Rapira Swedish Supersteel
İlk defa traşın ortasında jilet değiştirdim. Yanaklarımda bile takılma ve çekme yaptı. Boyun bölgeme geçmeden gillette platinumla değiştirdim.
Yüzümü 15 dakika önceden nemlendirip tıraş olduğum halde hemde. Alet merkur futur.
Orjinalliğinden de eminim razorustan almıştım.
bir önce kullandım uzun aradan sonra ilk tıraşta keskin ve konforsuzdu 2 ve 3. de keskinlik kalmadı ama konfor baya arttı 3 sondu zaten
Bende de ej de89 ile takılma yaptı ama tıraşım feather kadar tahrişli geçmedi. Soğuk tıraş yöntemine geçtiğimden kaynaklı da olabilir, tıraş öncesi şap kullanıyorum ve soğuk tıraş yöntemiyle tıraş oluyorum, perma sharp a göre takılmalar daha fazla oldu.
(30/05/2020, Saat: 19:09)erm272 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende de ej de89 ile takılma yaptı ama tıraşım feather kadar tahrişli geçmedi. Soğuk tıraş yöntemine geçtiğimden kaynaklı da olabilir, tıraş öncesi şap kullanıyorum ve soğuk tıraş yöntemiyle tıraş oluyorum, perma sharp a göre takılmalar daha fazla oldu.

Komşum soğuk tıraşta takılma normal bence. Ben bu jileti gayet akıcı ve konforlu buluyorum. Sıcak su cildinizi hassaslaştırıyorsa sıcak havluyu deneyin ya da tıraş öncesi krem kullanın. Yumuşamış sakal ile yumuşamamış sakalın kesimi arasında çok fark oluyor.
Saygılar.
Orta agresif aletlerle sert sakallarıma uyum sağlamadı. Tıraş esnasında bariz çekiştirme var ancak konforu güzel
@"Mustafa40" Günlük tıraşlarda iyi iş çıkarıyor 2 yada 3 günlük sakalda çekiştirmişdi tahriş problemleri yaşatmayan jiletlerden
Yaqi Eden Ramc1905 orta agresif makina ve Füme traş sabunu ile denedim. Keskinliği iyi olan akıcı bir jilet. Konforu da güzel. Rapira üretimlerinden en beğendiğim jilet çıktı.
agresif aletlerle basarili sonuc elde edilebilir. Şans verilebilecek bir jilet.Bolzano, rapira platinum ve ladasa gore daha keskin ve daha kaliteli geldi bana. Daha net konusmak gerekirse; rapiralari,ladasi ve bolzanoyu, gunluk tiraslarda mild aletler ile kullanabilirsiniz, karakter olarak birbirlerine cok yakinlar tahris vs. Problemi yapmadilar(epey caba sarf ettiriyorlar tiras aninda, mild aletle). Ancak; Agresif aletlerle daha iyi sonuc vereceklerini dusunuyorum. Benim icin devamlilik arz edemeyecek jilet olduklarini belirtmeliyim. Cunku genel olarak mild alet kullandigim ve gunluk tiras oldugum icin; keskinlik ve konforu birlikte olarak icinde barindiran jiletleri tercih ediyorum.
Bahsini gecirdigim jiletler icin siralama yapmam gerekirse;

1)rapira swedish
2)rapira platinum
3)ladas ve bolzano

Tiras makinesi: muhle r89
Bugün sweedish super steel denedim. Çift kağıt ve jiletin üzerinde kırmızı siyah mavi ile aynı rapira yazısı. Özellikle ikinci bir jilet çıkarıp kontrol ettim zira yazıları tamamen aynı. Ama sakalımda pek etkili bir sonuç vermedi. Evet aynı bizim meşhur rapira gibi bu da sakallarımı almaktan acizdi. Kullandığım alet haward orta agresif bir makine. Jilet meselesi kişiye özel olmakla beraber şunu da belirtmek istiyorum ki bu iki rapira modelinden sonra platinum kaplama modeli hiç mi hiç ilgimi çekmedi. Rapiraya hayatında başarılar diliyorum. İlgilenen veya farklı bir jiletle takaslamak isteyen komşularım olursa 16 kutu sweedish ve 1 kartela kırmızı mavi siyah rapira elimde mevcut. Seve seve farklı marka jiletlerle açık olduğumu belirtmek isterim. Herkese keyifli tıraşlar. Smile
Hayatımda bu kadar güzel bir jilet görmedim. Takılma, çekme, batma hiçbir sorun yaşatmadı. Keskinliği tam kararında işini çok iyi yapıyor. Tıraş sonunda en ufak bir tahriş, kanama vs olmadı. Losyon sürdüğümde de en ufak bir yanma hissetmedim. Sanki hiç sürmemişim gibiydi. Elimdeki jiletler bittiğinde bol bol stoklayacağım.
Şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, Kaleci Mıyer, Fenerbahçeli Cemil kullandı.”

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,845 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  Rapira Platinum Lux Lord Sparhawk 50 38,634 28/09/2021, Saat: 13:08
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,165 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle
  RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA eggman 176 188,608 05/06/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: jegal
  Panpa Rapira farkli ambalaj Dumanus 1 2,252 09/04/2019, Saat: 20:29
Son Yorum: sakal
  Rimei-silver blue-rapira kiyaslama Saltuk 2 5,609 23/03/2016, Saat: 15:29
Son Yorum: Saltuk
  Rapira Jilet Ambalajı Mauser 9 13,473 28/10/2015, Saat: 21:25
Son Yorum: Mauser
  Rapira Super Stainless (Lacivert) theunnamed 1 6,749 24/10/2013, Saat: 23:10
Son Yorum: deVille

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: