BRUT CLASSIC
Alkolsüz brüt esansı nasıl oluyor komşum onu anlamadım. Piyasada var mı böyle bir esans ? Varsa aynı kokuyu yakalayabilmişler mi denediniz mi hiç ?
Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!
(22/02/2015, Saat: 02:38)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alkolsüz brüt esansı nasıl oluyor komşum onu anlamadım. Piyasada var mı böyle bir esans ? Varsa aynı kokuyu yakalayabilmişler mi denediniz mi hiç ?

komşum zeyd esansın kokuları fena olmuyor. esans olduğu için de kokusu kalıcı ve yoğun, kıvamı yağ gibi. 50 ml'si 12 lira. yolunuz sultanahmet tarafına düştüğünde rahatlıkla bulabilirsiniz. anadoluda da üsküdar'da aziz mahmut hüdai türbesi yakınlarında çokca bulunuyordu.
Acta est fabula, plaudite.
(21/02/2015, Saat: 03:42)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @canbaz üstadım brut aftershave balm'a denk geldiğiniz bir yer var mı yurt içinde?

21jwwu1.jpg

ne yazık ki Sad

(21/02/2015, Saat: 09:55)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bruce ve @canbaz komşularım [/b]Çok sevdiğim arkonun içine brutun kokusunu yedirmek istiyorum. Böyle bir şey yapılabilir mi sabunda kalıcı koku elde edebilir miyim ? Modifife çalışmamda brute en uygun yağ hangisi kaçar ? Nane yağımı ?

arko tıraş sabunu zaten üzerinde bi koku (parfüm) barındırıyor, bu yüzden dışardan ekleyeceğiniz esanslarla hedeflediğiniz kompozisyona ulaşmanız zor olacaktır. asolan kokulandıracağınız işlevsel ürünün kokusuz yani nötr olmasıdır.

bu tür çalışmalarda hammadde ve esans kalitesi çok önemli olsa da, neyin ne kadar kullanılacağını bilmek çok daha önemli bi husus.

bi an için pergelin sabit ayağının bilimi, hareketli ayağının da sanatı temsil ettiğini düşünelim; tıpkı günümüz parfümörleri gibi hem kimya bilmeniz hem de yaratıcı olmanız gerekiyor. gerçekten kolay değil!..

ve biz arko sabuna brut giydireceğiz... neden olmasın?! deneme yanılma yolu herkese açık (:
koku zevkini ileriye taşımış arkadaşların eğer denemediyseler ''penhaligon's sartorial''ı denemelerini tavsiye ederim. vintage brut'un kokusuna oldukça benzer bi yapısı var. hatta vintage brut'ta beni rahatsız eden kısımlar bu parfümde yok. tabi vintage brut'un kalıcılığı ve projeksiyonunu da sartorial'dan beklemeyin. yalnız koku on numara. ha bi de tıraş sabunu var fakat henüz denemedim... forumumuzda kullanan üyelerimiz vardı diye hatırlıyorum!..
biraz ucuz diye bilmediğim bir siteden alışveriş yaptım hüsran yaşadım. brüt 100 lük yazıyordu. hepsiburadadan aldığım 88 lik brütle çok fark var ? sizce bu ürün sahte mi ? made in usa yazıyor Sad
21l04zt.jpg
(21/02/2015, Saat: 00:13)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Faberge candı ya.

"Brut, erkeğin özü. Hadi sık." reklamı Smile

En soldaki Brut Motor yağı gibi Big Grin Big Grin Bende sipariş geçtim merakla bekliyorum..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(20/02/2015, Saat: 05:14)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Faberge üretimiyle Unilever üretimleri arasındaki farkı ben de anımsıyorum.

Bruce komşum faberge üretimi ile unilever üretimleri arasında fark var mı ? Daha doğrusu nedir bu işin hikayesi ? İki farklı firma aynı markayı nasıl üretebiliyor ?
(21/04/2015, Saat: 00:35)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bruce komşum faberge üretimi ile unilever üretimleri arasında fark var mı ? Daha doğrusu nedir bu işin hikayesi ? İki farklı firma aynı markayı nasıl üretebiliyor ?

Komşum Faberge firması bildiğim kadarıyla 60'lı yılların ortalarından itibaren Brut'u üretiyordu, sonra 89 yılında Unilever'e satıldı. Şimdi yine Faberge adıyla çıkıyor, Unilever halen çatı şirket, sadece Faberge'i limited şirket olarak ayırdılar bünyelerinden tüm lisans ve fikri-sınai mülkiyet haklarıyla, ancak Faberge ailesi hala şirkette yönetici pozisyonunda.

Koku çok göreceli bir kavram ancak formül hala ayı şekliyle muhafaza ediliyor.
(21/04/2015, Saat: 00:42)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Faberge firması bildiğim kadarıyla 60'lı yılların ortalarından itibaren Brut'u üretiyordu, sonra 89 yılında Unilever'e satıldı. Şimdi yine Faberge adıyla çıkıyor, Unilever halen çatı şirket, sadece Faberge'i limited şirket olarak ayırdılar bünyelerinden tüm lisans ve fikri-sınai mülkiyet haklarıyla, ancak Faberge ailesi hala şirkette yönetici pozisyonunda.

Koku çok göreceli bir kavram ancak formül hala ayı şekliyle muhafaza ediliyor.

Peki şu benim yukarıdaki yorumlarda paylaştığım brut sahte mi ? Made in usa yazıyordu ? Sahte diye başkasına verdim  Undecided
(21/04/2015, Saat: 00:46)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki şu benim yukarıdaki yorumlarda paylaştığım brut sahte mi ? Made in usa yazıyordu ? Sahte diye başkasına verdim  Undecided

Komşum sahte olduğunu zannetmiyorum, zaten artık Amerika'da üretiliyor. Wal-Mart ürünü olduğu için burun kıvırıyor bunlar. Brut'un aloe vera-shea balsamı ki çok başarılı bulduğum bir ürün, indirimdeyken 4 dolara iki adet alınabiliyor. Colorado'dan dönen bir arkadaşıma aldırttım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hattric Classic After Shave onur7 4 2,686 02/03/2021, Saat: 13:57
Son Yorum: onur7
  Pitralon Classic After Shave onurstyle 18 23,061 12/02/2021, Saat: 11:39
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Pitralon Classic-Polar-Pure Aleksey 23 25,309 03/10/2020, Saat: 15:52
Son Yorum: onur7
  Old Spice Classic After Shave eggman 39 49,405 19/09/2020, Saat: 14:41
Son Yorum: Mustafa40
Information İNCELEME:Burberry Classic Aftershave Losyon ahraz 12 7,896 14/02/2018, Saat: 02:52
Son Yorum: mehmetgonen
  Brut After Shave Passion Jackkk 2 6,175 01/09/2014, Saat: 18:20
Son Yorum: trache
  Brut Musk After Shave Lotion ohtararan 15 21,283 23/03/2014, Saat: 01:46
Son Yorum: martin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: