DR-Harris-Eucalyptus
16lk2g3.jpg

Merhaba arkadaşlar bugün size daha evvel forumda incelemesi yapılmamış olan DR Harris Eucalyptus kremi yorumlamaya çalışacağım.İncelemenin daha anlaşılır olması bakımından yer yer proraso okaliptüs ile mukayese edeceğim.

Dr. Harris in tarihi 1790 lı yıllara dayanıyor o yıllarda St.james Street de ilk olarak eczacı olarak hizmet vermeye başlıyor.Sahipleri Henty Harris cerrah diğer ortak Daniel Rotary (D.R) ise kimyager.

Bu kısa infodan sonra Bu sabah tıraş olduğum DR Harris Eucalyptus hakkında şunları söyleyebilirim. Öncelikle krem beyaz renkte çok keskin bir kokuya sahip değil prorasodan aldığım o tatlı okaliptüs mentol kokusu bu kremde daha ağır başlı ve tatlı olmadığını söyleyebilirim. Kremi fındıktan biraz daha büyük bir parçayı yüzüme alarak yüzde finest fırça ile köpürttüm köpük kalitesi oldukça güzel.Yastıklama ve nemlendirmeyi çok beğendim kayganlık ortalamanın biraz üstünde. Yalnız cooling sensation bana prorasodan daha az geldi buda içeriğinde daha az mentol barındırması ile alakalı olabilir fakat yinede ferahlatıcı etkisi oldukça yerinde.

Baharın yaklaştığı bu dönemde tıraş sonrası soğuk su ile durulayıp birde üstüne proraso pre post mentol sürerseniz ıslak yüzünüzü 80 le giden arabanın camından çıkarmış hissi yaratıyor oldukça keyifli. Ayrıca ürün paraben free. Proraso gibi Daha ucuz alternatifi varken alınırmı? ona siz karar vereceksiniz ama köpük kalitesi, kayganlık ve nemlendirme olarak prorasoyu geride bırakıyor.

Koku:7.5
kayganlık:7
Yastıklama:8
Nemlendirme:8.5
e mail adresim tipsol@me.com
İnceleme için teşekkürler üstadım. DR Harris ürünlerini hiç denemedim. Belki bir başlangıç olabilir.
www.BarbarosRazors.com

elinize sağlık,
bir sorum var, d.r. harris sabunlarını pek beğenmiştim, hem koku, hem performans olarak. lakin domuz yağı ile üretildiğinden vazgeçmiştik birkaç kişi kullanmaktan. acaba krem içeriğinde de tallow yazıyor mu?
theunnamed,Rica ederim komşum ürünler oldukça kaliteli fırsat bulunca denemekte fayda var.
(31/03/2014, Saat: 19:50)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keyifle okuduğum yorum ve emeğine teşekkürler kardeşim.
Rica ederim abi yazdık dilimiz döndüğünce.Bende senin işleri takip ediyorum hayranlıklaSmile

(31/03/2014, Saat: 19:52)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: elinize sağlık,
bir sorum var, d.r. harris sabunlarını pek beğenmiştim, hem koku, hem performans olarak. lakin domuz yağı ile üretildiğinden vazgeçmiştik birkaç kişi kullanmaktan. acaba krem içeriğinde de tallow yazıyor mu?
Komşum Dr. Harris kremlerde tallow yok diye biliyorum içerik olarak arattım ama yine rastlayamadım. %100 emin değilim ama isterseniz bir mail atarız Dr.Harris e aydınlanmış oluruz.
Üstad inceleme için eline koluna sağlık. Çok güzel ve detaylı olmuş.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Shaving is an EXQUISITE PAIN
(31/03/2014, Saat: 20:04)Gray4u Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad inceleme için eline koluna sağlık. Çok güzel ve detaylı olmuş.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Rica ederim faydalı olursa ne mutlu.
teşekkür ederim ilginize, mailde sabunu kabul ettiler de o vakit sormak aklımıza gelmedi kremi nedense. bildiğim kadarı ile kremlerde kullanılmıyor zaten lakin kutunun arkasında bilhassa yazmıyorsa içimiz daha rahat ediyor. o yüzden sormuşum.

(31/03/2014, Saat: 20:03)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Dr. Harris kremlerde tallow yok diye biliyorum içerik olarak arattım ama yine rastlayamadım. %100 emin değilim ama isterseniz bir mail atarız Dr.Harris e aydınlanmış oluruz.
Ingredients: Aqua (Water), Stearic Acid, Myristic Acid, Potassium Hydroxide, Coconut Acid, Glycerin, Parfum (Fragrance), Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Oil, Menthol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Triethanolamine, Sodium Hydroxide, Sodium benzoate, Limonene

http://www.bullgooseshaving.com/d-r-harr...ing-cream/
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Evet içerikte görülmüyor teşekkürler mancho.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: