Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ?
(15/11/2019, Saat: 17:49)aegean Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kendi kendime saç tıraşı olma konusunda araştırma yapıyorum makineleri inceliyorum, saçımı tek tip 1-3 gibi kısa numaralara tıraş olmuyorum, yanlar ve ense 3-5 arası baş üstü 8-10 (25-32 mm) numara gibi bir şey ,
evde kendi kendine tıraş olup ön ve üst kısmını 200 mm den uzun bırakabilen var mı komşularımızdan, varsa nasıl yapıyorlar ve kullandıkları tavsiye ettikleri makine hangisidir?
Konuyu okudum bir iki arkadaş bahsetmiş, özelden sormadan evvel burada sormak istedim, hem başka komşularımızın da deneyimi varsa dinlemek isterim.
Şimdiye kadar remington ve philipsin HC serisi ürünlerini özellikle inceliyorum, wahl markasının 12 numaraya kadar tarakları olduğunu öğrendim ama o kadar büyük taraklar ile verimli kesilir mi bilemedim vakit olursa da youtubedan video bakacağım.

ense, arka kısım ve yanlar zaten makine için kolay gibi geliyor, elimin üstüne çıkmıyor, ense düzeltme için yardım da alabilirim ama üst kısımlar kesmek biraz zor geliyor, saç uzadıkca yatıklaşır sonuçta, sakal gibi de değil sert durmaz.

bu zahmete girme isteğim ise birkaç nedenden; hijyenden emin olmamak, sıra beklemek ve özellikle kendi işimi kendim yapmak.
Wahl color modeline bakabilirsiniz çok fazla tarak çeşiti var ayrıca sağ ve sol taraflar için açılı 2 ad. Tarak çeşiti de mevcut. Ben şarjlısını kullanıyorum ve 2 traşı tek şarj ile çıkarabiliyor. Bu color modelini incelemenizi tavsiye ederim. Remingtonda da mevcut color modeli ama taraklarını bilmiyorum.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ba34fb9af72be78f363535064f596fc5.jpg
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Merhaba değerli komşularım.
Uzun süredir saç tıraşımı kendim yapıyorum ve her yeri eşit olacak şekilde 3 veya 4 numara sevdiğim için oldukça da kolay oluyor.
Son aldığım şarjlı tıraş aletini bir süredir kullanıyorum ama özellikle son birkaç tıraşta çok çekiştirme yapmaya başladığı için o beni bırakmadan ben onu bırakayım diyorum.
Aslında yukarıda da bahsedilen Remington Color modeli fiyatı ile cazip görünüyor ama kablolu olması düşündürüyor açıkçası.
Powertec diye bir markanın TR 3200 modeli ile ilgili bazı yorumlar okudum. Sanırım berberlerin de kullandığı Çin üretimi bir Türk markasıymış.
Acaba aramızda kullanan var mıdır? Tavsiye edilir mi?
Ya da saçta çekiştirme yapmayacak, uygun fiyatlı (mümkünse 150 TL altında) önerebileceğiniz başka bir makine var mıdır?
Sayın Komşum
Şarjlı makineler iyidir güzeldir hoştur ama belli bir zaman sonra çaptan güçten düşerler, kablolularin verdiği gücü ve kesimi vermezler...

Uzun ömür aramıyorsanız powertech dediğiniz gibi berberlerin kullandığı ürün grubu, işinizi görecektir ama uzun ömür dayanıklılık, daha iyi kesim arıyorsanız; Braun gibi Moser gibi Wahl ya da Panasonic gibi markaların +500 tl olan modellerine bakmanız gerekecektir...

Neden kablolu bir Wahl yada Moser düşünmüyorsunuz? Yedek parçası var servisi var ömürlük makinalar...

Uzun seneler Braun cruzer 6 head&beard kullandım çokta memnundum taki geçenlerde tahtakale fonex kozmetikten Moser 1400 alana kadar...
Braun güzel makine derdim ama kablolu Moser bambaşka...

Hem üst gam şarjlı hem de kablolu denemiş birisi olarak kesin kablolu derim.

Tabi seçim sizin Powertech de kötü bir tercih olmayacaktır sadece uzun ömür beklememek lazım
... Jilet
Ben de uzun zamandır hem şarjlı hem de kablolu makinem olmasına rağmen kablolu olanı daha çok tercih ediyorum. Remington ve wahl ın color modellerin de fazlasıyla tarak çeşidi bulunuyor. Remington fiyat olarak da çok ekonomik.

Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Aslında kablolu tıraş makineleri bana da daha sağlam geliyor ama kullanım kolaylığı açısından şarjlı olanlar da aklımı çelmiyor değil.
@oguzkagan komşum, askerliğimi yaptığım sıra bulunduğum birliğin bir Moser 1400 makinesi vardı ve ben de birkaç defa kullanmıştım.
Kesinlikle çok sağlam bir makineydi. Yıllarca kimse üzerine 1 gr yağ dökmemiş ama hala canavar gibi kesiyordu saçlarımızı ama bana biraz hantal gelmişti doğrusu.
Aynı markanın biraz daha hafif modellerine baktığımda da malum fiyatlar yükseliyor.
Powertec sadece küçük bir soru işaretiydi benim için ve vazgeçmek içinse yalnızca bir yorum yetecekmiş meğerse Smile
@DeaKen komşum, kesinlikle bu color modellerinin tarak çeşidi çok fazla ve Remington da fiyat açısından çok cazip. Vatan Bilgisayar fiyatını görünce adeta "almadığıma değmez" diyorum Smile
Bakalım ya fiyatına yenik düşüp Remington Color alacağım ya da almışken 1 defa alayım bitsin deyip Moser 1400 bu durumda.
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Tıraş performansı ve kesim için kablolu.
Kolaylık için şarjlı (kablosuz).

Makine alırken dikkat edilecek en önemli noktalardan birisi de tarak kalitesi ve takıp çıkarma kolaylığı.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(09/03/2020, Saat: 17:49)ek_m Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında kablolu tıraş makineleri bana da daha sağlam geliyor ama kullanım kolaylığı açısından şarjlı olanlar da aklımı çelmiyor değil.
@oguzkagan komşum, askerliğimi yaptığım sıra bulunduğum birliğin bir Moser 1400 makinesi vardı ve ben de birkaç defa kullanmıştım.
Kesinlikle çok sağlam bir makineydi. Yıllarca kimse üzerine 1 gr yağ dökmemiş ama hala canavar gibi kesiyordu saçlarımızı ama bana biraz hantal gelmişti doğrusu.
Aynı markanın biraz daha hafif modellerine baktığımda da malum fiyatlar yükseliyor.
Powertec sadece küçük bir soru işaretiydi benim için ve vazgeçmek içinse yalnızca bir yorum yetecekmiş meğerse Smile
@DeaKen komşum, kesinlikle bu color modellerinin tarak çeşidi çok fazla ve Remington da fiyat açısından çok cazip. Vatan Bilgisayar fiyatını görünce adeta "almadığıma değmez" diyorum Smile
Bakalım ya fiyatına yenik düşüp Remington Color alacağım ya da almışken 1 defa alayım bitsin deyip Moser 1400 bu durumda.
Umarım doğru olanı bulursunuz. Ben yiğenimin saçını da kestiğim için fazla tarak olduğundan color a yönelmiştim. Şimdiden alacağınız makine hayırlı olsun

Nazım Hikmet
Kablolu Moser 1400. Çok başarılı bir ürün gerçekten..
(09/03/2020, Saat: 17:49)ek_m Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında kablolu tıraş makineleri bana da daha sağlam geliyor ama kullanım kolaylığı açısından şarjlı olanlar da aklımı çelmiyor değil.
Powertec sadece küçük bir soru işaretiydi benim için ve vazgeçmek içinse yalnızca bir yorum yetecekmiş meğerse :)
@DeaKen komşum, kesinlikle bu color modellerinin tarak çeşidi çok fazla ve Remington da fiyat açısından çok cazip. Vatan Bilgisayar fiyatını görünce adeta "almadığıma değmez" diyorum :)

Bende sizin gibi düşünüyordum. İndirimden remington colorcut aldım sessiz ve güzel kesiyor. Ağır değil sessiz çalışıyor. Elimde moser 1400 de var remigtondan daha ağır ve sesli çalışıyor.
İlk tıraşımı kendi kendime oldum. İlk denemede subay tıraşını başarılı bir şekilde yaptım. Bir hafta sonra da en uzun tarağı ile üstleri kısalttım. Hem fiyat olarak da uygun şu anda vatan bilgisayar da indirimi de var.
Moser 1400 set ve Powertec TR 658 ikilisi ile 0 numaradan 4 numara arası tıraşımı oluyorum. Çok uzun zamandır berber koltuğuna uzağım...
Tıraş ol, huzur bul...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,673 14,668,078 18/04/2024, Saat: 20:07
Son Yorum: sohayli
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,401 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,145 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 177,954 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,478 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,683 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,952 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,012 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,232 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK
  Berbere kendi usturamı götürmek? Arkomani 7 5,862 30/07/2017, Saat: 15:43
Son Yorum: Arkomani

Hızlı Menü: