Jiletli Ustura Alımı Konusunda Tavsiye
3 haftadır coolcut 4 metal olanını kullandim birden usturaya geçmeme adına.

Kullandığım jiletler : rapira , yeşil astra , feather , wilkinson
İlk başlarda ufak kesikler olurken şimdi yapmıyorum elim alıştı, cidden yakın traş olduğumu hissettim ve çevremde fark etti bunu .

En önemli aklıma takılan soru ise , weishi + feather birlikteliğinde traş sonrası yüzümü nemlendirme , krem sürme ihtiyacı olmazdı arka sabun kullanmama rağmen , duş almadan traş olmama rağmen. Ustura kullanımında her sabah duş alarak tabac ile traş olmama rağmen krem sürme ve nemlendirme ihtiyacım oluyor , traş sonrası ürünlere pek sıcak bakmazdım kimyasalı yüzümden ne kadar uzak tutsam kardır mantığı ile . Ustura kullanımı sonrası bu ihtiyaç hep olur mu yoksa duşun üstüne traş olduğum için duş sonrası nemlenme ihtiyacı duyduğum için mi böyle oluyor bilemedim ac dx w geçmeden aklıma takılan sadece bu
(16/07/2014, Saat: 01:41)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kimyasalı yüzümden ne kadar uzak tutsam kardır mantığı ile

Seçimininiz ne olur bilemem ama bu mantık gayet iyi.
kesmiyorsunuz ama cildinizi yoruyorsunuz bu ihtiyaç doğduğuna göre.

(16/07/2014, Saat: 01:41)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3 haftadır coolcut 4 metal olanını kullandim birden usturaya geçmeme adına.

Kullandığım jiletler : rapira , yeşil astra , feather , wilkinson
İlk başlarda ufak kesikler olurken şimdi yapmıyorum elim alıştı, cidden yakın traş olduğumu hissettim ve çevremde fark etti bunu .

En önemli aklıma takılan soru ise , weishi + feather birlikteliğinde traş sonrası yüzümü nemlendirme , krem sürme ihtiyacı olmazdı arka sabun kullanmama rağmen , duş almadan traş olmama rağmen. Ustura kullanımında her sabah duş alarak tabac ile traş olmama rağmen krem sürme ve nemlendirme ihtiyacım oluyor , traş sonrası ürünlere pek sıcak bakmazdım kimyasalı yüzümden ne kadar uzak tutsam kardır mantığı ile . Ustura kullanımı sonrası bu ihtiyaç hep olur mu yoksa duşun üstüne traş olduğum için duş sonrası nemlenme ihtiyacı duyduğum için mi böyle oluyor bilemedim ac dx w geçmeden aklıma takılan sadece bu
daha mı az bastırmalıyım yormamak adına
Emre ustadim anahtar zaten az bastirmak. Feather ac dx almadiniz mi henuz? Normal jiletli usturalarda o performansi yakalayamazsiniz. Coolcutta bende tahris yasiyordum. Kurulukta.

Ek olarak sure. Soyle ki ustura ile daha cok zaman harciyorsunuz bu da nolursa olsun sabunun daha cok cildinizde kalmadi demek. Bu da kurutuyor. Teknik oturdukca hizlanirsiniz.

Ben yazlari tras sonrasi sadece termal su kullaniyorum. Tavsiye ederim.

Syg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Henüz almadım ,bugün yarın alacaktım hesap kesim tarihimi bekliyordum vede elimin usturaya alışmasını, paypalın yüksek kuru düşer diye de bir umut beklemedeydim.
daha az bastırmalı ve belki de daha önemlisi, kullandığınız ustura ve tekniğinize uygun jilet seçimi. coolcut kullanmadım, denge konusunda nasıldır bilemiyorum o sebeple, sap-uç dengesi fark yaratıyor. feather muhakkak daha iyidir, ona geçtiğiniz vakit ortalama ve yumuşağa yönelik bir jilet alın ilk denemelerde.

tam anlamı ile güzel tıraş olmak için usturada 6 ay civarı bir süre gerekiyor. bastırmamanın ne demek olduğunu da bu süreden sonra daha iyi karıyorsunuz.

diğer bir nedeni de az keskin jilet denemek olabiliyor. çekince, kesmeyince, bastırma isteği oluyor ister istemez. coolcut ile bir de polsilver, sharp-edge deneyin.
Arkadaşlar hepinize selamlar..sİze bi akıl sormak istiyorum Ali Biyikli klasik berber usturasinin sadece sap kısmini kaliteli kemik bi malzemeden sap taktırmak istiyorum bu tip işleri yapan yerler varmıdır acaba
(20/11/2014, Saat: 21:56)Arsimet7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar hepinize selamlar..sİze bi akıl sormak istiyorum Ali Biyikli klasik berber usturasinin sadece sap kısmini kaliteli kemik bi malzemeden sap taktırmak istiyorum bu tip işleri yapan yerler varmıdır acaba

Bence bu işleme harcayacağınız para ile daha iyi bir ustura alabilirsiniz.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Sedef usturanın yükleme şeklini ve tutuşunu çok beğeniyorsanız ebayden alınacak pim ve sap ile yapılabilir tabi ama en azından coolcut seviyesinde olan daha uzun ömürlü ve rahat mekanizmalı bir ustura ile yapmanız daha iyi sonuç verir bence.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 110,706 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,326 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 1,036 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 212,754 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,750 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,943 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,670 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 63,149 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS
  Zaza Ahşap Saplı Ustura shaving nick 22 10,577 04/09/2021, Saat: 11:35
Son Yorum: Eunus
  Ustura İçin Nasıl Pratik Yapılmalı Grandnovice 16 15,223 01/04/2021, Saat: 15:09
Son Yorum: denizdvn

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: