yazdığını okudum. Bu doğru mudur? Ben bu fırçayı salt domuz zannetmiştim ve alacaktım fakat sentetik karışımı ise almaktan vazgeçeceğim.

Merhaba komşum,
236 serisi tamamen domuz kılından. Natürel serisi dediği Rodeo'larda az da olsa sentetik karışık, bir de sentetik oranı daha yüksek olan mix serisi var. Firmanın kendi internet sayfasından ürünlerini inceleyebilirsiniz: http://www.teknikfirca.com/urunler/tiras-fircalari.aspx
Burada Büyük, orta ve küçük boylar tamamen domuz kılı, diğerleri de sentetik ve domuz karışımı.
"Her şeyin bir şeyi vardır."
@"V4Vamık" Naturel serisi Rodeo'larda önceden sentetik kıl yoktu. Naturel denilmesinin nedeni sapların boyasız, naturel görünümde olması. Siz yakın zamanda mı gördünüz sentetik karışık Rodeo fırçaları?
(04/10/2021, Saat: 15:22)V4Vamık Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşum,
236 serisi tamamen domuz kılından. Natürel serisi dediği Rodeo'larda az da olsa sentetik karışık, bir de sentetik oranı daha yüksek olan mix serisi var. Firmanın kendi internet sayfasından ürünlerini inceleyebilirsiniz: http://www.teknikfirca.com/urunler/tiras-fircalari.aspx
Burada Büyük, orta ve küçük boylar tamamen domuz kılı, diğerleri de sentetik ve domuz karışımı.

Jaguar Sakal Fırçası 236

Tamamen el yapımı olan ve dünyanın en kaliteli yapıştırıcışarıyla monte edilen tıraş fırçası.

Küçük boyutu sayesinde taşıması ve saklaması çok kolay.

Ahşağ Saplı, Doğal Kıl ve Sentetik kıl karışımı kullanılmıştır.

Jaguar Sakal Fırçası 1071
Tamamen el yapımı olan ve dünyanın en kaliteli yapıştırıcışarıyla monte edilen büyük boy tıraş fırçası.

Taşıması ve saklaması çok kolay.

Ahşap saplı ve %100 doğal kıldan imal edilmiştir.  

Profesyonel kullanımlar ve evde kullanım için idealdir.

Yüksek kalitede iyi köpüren kıl yapısına sahiptir.

Kılları dökülmez.

Tablası çıkmaz, uzun yıllar rahatça kullanabileceğiniz bir üründür.

Profesyonel kullanımlar ve evde kullanım için idealdir.

Yüksek kalitede iyi köpüren kıl yapısına sahiptir.

Kılları dökülmez.

Tablası çıkmaz, uzun yıllar rahatça kullanabileceğiniz bir üründür.

Demem o ki bilmiyorum, yine yarın bir arayıp tasdik etmiye çalışırım fakat gördüğüm kadarıyla daha fiyatça alt segment fırçalarda sentetiğe gidilmiş olabilir. Geçen gün Eminönü, altın horoz fırçadayken dükkânın sahibi olan amca fiyatların çok arttığından ve domuz işlerinin yavaş yavaş kaybolup sentetiğe döndüğünden bahsetmişti ama jaguar'ın biraz daha ismi olduğu için ihtimal vermemiştim.
Till the break-in, use the cheap cream.
Jaguar fırçaları masaj etkisi sebebiyle her zaman semoguelardan üstün tutmuştum. Bu kişisel beğeni ve hissiyatla ilgili bir durum olduğu için herkesin farklı düşüncesi olabilir ancak son edindiğim 117/24 beni hayal kırıklığına uğrattı. Her ne kadar görmeden online olarak almış olsam da ayıkladığım şeffaf ve ters kıl sayısı 2 haftada maalesef 100 adetin üzerinde... Siyah kıllara dokunmadım bile... Mevcut kalan kılların çatallanması fena değil. Ve hala her köpürtmede 4-5 adet kıl döküyor. Partinin en kötüsüne mi denk geldim acaba
Jaguar 771k modelini kullanıyorum.biraz sert sanki.bu fircada domuz kılı mi yüzde yüz yoksa miks mıdır bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim
Jaguar 236 fırçam var tıraş kremi ile yüzde köpürtme değilde tıraş sabunu tasta köpürteceğim zaman kullanıyorum. Sert fırça daha iyi köpürtme yapıyor fakat domuz kılı fırçalar arasında en yumuşak bana 236 geliyor.
 Tıraş aleti
Hala satilip satilmadigini bilmemekle birlikte Jaguar 338'i denemenizi tavsiye edebilirim. 236 serinin en sert ( kisa olmasindan dolayi) fircasidir. Alternatif olarak 604 veya iyo bir 1056 tavsiye ederim. Ama Geltir icin yapılan ozel firca hepsinden ote diyebilirim.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(27/06/2022, Saat: 00:59)Murat62 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jaguar 771k modelini kullanıyorum.biraz sert sanki.bu fircada domuz kılı mi yüzde yüz yoksa miks mıdır bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

Bende de 1949 modeli var. Bahsettiğiniz fırça ile aynı özelliklere sahip. Sentetik Domuz karışımı diye biliyorum. Sertlik konusunda katılıyorum.
Yabancı fircalari kullaninca onlarla arasinda dağlar kadar fark var ne yazik ki hissiyat olarak..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jaguar 1071 Niko 78 55,066 08/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: speedline
  Jaguar 771 professional Gens_darmes 45 23,233 24/04/2023, Saat: 11:41
Son Yorum: Mecanica
  Jaguar Fırça - Geltir Özel Üretim 2019 Etkinlik Fırçası ekindgn 55 31,204 12/11/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: Oldman
Information Nom Tıraş Fırçası - LASSE 41 LE vs. Jaguar 236 karşılaştırma yazark 5 3,347 01/06/2021, Saat: 16:31
Son Yorum: Schumi
Exclamation Yeni Jaguar 1071 Mix ekindgn 10 5,528 02/03/2021, Saat: 02:24
Son Yorum: shabby
  jaguar fırça? mriza1 8 21,246 12/11/2012, Saat: 01:37
Son Yorum: kumuca
Information Yeni aldığım jaguar fırçalar zorba58 26 44,762 24/04/2012, Saat: 20:07
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: