Rapira Swedish Supersteel
Tabac Sabun ve Muhle R89 ikilisine eşlik eden @SilentSv Aydın Abimin gönderdiği jiletlerden biri olarak tıraşın başrolündeydi. Sanki çok akıcı bir tıraş yaşamadım ama yaşadığım en tahrişsiz tıraş deneyimi oldu benim için. Tabiki temin problemi ile ilgili yaşanan durum üzüntü verici.
İmpada stoklara girmiş komşular bekleyenlere duyurulur...
Rapira Platinum Lux da stoğa girmiş

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
2 hafta 1-4 günlük sakallarla denedim. ( 8-9 kez kullanım ) Exclamation Huh Ayıp yahu 2. haftanın sonundan çok keskin olmayan fakat konfordan taviz vermeyen bir jiletle karşılaştım. Hiç bir yere çizik kesik atmadı diğer jiletleri dememem gerektiğinden   mezarlığa gönderdim ama arkamdan  beni bırakma diye yalvaran haline   üzülmedim değil yani  Confused Rolleyes  Rolleyes
(12/08/2019, Saat: 16:13)Ali Desidero Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 hafta 1-4 günlük sakallarla denedim. ( 8-9 kez kullanım ) Exclamation Huh Ayıp yahu 2. haftanın sonundan çok keskin olmayan fakat konfordan taviz vermeyen bir jiletle karşılaştım. Hiç bir yere çizik kesik atmadı diğer jiletleri dememem gerektiğinden   mezarlığa gönderdim ama arkamdan  beni bırakma diye yalvaran haline   üzülmedim değil yani  Confused Rolleyes  Rolleyes

Komşum size katılıyorum benimde favori jiletimdir ve her siparişte stok için sipariş veririm. Keskinliği yeterli konforlu bir tıraş sağlıyor. Bu jileti mühle gibi ( tabiki daha keskin) stabil keskinlikle tıraştan tıraşa çok değişmeyen bir jilet olarak görüyorum. Ben 5 tıraşa kadar deneyip, mezarlığa yolladım belki daha fazla giderdi ama benim için fazla tıraş bile çıkarmış oluyor. Genel olarak çok başarılı bulduğum bir jilet.
Rolleyes
Sharp Edge kadar keskin, Polsilver (bulunmaz Hint kumaşı oldukları için bu iki örneği yazdım) kadar konforlu değil belki ama fiyat ve bulunabilirlik açısından bakarsak mutlaka denenmesi gereken bir tıraş bıçağı bence. Gayet konforlu ve yeterince keskin.
Hayat kısa,
Sakallar uzuyor.
Kısa zaman önce Rocca başlıkta kullandığım aynı jileti bu sefer 6C'de 4-2-4 numaralı başlıklarda 3 perde kullandım. Tahriş yaşamamam sebebi ile biraz fazla oynadım kendisiyle ve ters-çapraz her türlü kesime hiç ses çıkarmadan işini yaptı. Tabii bu güzel tıraşta aletin de payının büyük olması yadsınamaz. Kesinlikle elimde bulunmasını istediğim jiletlerden.
(19/10/2019, Saat: 11:27)kirmizibalik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kısa zaman önce Rocca başlıkta kullandığım aynı jileti bu sefer 6C'de 4-2-4 numaralı başlıklarda 3 perde kullandım. Tahriş yaşamamam sebebi ile biraz fazla oynadım kendisiyle ve ters-çapraz her türlü kesime hiç ses çıkarmadan işini yaptı. Tabii bu güzel tıraşta aletin de payının büyük olması yadsınamaz. Kesinlikle elimde bulunmasını istediğim jiletlerden.

+1
6C'nin karakterini çok beğenirim. Çok korumacı ve sıfır tahriş sunan bir alet. Bu bıçakta konforlu ve sakin yapılı bir bıçak. Genel düşüncenin aksine ben Rapira'nın tüm modellerini ekseriyetle beğenirim (klasik mavi-pembe-beyaz kutulu Panpa'yı bile severek kullanırım)
"A Samurai always wears two swords."
Tabac sabun ve 6C ile (6-6) en tahrişsiz tıraşlardan birini yaşattı tekrardan, kullandığım en konforlu jilet galiba bu. Temin probleminin şimdilik Razorus ile de çözülmüş olması sevindirici. İlk fırsatta bir kartela alacağım mutlaka.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 270,917 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  Rapira Platinum Lux Lord Sparhawk 50 39,052 28/09/2021, Saat: 13:08
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,272 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle
  RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA eggman 176 189,623 05/06/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: jegal
  Panpa Rapira farkli ambalaj Dumanus 1 2,270 09/04/2019, Saat: 20:29
Son Yorum: sakal
  Rimei-silver blue-rapira kiyaslama Saltuk 2 5,618 23/03/2016, Saat: 15:29
Son Yorum: Saltuk
  Rapira Jilet Ambalajı Mauser 9 13,525 28/10/2015, Saat: 21:25
Son Yorum: Mauser
  Rapira Super Stainless (Lacivert) theunnamed 1 6,768 24/10/2013, Saat: 23:10
Son Yorum: deVille

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: