Islak Traşta Başınıza Gelen Komik Olaylar...
Gecen hafta bir mahalle komsumla karsılastık yakın bir cafe de oturduk 5 dakika, cay icip sohbet ediyoruz, daha once elimde birine gotururken makine jilet gormustu bizim tıras olaylarını ucundan biliyor. Onun bir arkadasının hanımı varmıs, akrilikten heykel vs. gibi butik urunler yaparmıs. Benimde aklıma geldi sohbet ederken, abi dedim sorsan acaba o hanım icin bizim icin fırca sapı gibi seyler yaparmı, bizim forumda belki isteyen olur organizasyon yaparız, hem hanımefendiye is mesgale olur, hem bizlere organizasyon gibi ozel bir urun cıkar ortaya.
Niye daha once soylemedin dedi komsum, (atıyorum) Cansu benim canım cigerimdir, dur unutmadan hemen sorayım diye telefonu eline aldı, 2 adım ileriye yurudu. Konusuyor. Benim istemeden kulak misafiri oldugum sohbet.

-Cansu naber, bizim burda bir komsu var Serdar Bey ismi, bu tıras dunyası baskanı gibi birsey, bunlar fırca kullanıyor tırasta, onlara fırca sapı yaparmısın diye soruyor, vereyim bir konus.

Dondu telefonu bana verdi, al ismi Cansu diye, bende aldım hic bozmadan aynı ciddiyetle, Cansu hanım merhabalar, ben Turkiye Tıras federasyonu baskanı Serdar diyerek basladım konusmaya Smile
Sonucta ne mi oldu
1- Cansu hanımdan pek birsey cıkmaz.
2- Birilerinden tıras federasyonu vs. varmı oyle bir olay diye absurd birsey duyarsanız, yeminle istemeden saka yollu cıktı bilin istedim.
Tişikkirlir Sipirmin.
(25/07/2019, Saat: 12:41)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gecen hafta bir mahalle komsumla karsılastık yakın bir cafe de oturduk 5 dakika, cay icip sohbet ediyoruz, daha once elimde birine gotururken makine jilet gormustu bizim tıras olaylarını ucundan biliyor. Onun bir arkadasının hanımı varmıs, akrilikten heykel vs. gibi butik urunler yaparmıs. Benimde aklıma geldi sohbet ederken, abi dedim sorsan acaba o hanım icin bizim icin fırca sapı gibi seyler yaparmı, bizim forumda belki isteyen olur organizasyon yaparız, hem hanımefendiye is mesgale olur, hem bizlere organizasyon gibi ozel bir urun cıkar ortaya.
Niye daha once soylemedin dedi komsum, (atıyorum) Cansu benim canım cigerimdir, dur unutmadan hemen sorayım diye telefonu eline aldı, 2 adım ileriye yurudu. Konusuyor. Benim istemeden kulak misafiri oldugum sohbet.

-Cansu naber, bizim burda bir komsu var Serdar Bey ismi, bu tıras dunyası baskanı gibi birsey, bunlar fırca kullanıyor tırasta, onlara fırca sapı yaparmısın diye soruyor, vereyim bir konus.

Dondu telefonu bana verdi, al ismi Cansu diye, bende aldım hic bozmadan aynı ciddiyetle, Cansu hanım merhabalar, ben Turkiye Tıras federasyonu baskanı Serdar diyerek basladım konusmaya Smile
Sonucta ne mi oldu
1- Cansu dan pek bir sonuc cıkmaz.
2-Birilerinden tıras federasyonu vs. oyle birsey varmı diye absurd birsey duyarsanız, yeminle istemeden saka yollu cıktı bilin istedim.

Çok iyimiş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sayın başkan hukumetle bir gorusseniz, tıraş aletleri ve sabun fiyatları çok arttı. Tüketici zorda, ücretin bir kısmını devlet ustlense
Selamlar,
Askerde mach 3 kullanıyordum.
3-5 nöbetinden yorgun geldim ve sabah 6 da hiç uyumadan rutin tıraş olayına girdim.
Jileti yüzüme vuruyorum sakallar aynı yerinde duruyor.Bastırdım bastırdım yüzüme yine aynı.O kadar uykusuzum ki...
Neyse uzun dönem bir asker yanıma geldi ‘’yahu üniversite mezunu adamsın çavuş,gel gör ki jileti düz tutamıyorsun’’dedi.
Bir güzel mach 3 ü aldı düzeltti ve bana geri verdi.Karşılıklı güldük ne yapalım artık.
Geçen yıl bu zamanlar geleneksel tıraşa başladığımda geltiri daha keşfetmemiştim. Nalburdan 1 sedef ustura aldım. Nalbur hangi jileti vereyim deyince, dedim hangisi en iyisiyse onu ver. O da çıkardı perma sharp verdi. Sebebini sorduğumda çünkü en pahalısı o dedi. İyi peki dedim aldım geldim. Birkaç tıraş oldum, tabi ilk tıraşlar biraz tahriş, biraz kesik... Perma sharptan soğudum. Bu arada geltiri keşfettim. Uzun zaman kullanmadım. Elimde son bir tane kalmıştı. Geçen gün tekrar bi şans verdim. Tıraş çok hoşuma gitmişti. Gittim hemen birkaç kutu aldım eve geldim. O şans verdiğim jiletin diğer parçasını taktım usturaya oldum tıraşı. Yine tıraş çok hoşuma gitmişti ki... Usturadan çıkardığım jilet yeşil astraydı. Yeşil astra ve derby usta favori jiletlerimdir. Perma sharp diye yeşil astra ile tıraş olmuştum. İkisinin kağıdı da aynı olunca karıştırmışım. Big Grin Sonuç ; bir türlü perma sharp ile anlaşamıyorum. İkinci sonuç ; nalbur o gün perma yerine yeşil astra verseydi belki de hiç forumu keşfedemeyecektim.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
(26/07/2019, Saat: 20:22)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen yıl bu zamanlar geleneksel tıraşa başladığımda geltiri daha keşfetmemiştim. Nalburdan 1 sedef ustura aldım. Nalbur hangi jileti vereyim deyince, dedim hangisi en iyisiyse onu ver. O da çıkardı perma sharp verdi. Sebebini sorduğumda çünkü en pahalısı o dedi. İyi peki dedim aldım geldim. Birkaç tıraş oldum, tabi ilk tıraşlar biraz tahriş, biraz kesik... Perma sharptan soğudum. Bu arada geltiri keşfettim. Uzun zaman kullanmadım. Elimde son bir tane kalmıştı. Geçen gün tekrar bi şans verdim. Tıraş çok hoşuma gitmişti. Gittim hemen birkaç kutu aldım eve geldim. O şans verdiğim jiletin diğer parçasını taktım usturaya oldum tıraşı. Yine tıraş çok hoşuma gitmişti ki... Usturadan çıkardığım jilet yeşil astraydı. Yeşil astra ve derby usta favori jiletlerimdir. Perma sharp diye yeşil astra ile tıraş olmuştum. İkisinin kağıdı da aynı olunca karıştırmışım.  Big Grin Sonuç ; bir türlü perma sharp ile anlaşamıyorum. İkinci sonuç ; nalbur o gün perma yerine yeşil astra verseydi belki de hiç forumu keşfedemeyecektim.

Komşum o nalburu bulup size yanlış ürün satıpta geltir ailesine tanıştırdığı için teşekkür etmek lazım Smile)
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti
(25/07/2019, Saat: 12:41)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gecen hafta bir mahalle komsumla karsılastık yakın bir cafe de oturduk 5 dakika, cay icip sohbet ediyoruz, daha once elimde birine gotururken makine jilet gormustu bizim tıras olaylarını ucundan biliyor. Onun bir arkadasının hanımı varmıs, akrilikten heykel vs. gibi butik urunler yaparmıs. Benimde aklıma geldi sohbet ederken, abi dedim sorsan acaba o hanım icin bizim icin fırca sapı gibi seyler yaparmı, bizim forumda belki isteyen olur organizasyon yaparız, hem hanımefendiye is mesgale olur, hem bizlere organizasyon gibi ozel bir urun cıkar ortaya.

Sonucta ne mi oldu
1- Cansu hanımdan pek birsey cıkmaz.
2- Birilerinden tıras federasyonu vs. varmı oyle bir olay diye absurd birsey duyarsanız, yeminle istemeden saka yollu cıktı bilin istedim.

Komsum cok cok iyiymis Big Grin
Komik değil de, trajikomik sanırım biraz. Dün dolabı kurcalarken 1 kutu POLSILVER buldum sotede. Şimdi kıyamıyorum da kullanmaya...
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Aslında yazmaya çekiniyorum biraz ama herhalde anlayışla karşılanır.
Yaklaşık 1 hafta önce bilgisayarda forum sayfası açık kalmış ve eşim forumu incelemiş... tıraş için forum mu açtınız deyip gülmeye başladı ve bende diş fırçalama forumu açıcam deyip bana whatshap üzerinden diş fırçası incelemesi diş macunu incelemesi falan göndermeye başladı.Az önce gelen incelemede pilli diş fırçası ve ağız gargarası.... marketlerde fotoğrafını çekip altına yorum yazıyor "tek pille iki buçuk saat çalışıyor, başlık değişebiliyor vs. " biraz makara yapıyor bizimle ancak bana eğlenceli ve komik geliyor.
üstadım evde koca televizyonda delikanlıtıraş komşumuzu izlediğimden beri beni gülü seven dikenine katlanır hesabı öyle kabul ettiler

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ilk geleneksel trasta köpük sorunu mehmets 28 14,504 04/03/2020, Saat: 11:45
Son Yorum: ENDER3470
  En uygun fiyata ıslak traş maliyeti mkeskus 10 12,905 24/01/2016, Saat: 23:54
Son Yorum: kasim1

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: