Rapira Swedish Supersteel
Telefon numarası da değişik. Doğrudur, süpheli durumlar çoğunlukta. Ama yine de, bu sabahki traşta hala gayet keskin ve konforluydu. Belki çok da uzak olmayan birileri (Amcaoğulları, Öz Rapira??) veya bir ortaklarının paralel üretimidir.
(11/09/2017, Saat: 09:37)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ½ Kartal/ Istanbul

Üstad 4. Levent'i duyduk ama yarım Kartal'ı ilk defa duyuyorum. Neresiymiş acaba burası? Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(11/09/2017, Saat: 10:11)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad 4. Levent'i duyduk ama yarım Kartal'ı ilk defa duyuyorum. Neresiymiş acaba burası? Smile

İş hanının numarası 1/2 Smile Ruslar kesirli yazmış. Big Grin
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Kapanmış galiba, ismi hoşmuş gerçi, insanın aklında alternatif isimler (Dünür Kozmetik, Görümce Kozmetik) getiriyor Smile

9tizhl.jpg
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
@cihankeskin kesirli demişken, İran'da kesirli sokak numaraları var. 19,5 sokak gibi. Bana da garip gelmişti. Buraya not düşmüş olayım belki bir bilgi yarışmasında sorarlar Smile.
Elime geçen Rapira SSS'i beğenince Gittigidiyor'da da sudan ucuz satıldığını görünce, eşe dosta da veririm nasıl olsa iyi jilet çok alayım kargo parası da düşsün deyip bolca alıverdim.

Forumda arama yapmak ise neden bilmem sonra aklıma geldi Smile

Sahtedir, değildir, farklı mail adresidir falan derken huylandım haliyle. Elimdeki diğer paketle evire çevire başladım kıyaslamaya.

ebd2s5.jpg

Görsel olarak durum böyle.

Bu durumu üreticiye de maille sordum. Fakat bir kaç gündür geri dönüş olmadı. Olursa paylaşacağım.

- Paketlerin ön ve yan yüzleri aynı
- Paketlerin arka yüzeylerinde fotoğrafta göründüğü gibi, barkod, telefon numarası, adres ve tasarımda farklılık var.
- Kağıda sarılı jiletlerde orijinal olanında Swedish Supersteel yazarken, şüpheli pakette Super Stainless yazıyor.
- Jiletler fotoğrafta yok ama çıplak gözle bakıldığında birbirinin aynısı. 60x bir lup siparişi verdim gelince onunla da bakıp, unutmazsam güncellerim. Uunutursam ve merak eden olursa lütfen hatırlatsın.

Şüpheli paketin üzerindeki barkod ile arama yaptığımda karşıma şu sonuçlar çıktı:

http://www.barcode-list.ru/barcode/RU/ba...%D0%BA.htm
https://goods.kaypu.com/gi/RU/5181ea28e9...пира%205шт
İkisinde de bu ürünün Rapira jilet olduğuna dair birşeyler yazıyor ama detay nedir ne değildir bilemiyorum.

Benim tahminim bu ürünün iç pazar için üretilen bir ürün olduğu yönünde. Belki sadece ambalajı, belki sadece içindeki jilet bir şekilde Rusya pazarı için olabilir.

Gelelim tıraşa:

Ben EJ89 la belirgin bir fark hissetmedim. Sanki diğerinden biraz daha konforsuz gibi diyebilirim ama ne kadar objektif olur çok emin değilim.

Sonuç olarak: Önceliğiniz fiyatsa şüpheli denilen paketler diğerinin neredeyse 4 te biri fiyata satıldığı için şüpheli paketleri düşünebilirsiniz. Hiç uğraşamam zaten kaçı kaç para derseniz de bilindik satıcılardan almakta fayda var.

Jilet hakkında benim genel yorumum:

Perma sharptan daha az keskin ama daha fazla konforlu olarak sınıflayabilirim bu jileti. Benim için bir Polsilver, yahut Feather değil ancak kötü bir jilet de değil.
Ben @dikdik_s abimizin hediye ettiklerinden denedigimde guzel sonuc aldim. Tabii ki Feather ayarinda degil. Ambalajlari elimin altinda olsaydi bakardim. Smile
@F_16 sizdeki sağdaki resimde görünen orijinal olan yani. Onda şüphe edeceğiniz bir durum yok.

@dikdik_s merdiven altı üretime başladıysa bilemem Smile
Talebe yetisemiyoruz arkadaslar evdeki makinalarla oldugu kadar Tongue Smile
Rapira kaliteli bir jilet değil. Bir standart beklemeyin. Sahtesi olacaksa diğer iyi markaların sahtesini yaparlar. Bu sadece kalitesiz üretimin yansıması. Biri diğerinden bir tık, öbür diğeri de ondan bir kıt ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 271,012 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  Rapira Platinum Lux Lord Sparhawk 50 39,218 28/09/2021, Saat: 13:08
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,280 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle
  RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA eggman 176 189,680 05/06/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: jegal
  Panpa Rapira farkli ambalaj Dumanus 1 2,271 09/04/2019, Saat: 20:29
Son Yorum: sakal
  Rimei-silver blue-rapira kiyaslama Saltuk 2 5,623 23/03/2016, Saat: 15:29
Son Yorum: Saltuk
  Rapira Jilet Ambalajı Mauser 9 13,527 28/10/2015, Saat: 21:25
Son Yorum: Mauser
  Rapira Super Stainless (Lacivert) theunnamed 1 6,769 24/10/2013, Saat: 23:10
Son Yorum: deVille

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: