Merhabalar
Tüm forum üyelerine öncelikle selamlarımı iletiyorum. Üç aydan fazladır dışardan takip ediyordum forumu ve gecen ay üye oldum. Sessiz sedasız üstatların yorumlarını, fırsat buldukça her türlü paylaşımı okumaya çalıştım Smile Temel bilgileri aldığımı söylesem pek yanlış olmaz sanırım.

İlk olarak burdan edindiğim bilgilerle Yuma Makine, Perma-Sharp, Banat Special fırça ve Arko klasik sabunla başladım, sonra WS Classic DE aldım ama biraz mild bir alet gibi geldi bana. Sonra Rimei + Yeşil Astra ikilisini denedim. Rimei gayet hoşuma gitti, bir aydır kullanıyorum ve memnunum lakin biraz cildi yorduğunu farkettim. Biraz daha kaliteli bir makine istediğim için bugün TS.co.uk den bir EJ89l siparişi verdim.

Müsadenizle size bir sorum olacak, Rimei ve EJ89 ile ilgili yorumlarınız nedir? ikisini de kullanmış arkadaşlar aydınlatabilir mi biraz? Elimde Derby, Perma-Sharp, Rapira, Wilkinson, Yeşil Astra bıçaklar var ve şimdi de Gilette 7 o'clock ve Feather siparişi verdim. Merak ettiğim en az tahrişle yakın tıraşı almak için 89 iyi bir seçim olmuş mu?

Şimdiden herkese teşekkürler.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Hoşgeldiniz keyifli tıraşlar dilerim. Sorunuzu yanıtsız bırakacağım maalesef üzgünüm Confused
www.BarbarosRazors.com

Hoşbuldum. Olsun daha soracak soru çok bir başkasını cevaplarsınız o zaman Smile
Hoşgeldiniz keyifli tıraşlar..
Ben de yakın bir zamanda rimei ile geleneksel tıraşa başladım. Sonrasında r89 a geçtim. İlk geçişte rimei ye alışkın olduğum için r89 sakalı kesmiyor gibi geldi ama şimdi r89 u daha çok seviyorum. Rimei nin ağırlığı yetersiz olduğundan aletin kendi ağırlığı ile tıraş olmak pek mümkün değil r89 da ise aletin kendi ağırlığı ile tıraş olmaya eliniz alıştığında çok konforlu tıraş olunabiliyor.Forumda çokça bahsi geçiyor ama size tavsiyem gerçekten bastırmadan aletin kendi ağırlığı ile tıraş olun. Tek perdede sakalları tertemiz yapmaya uğraşmayın. Perde sayısının artmasından korkmayın.
3 perde tıraş ideal oluyor.
Ben r89 ile en iyi tıraşlarımı tabac sabun ve polsilver jilet kullanarak aldım. Siz de deneyebilirsiniz.
Eğer günlük tıraş oluyorsanız mwf sabun ve rapira jilet düşünebilirsiniz.
Rapirayı kolay bulunabilir olduğundan ve "kullan-at" yapmaya uygun fiyatı nedeniyle önerdim. Sakallarınız sert ve gür ise yada biraz uzamış sakal kesecekseniz muhtemelen rapira size yetmeyecektir, daha kaliteli jiletlere yöneliniz.
(03/04/2014, Saat: 22:26)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Müsadenizle size bir sorum olacak, Rimei ve EJ89 ile ilgili yorumlarınız nedir? ikisini de kullanmış arkadaşlar aydınlatabilir mi biraz? Elimde Derby, Perma-Sharp, Rapira, Wilkinson, Yeşil Astra bıçaklar var ve şimdi de Gilette 7 o'clock ve Feather siparişi verdim. Merak ettiğim en az tahrişle yakın tıraşı almak için 89 iyi bir seçim olmuş mu?

Şimdiden herkese teşekkürler.

Başlangıç için,89 Wilkinson,Ri,mei,Feather Popular başlangıç için iyi seçimler.Derrby ve Wilkinson jiletleri kullanmayın.

Ri,mei ve 89 neredeyse aynı agresiflikte aletler.
89 kalite hissi dafa fazla,ağır olduğu için sert,yatık sakallarda daha başarılı ve takılmadan ilerler.
Ri,mei ince kafası ve hafifliğiyle burun altı,favori bölgelerinde daha başarılı,sert yatık çene bölgelerinde yeterince akıcı değil.

Bu aletler ile alışana kadar en az tahriş fakat yakın tıraş alınamayabilir.Alışınca sorun olmaz.
(03/04/2014, Saat: 22:56)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz keyifli tıraşlar..
Ben de yakın bir zamanda rimei ile geleneksel tıraşa başladım. Sonrasında r89 a geçtim. İlk geçişte rimei ye alışkın olduğum için r89 sakalı kesmiyor gibi geldi ama şimdi r89 u daha çok seviyorum. Rimei nin ağırlığı yetersiz olduğundan aletin kendi ağırlığı ile tıraş olmak pek mümkün değil r89 da ise aletin kendi ağırlığı ile tıraş olmaya eliniz alıştığında çok konforlu tıraş olunabiliyor.Forumda çokça bahsi geçiyor ama size tavsiyem gerçekten bastırmadan aletin kendi ağırlığı ile tıraş olun. Tek perdede sakalları tertemiz yapmaya uğraşmayın. Perde sayısının artmasından korkmayın.
3 perde tıraş ideal oluyor.
Ben r89 ile en iyi tıraşlarımı tabac sabun ve polsilver jilet kullanarak aldım. Siz de deneyebilirsiniz.
Eğer günlük tıraş oluyorsanız mwf sabun ve rapira jilet düşünebilirsiniz.
Rapirayı kolay bulunabilir olduğundan ve "kullan-at" yapmaya uygun fiyatı nedeniyle önerdim. Sakallarınız sert ve gür ise yada biraz uzamış sakal kesecekseniz muhtemelen rapira size yetmeyecektir, daha kaliteli jiletlere yöneliniz.

Teşekkür ederim hocam.

Baskı uygulamadan tıraş olmaya alışması zaman alacaktır eminim. Siz Rimei de ilk perdeden sonra tahriş yaşadınız mı hiç? Rimei + Rapira ile ilk perdeden sonra diğer perdede tahriş oluyor ben de. Galiba tekniğimin yetersizliğinden.
Hoşgeldiniz dostum.
(03/04/2014, Saat: 23:08)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlangıç için,89 Wilkinson,Ri,mei,Feather Popular başlangıç için iyi seçimler.Derrby ve Wilkinson jiletleri kullanmayın.

Ri,mei ve 89 neredeyse aynı agresiflikte aletler.
89 kalite hissi dafa fazla,ağır olduğu için sert,yatık sakallarda daha başarılı ve takılmadan ilerler.
Ri,mei ince kafası ve hafifliğiyle burun altı,favori bölgelerinde daha başarılı,sert yatık çene bölgelerinde yeterince akıcı değil.

Bu aletler ile alışana kadar en az tahriş fakat yakın tıraş alınamayabilir.Alışınca sorun olmaz.

Teşekkür ederim üstad.
Yatık sakaldan dolayı yüzümün sol tarafında iyi bir performans alamıyordum. Benim için sevindirici bir haber oldu.
(03/04/2014, Saat: 23:18)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim. Yatık sakaldan dolayı yüzümün sol tarafında iyi bir performans alamıyordum. Benim için sevindirici bir haber oldu.

89 ile bir süre talim edin memnun kalmazsanız
Merkur 34C alın (başlangıçta cildi hassas ve sakal dönmesi yaşayanlara tavsiye etmem)
(03/04/2014, Saat: 23:12)Rishi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz dostum.

Tekrar hoşbuldum dostum. Keşke cekinmeyip daha erken girseymişim aranıza. Bu forumun en beğendiğim yanı herkesin birbirine olan saygısı hürmeti. Yurt dışı forumlarda olmayan bir özellik bana göre.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 636 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,671 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 671 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,202 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,688 28/09/2022, Saat: 19:34