Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ?
benimde merakım var bu konuya bi arkadaş moser 1400 hediye etmişti. Tarakları eksik Subay traşını kendim yapabilirmiyim bilmiyorum.
(15/07/2018, Saat: 01:58)Devil67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benimde öerakım var bu konuya bi arkadaş moser 1400 hediye etmişti. Tarskları eksik Subay traşını kendim yapabilirmiyim bilmiyorum.
Ben yaklaşık 20 yıldır kullanıyorum Moser 1400 ü gereğini fazlasıyla yapar,ben her taraf aynı boyda hiç sorun yaşamadım sadece yağsız bırakmayın aleti, ömür boyu kullanırsınız,
https://wahlusa.com/haircutting/how-to/mens-haircuts
wahlın siitesinde kendi kendine saç kesimi ile ilgili güzel bilgiler ve videolar var. Ben de bu videolardan sonra cesaret edip kendi saçımı kesmeyi deneyeceğim. Makine olarak moser trend cut modelini aldım. Sanırım eski bir model almışım. Satışta bu model yok ,ancak sıfır ürün çalışmasında bir sorun yok. Daha kullanmadım. Deneyimlerimi paylaşmak isterim.
(15/07/2018, Saat: 11:53)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben yaklaşık 20 yıldır kullanıyorum Moser 1400 ü gereğini fazlasıyla yapar,ben her taraf aynı boyda hiç sorun yaşamadım sadece yağsız bırakmayın aleti, ömür boyu kullanırsınız,

Bir de 2 yılda 1 kez bile olsa içini açıp kompresör vs ile içine hava tuttunuz mu bozabilene aşk olsun..
Moser 1400 bende de var, ama şu ana kadar hiç saç kesmek nasip olmadı. Sadece şu an arada bir sakalları ve enseyi alıyorum.
Berberlerden illallah ettim, daha doğru dürüst işini yapana rastlamadım. Hijyen sıfır, bile bile kıl olmayan tüylere makine tutuyor. Bu yüzden 1 senedir ensemi de kendim almaya başladım sırf bu yüzden. Eğer müsait bir zamanda bu saç kesme işini de becerirsem, hiç uğramak istemiyorum berbere.
2 yıldır her hafta kendim tıraş oluyorum hiç berbere gitmedim bu süre zarfında. Ondan öncesinde ise Ankara'da bulunduğum 19 yıl boyunca sadece 2 berbere tıraş oldum. Şehir dışında okuduğum öğrencilik yıllarımda bile başka berbere gitmedim. Bu 19 yılın 7 yılı bir berberle sonraki 12 yılı ise bir başka berberle geçti. İlk 7 yılın berberi mesleğe bizimle başladı acemiliğini bizim arkadaş grubumuz üzerinde attı. Sonraki 12 yılın berberi ise son tıraşını bende yaptı emekli oldu. O mesleği bıraktı ben de berbere gitmeyi. Bu saatten sonra da başka berbere alışamam. Moser'e selam, kendi kendine devam.
Merhabalar. Ben de uzun süredir kendi saç tıraşımı kendim oluyorum. Remington Hc 4250 Quickcut Saç Kesme Makinesi ile başladım ve hala da aynı makine ile devam ediyorum. Kendi saç tıraşını yapmayı düşünen olursa makine inceleme videolarına bakabilir. Gerçekten başlangıç için tavsiye ederim. Burada marka model ismi zikretmeyi arzu etmezdim fakat hem model hem de kullanım olarak farklı olduğu için marka model belirttim (remington firması ile herhangi bir maddi çıkar ilişkim söz konusu değildir).
Kuaforumun tripleri ve zamlarindan sonra ciddi ciddi dusunuyorum..sacim uzun oldugundan genelde orada zorlaniyorum ama insan isterse yapabilir diye dusunuyorum

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bizim burda saç kesimi 25tl oldu 1,5 ayda bir gidiyom
Ankara'daki komşularım, kalitesine oranla oldukça uygun bir fiyata tıraş olmak isterlerse diye çok sevdiğim berberimin ismini buraya bırakayım. Elvan Erkek Kuaförü, Sıhhiye'de. Metrodan inip Abdi İpekçi parkını geçin ve Perşembe pazarının oraya gelin. Kime sorsanız gösterir, ha böyle uğraşmak istemiyorsanız da Google Haritalar yardımcınız... 35₺'ye oldukça iyi bir saç kesimi, sakal toparlamayı vs kapatirsiniz.

Not: Bu gönderiden maddi bir kazanç vs sağlamıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Tıraşı (SOTD) piankhy 28,673 14,741,116 18/04/2024, Saat: 20:07
Son Yorum: sohayli
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,465 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,213 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,405 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,582 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,839 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,309 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,042 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,239 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK
  Berbere kendi usturamı götürmek? Arkomani 7 5,883 30/07/2017, Saat: 15:43
Son Yorum: Arkomani

Hızlı Menü: