Dünyamızdaki Geleneksel Tıraş Noktaları
Evet uzunca bir süredir yazmayı ve siz değerli forum üyelerini bilgilendirmeyi düşündüğüm, yurtdışındaki geleneksel tıraş ile ilgili dükkanları kayıt altına alacağım, konu başlıklarından ilki ile başlıyorum.

İtalya

Öncelikle İtalya geleneksel tıraş malzemelerine yönelik dükkanlar konusunda oldukça zengin. Gezdiğim hemen her şehirde bu hobimize ve/veya yaşam stilimize yönelik birden fazla dükkanla karşılaştım. Kimisini fotoğrafladım, kimisine girdim inceledim.

Genel olarak İtalyada bu konudaki dükkanlar çok çeşitli ürün yelpazesine sahip olsalar da kesinlikle çok pahalı. Aynı markaları internetten oldukça ucuza temin edebiliyoruz. Ancak bu mağazaların güzelliği, üretimi durmuş ya da üretimden kalkmış bazı ürünleri bulabiliyor oluşumuz mesela Merkur 11C şimdi yeniden üretimde galiba ama ben italyaya gittiğimde yoktu ve bir mağazada görmüştüm.

Şimdi gelelim şehir şehir İtalya noktalarına

1. Venedik

Venedik, Roma'dan sonra gördüğüm en çok geleneksel tıraşa özgülenmiş dükkanlara sahip İtalya Şehri. Benim gördüğüm sadece 4 parfümeri ciddi anlamda büyük bölümlerini geleneksel tıraşa adamış. İlk dükkanımız Grande Canale civarında meşhur Rialto köprüsünün Merdivenlerinde bulunan Franco isimli parfümeri. San Marco tarafında gelirken merdivenlerin başında sağ kolda yer almaktadır. Resimleri olabildiğince büyük tuttum ki ayrıntıları ile fiyatları görün istedim.
yvaguneh.jpg
ysese6a8.jpg

İkinci dükkan ise sırtımızı San Marco Bazilikası'na verdiğimizde karşımızda meydanı kaplayan U yapılı kocaman binanın sağ kanadının hemen yanındaki sokaktan içeri girdiğimizde yine sağ kolda karşımıza çıkan bir parfümeri. Burası da oldukça zengin fakat yine pahalı. Usturalar (dovo bismarck, thiers Issaard) konusunda hatırladığım kadarıyla zengindi.
6ypy5ygy.jpg

Üçüncü dükkan ise ise yine Rialto köprüsü civarında karanlık bir sokakta bulunmakta yanılmıyorsam bu dükkanın da bina numarası yazmakta. Venedikte bina numaraları sokağa göre değil tüm kanal çevresindeki dükkan ve binalar tekil bir numaraya sahip bu sebeple sorduğunuzda bulmanız kolay olacak. Çaprazında sadece Harris Tweed ve Barbour satan bir dükkan var bu dükkanın yerini sorarak da bulabilirsiniz.

dusa4etu.jpg
eqa5yjyg.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk
Üstadım ellerinize sağlık, yurtdışında çok yardımcı olacak harika bilgiler.
www.BarbarosRazors.com

Faydalı olacak güzel bir derleme.
Ben mi yanlış görüyorum yoksa resimlerde hiç DE alet yok mu? Birkaç ustura ve bolca kartuşlu gördüm ben Cool

Bu arada bilgiler ve resimler için çok teşekkürler sevgili deVille
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Hocam aslında oldukça DE alet vardı fakat aklıma çekim yapmak sonradan geldi. Özellikle venedikte resimleyemediğim ( çünkü alışveriş yaparken çekerim dedim ve bir daha o sokağa girmedim) bir dükkanda merkur, mühle EJ ve Fatip'in tüm çeşitleri vardı. Bu mağazalarda da DE vardı ancak bu lar fırça ve sabun ağırlıklıydı.

@Mancho hocam, o mağazanın fotoğraflarını eşimin telefonuyla çekmişim. Onları da ekliyorum fakat buranın tarifini bilmiyorum. Tuhafiye fotoğrafçı gibi bir dükkandı burası.
jezaqyna.jpg
vy6u9any.jpg
ypesysu2.jpg

Teşekkürler sevgili deVille Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Hocam paylaşım için elinize sağlık.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Seyyah @deville tıraşname Kutüb I Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Türk Tıraş Ürünleri Satıcıları ve Siteleri chevalier 46 53,792 02/12/2022, Saat: 19:23
Son Yorum: thatwickerhat
  Eminönü'de Klasik Tıraş Malzemeleri Satan Dükkanlar Nelerdir? Fatihkorkmaz 1 1,958 25/07/2022, Saat: 00:30
Son Yorum: ArdaSeremet
  Ankara'da Geleneksel Tıraş Ekipmanı Nereden Temin Edilebilir? Haldun 187 185,085 02/04/2021, Saat: 15:29
Son Yorum: mtcn77
  Antalya'da geleneksel traş ürünleri satılan yerler Kea.aksoy 9 10,134 20/02/2021, Saat: 19:23
Son Yorum: wololo
  Online Satış Yapan İtalyan Tıraş Malzemesi Siteleri ckeskin 21 38,452 17/07/2020, Saat: 18:06
Son Yorum: İsmetaltan
  İspanya Online Tıraş Malzemeleri Satan Firmalar Soner 1 4,525 30/05/2020, Saat: 19:42
Son Yorum: Muhibbi
  Almanya tıraş ürünleri satan internet siteleri Soner 7 4,890 11/05/2020, Saat: 18:58
Son Yorum: Soner
  MALATYA'da geleneksel tıraş ürünleri eyvallah 5 3,893 26/04/2020, Saat: 19:11
Son Yorum: sasevi.2015
  Kalaylı Bakır Tıraş Tası pars 96 89,428 27/02/2020, Saat: 18:24
Son Yorum: habaz
  Bursa'da tıraş ürünleri lim10 19 11,095 27/02/2020, Saat: 17:31
Son Yorum: ArdıçKatranı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: