Sorun Arko Sabunda mı Bende mi?
(29/01/2014, Saat: 22:11)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayır, sabun-su dengesini ayarlıyamıyorsun. Sabunu fırçaya daha uzun süre yükle. Suyu başta az kullanıpp, kademe kademe arttır. 1 dakika sonunda gayet kıvamlı dolgun bir köpük elde edebilirsin.

Yaptığım yorumdan sonra dün gece yüz temizliği için Arko'yu kullandım Özgün Abi. Yüze Arko'yu çubuk halde sürüp köpürttüm. Dediğin gibi oldu. Tıraş olmadım ama elde ettiğim köpük fena değildi. İlk defa "lather" elde ettim Arko ile. Haklısın yani. Güncelleyeyim dedim.

Her durumda cildi kurutuyor ama. Big Grin
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(29/01/2014, Saat: 22:15)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaptığım yorumdan sonra dün gece yüz temizliği için Arko'yu kullandım Özgün Abi. Yüze Arko'yu çubuk halde sürüp köpürttüm. Dediğin gibi oldu. Tıraş olmadım ama elde ettiğim köpük fena değildi. İlk defa "lather" elde ettim Arko ile. Haklısın yani. Güncelleyeyim dedim.

Her durumda cildi kurutuyor ama. Big Grin

Evet cildi kurutuyor, ben o yüzden arkoyu hızlı tıraşlar için ya da ustura tıraşları için sulu olarak kullanıyorum. Normal de veya se için sakin tıraşlık bir sabun arıyorsam başka bir sabun aranıyorum. Bu konuda gliserinli sabunlar çok başarılı.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(29/01/2014, Saat: 22:35)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet cildi kurutuyor, ben o yüzden arkoyu hızlı tıraşlar için ya da ustura tıraşları için sulu olarak kullanıyorum. Normal de veya se için sakin tıraşlık bir sabun arıyorsam başka bir sabun aranıyorum. Bu konuda gliserinli sabunlar çok başarılı.

Gliserin bazlı sabunları denemeyen komşulara ben de öneriyorum. Tıraş sonrası verdikleri his olağanüstü. Köpüklerinin kayganlıkları çok iyi. Ayrıca çok kolay köpürüyorlar. Koruyuculukları belki iyi bir tallow bazlı sabun kadar olmayabilir, ama değişik koku seçenekleri ve saydığım özellikleriyle kullanmaya değer.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Ben arko ve gliserin ikilisini bugün denedim ama verim alamadım maalesef. Güzel köpük oluştu ama çabuk kurumaya bir çare olmadığı gibi hızlandırdı sanki. Belki ben beceremedim, bilemiyorum...
Haydi hayırlı tıraşlar...
Geleneksel tirasa yıllar önce gecmemi engelleyen üründür arko sabun. Tamam milli sabunumuz, yurtdisinda seviliyor aranıyor ama koruyuculuk nemlendirme bu kadar mi kötü olur! Üniversite yıllarında arayislarda iken almistim ilk olarak. Cildimindeki negatif etkilerini gordukten sonra jel , köpük ordan ordan oraya savruldum yıllarca.
Bu forum ki yasamimda fark yaratan bir etki yarattı burda olmak , arko stick tekrar denedim. Olmadı , su an kendimce bir kaba bastım birkaç farklı sabunla birlestirerek, nemlendirme özelliğini arttırma adina.
Cok iyi bulan arkadaslarimiz vardır. Gercekten iyi köpük de yapiyor ama çok daha iyi yerli sabunları hakettigimizi dusunuyorum. Arko stick klasik hep olsun tamam. Arko stick ekstra gliserinli. Arko stick mentollu. Arko stick sandalwood. bunları gormek istiyorum Smile
Dün arko moist krem denedim ilk defa. Bunu yapan bir firma tiras sabununda da cesitlenmeye gider cok rahat.
Tamam bir sürü yabancı urun var bu cesitlerde ama bizim neden olmasin? Sirf yerli diye kombi alırken ECA almıştım. Nivea kremle arko kremi kullanirken bile farkli duygular yaşıyorum. Yerli ürünü biraz daha hoyratça rahat ve keyifli kullaniyor insan.
Anket vardi sabun mu krem mi diye. Sonuna kadar sabun derdim arko stick klasik biraz daha konfor vaat edebilseydi.
(29/01/2014, Saat: 22:11)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayır, sabun-su dengesini ayarlıyamıyorsun. Sabunu fırçaya daha uzun süre yükle. Suyu başta az kullanıp, kademe kademe arttır, 1 dakika sonunda gayet kıvamlı dolgun bir köpük elde edebilirsin.

Evet, su-sabun dengesi gerçekten de önemliymiş, bu konuyu açan, söz konusu sorunu yaşayan ben, az önce traşımı yine arko sabun ile bu sefer fırçaya daha çok sabun yükleyip daha sonra biraz daha fazla su ile destekleye destekleye 2 dakikaya yakın uyguladım, alet Ri Mei, jilet wilkinson, yani bana göre kör bir jilet, 2 perdede işlem tamam, şapta ve traş sonrası kremde pek bir sorun kalmadı, yanma daha az, tahriş çok az.. Ben uzun zamandır sabunu yanlış kullandığımı fark ettim şu an... Arko cıvık bir kıvamda kullanılmalıymış ..
Sonraki traşım, ED 89+Astra ile sanırım daha iyi olacak ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Arko konusuna ne yazik ki katiliyorum ozellikle cella proraso ve occitane kullandiktan sonra... Kopuk guzel ama cilt hep kuru

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,067,915 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 182,137 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 1,055 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
  Arko'yu Sevmeyenler Samet 83 30,483 02/06/2021, Saat: 16:25
Son Yorum: mustbe
  Arko Kase Berber Tıraş Sabunu FloydianDM 116 196,766 17/03/2019, Saat: 19:28
Son Yorum: salomanya
  Arko çubuk sabunu kabı var mı ? YakupSOGUT 8 7,599 22/05/2018, Saat: 16:54
Son Yorum: jegal
  Arko 60. Yıla Özel Tıraş Jeli ve Köpüğü nostalgia 26 20,493 27/11/2017, Saat: 20:38
Son Yorum: mimaras
  arko tıraş sabununu nasıl kullanıyorsunuz? canbaz 19 25,090 25/11/2017, Saat: 22:56
Son Yorum: rating
  arko tıraş sabunu ile arko classic kremi harmanlamak korgunv 9 11,329 02/05/2017, Saat: 09:17
Son Yorum: Scorpion
  Arko Sabun 1 KURUŞ HardCoder 3 5,746 10/01/2015, Saat: 15:30
Son Yorum: mavi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: